Авторизация

Ім'я користувача:

Пароль:

Новини

Топ-новини

Фінансові новини

Фінанси

Банки та банківські технології

Страхування

Новини економіки

Економіка

ПЕК (газ та електроенергія)

Нафта, бензин, автогаз

Агропромисловий комплекс

Право

Міжнародні новини

Україна

Політика

Бізнес

Бізнес

Новини IT

Транспорт

Аналітика

Фінанси

Економіка

ПЕК (газ та електроенергія)

Нафта, бензин, автогаз

Агропромисловий ринок

Політика

Міжнародна аналітика

Бізнес

Прес-релізи

Новини компаній

Корирування

Курс НБУ

Курс валют

Курс долара

Курс євро

Курс британського фунта

Курс швейцарського франка

Курс канадського долара

Міжбанк

Веб-майстру

Інформери

Інформер курсів НБУ

Інформер курс обміну валют

Інформер міжбанківські курси

Графіки

Графік курсів валют НБУ

Графік курс обміну валют

Графік міжбанківській курс

Експорт новин

Інформація про BIN.ua

Про сайт BIN.ua

Реклама на сайті

Контакти

Підписка на новини

ДОТ під час закупівель має намір посилити вимоги, враховувати локалізацію і наявність виробництва

10:17 30.12.2024 |

Економіка

 

Державний оператор тилу (ДОТ), щоб уникнути повторення ситуації із закупівлею неякісної продукції у недобросовісних переможців тендерів, має намір у 2025 році під час проведення закупівель, окрім цінових критеріїв, запровадити низку кваліфікаційних вимог для учасників, зокрема локалізацію виробництва і контроль виробничого процесу.

"Щоб запобігти повторенню таких ситуацій, ДОТ у 2025 році має намір серед вимог до учасників тендерів додати локалізацію виробництва, а також посилити кваліфікаційні вимоги: наявність матеріально-технічної бази; кваліфікованих працівників; підтвердження аналогічного досвіду; фінансову спроможність учасників", - повідомили агентству "Інтерфакс-Україна" у пресслужбі ДОТ.

Крім цього, передбачається запровадити контроль над виробничим процесом із обов'язковим графіком виробництва, з чітко визначеними 8-ма контрольними точками.

"Це забезпечить ДОТ можливість моніторингу виконання договірних зобов'язань на кожному етапі. У разі затримки виконання кожної контрольної точки більш ніж на п'ять робочих днів без об'єктивних причин можуть застосовуватися оперативні заходи, зокрема, часткове або повне розірвання договору", - повідомили у пресслужбі.

Раніше низка представників легкої промисловості України оприлюднили ситуацію із закупівлею для ЗСУ неякісних товарів (зокрема, зимових маскувальних костюмів, термобілизни) у компаній, які вигравали тендери завдяки найнижчій ціновій пропозиції, але не мали власних виробничих потужностей, що в результаті призвело до постачання неякісної продукції.

При цьому представники галузі наголошували: українська легка промисловість готова повністю забезпечити потреби в цій продукції.

Своєю чергою, Міністерство економіки в жовтні повідомило про підготовку змін до постанови №1275 (про оборонні закупівлі в період воєнного стану), у яких буде визначено обов'язкове застосування критерію оцінки локалізації виробництва (25%), зокрема для товарів легкої промисловості, і прогнозувало її ухвалення орієнтовно через два місяці.

Водночас гендиректор ДОТ Арсен Жумаділов наголошував, що ухвалення цієї постанови бажано синхронізувати з планом проведення електронних закупівель на 2025 рік.

" Українськи виробники дуже очікують від уряду ініційованих Міністерство економіки України змін в постанові 1275, яка регулює оборонні закупівлі. Бо якщо буде запроваджена давно обіцяна локалізація в закупівлях річового майна для ЗСУ, то це унеможливить демпінг від недоброчесних імпортерів та захистить нашу економіку,". - написав нещодавно засновник групи компаній "Текстиль-Контакт" Олександр Соколовський.

За матеріалами: БізнесЦензор
 

ТЕГИ

Курс НБУ на завтра
 
за
курс
uah
%
USD
1
42,1959
 0,1070
0,25
EUR
1
43,9091
 0,5744
1,33

Курс обміну валют на сьогодні, 10:25
  куп. uah % прод. uah %
USD 41,8870  0,09 0,21 42,6443  0,14 0,33
EUR 43,3630  0,10 0,22 44,1930  0,09 0,21

Міжбанківський ринок на сьогодні, 11:33
  куп. uah % прод. uah %
USD 42,2400  0,18 0,42 42,2550  0,16 0,39
EUR -  - - -  - -

ТОП-НОВИНИ

ПІДПИСКА НА НОВИНИ

 

Бізнес