Фінансові новини
- |
- 13.03.26
- |
- 13:11
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Україна, Молдова та Нідерланди першими підписали Конвенцію про компенсаційну комісію для України
08:22 17.12.2025 |
Рада Європи на конференції зі створення Міжнародної комісії щодо компенсації збитків, завданих Росією, у вівторок ухвалила Конвенцію про заснування Міжнародної комісії з розгляду заяв для України, яка є частиною механізму компенсації збитків, викликаних агресією РФ.
Першими її підписали міністри закордонних справ України Андрій Сибіга, Нідерландів Девід ван Віл та Молдови Міхай Попшой.
Президент України Володимир Зеленський також взяв участь у конференції. "Ми сподіваємося, що трибунал щодо російської агресії справді розпочне свою роботу - не тільки для нас, а й для всіх, хто прагне миру у Європі. Ми розраховуємо, що всі компенсаційні механізми, від Реєстру збитків і Компенсаційної комісії до здійснення фактичних виплат, почнуть діяти та дістануть сильну й достатню міжнародну підтримку, щоб люди могли справді відчувати, що будь-які збитки, які спричинила війна, можуть бути відшкодовані", - сказав Зеленський, звертаючись до учасників конференції.
"Ця війна й відповідальність Росії за неї мають стати чітким прикладом, щоб інші зрозуміли, що не варто обирати агресію", - написав Зеленський у Телеграм-каналі у вівторок.
Як повідомлялося, Міжнародна комісія з розгляду заяв для України створена під егідою Ради Європи. Це буде адміністративний орган, який здійснюватиме розгляд, оцінку та ухвалення рішень щодо претензій про відшкодування збитків, втрат та шкоди, завданих міжнародно протиправними діями, вчиненими РФ в Україні або проти неї.
"Згідно з міжнародним правом, держава, яка вчинила міжнародно-протиправне діяння, зобов'язана повністю відшкодувати шкоду, завдану цим діянням. Правда, справедливість і репарації необхідні для того, щоб жертви змогли подолати наслідки пережитого... Рада Європи працює саме над таким комплексним механізмом компенсації, як було підкреслено в Декларації саміту в Рейк'явіку 2023 року. Це включає, як перший компонент механізму, вже створений Реєстр збитків для України, який працює та отримав понад 60 000 заяв, Міжнародну комісію з розгляду заяв як другий компонент та компенсаційний фонд як майбутній третій крок", - повідомили у Раді Європи.
Будь-яка держава, ЄС та будь-яка інша організація регіональної інтеграції можуть стати членом Комісії, ставши стороною Конвенції. Проєкт Конвенції буде відкритий для підписання всіма державами-членами Ради Європи, Європейським Союзом та будь-якими іншими державами, які беруть участь у дипломатичній конференції з прийняття Конвенції, а також будь-якими іншими державами, які проголосували за резолюцію Генасамблеї ООН від 14 листопада 2022 року "Сприяння здійсненню правового захисту і забезпечення відшкодування шкоди у зв'язку з агресією проти України". Після набуття чинності Конвенцією сторони можуть запросити будь-яку іншу державу або організацію регіональної інтеграції приєднатися до Конвенції. Усі члени, незалежно від того, чи є вони державами-членами Ради Європи, чи ні, матимуть рівні права в Комісії з розгляду заяв.
Міжнародні суди, в тому числі Європейський суд з прав людини, можуть розглядати справи, що включають збитки, втрати або шкоду, подібні до заяв, що будуть подані до Комісії з розгляду претензій.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Держава нараховуватиме кешбек за купівлю пального на АЗС. Про це повідомила прем'єр-міністерка Юлія Свириденко.
Україні після схвалення кредиту МВФ
бюджетних коштів має вистачити до початку травня, щоб протриматися і
воювати. Тепер у ЄС є час, щоб вирішити питання з вето Угорщини на
кредит для України в розмірі 90 млрд євро.
Відповідно до даних GPS сигналу, незаконно затримані автомобілі знаходяться у центрі Будапешта, поблизу однієї з силових структур Угорщини.
Після атак Росії а українську енергосистему в Україні в роботі залишилося менше 10 ГВт генерувальних потужностей.
Загальна сума державного та гарантованого державою боргу України станом
на кінець січня 2026 року сягнула 215,0 млрд дол. США, збільшившись за
місяць на 1,67 млрд дол.
Штори онлайн купують усі, хто хоч раз обпікся на поході в салон: часу з'їдає багато, а на виході все одно лишається сумнів.
АЗОВ.ONE та Obmify оголосили спільний збір: чим допомогти, як підтримати, куди підуть гроші. Донатьте і беріть участь у розіграші за посиланням в статті
Європейська комісія запропонувала Україні направити свою місію зі
встановлення фактів стосовно нафтопроводу "Дружба", інформації щодо
угорської делегації в Брюсселі немає.
Європейський Союз зранку 17 березня надасть Україні перелік бенчмарків
(критеріїв вступу) за останніми трьома з шести переговорних кластерів на
додачу до бенчмарків за трьома іншими кластерами, які були передані
раніше, повідомив віцепрем'єр-міністр з питань європейської та
євроатлантичної інтеграції
Новий раунд переговорів у форматі Україна, США та росія відбудеться наступного тижня у Швейцарії або Туреччині.
Україна обов'язково отримає кредит від Європейського Союзу у 90 млрд євро, незважаючи на блокування Угорщини.
Правоохоронці викрили організовану злочинну групу, яка незаконно
збагатилася на 32 мільйона гривень за рахунок підприємств концерну
"Укроборонпром".
Україна розглядає питання розробки ракетних
систем разом з європейськими партнерами на фоні необхідності розширювати
оборонне виробництво, спричинене зменшенням запасів озброєння у країнах
ЄС.
Тепер,
коли механічні можливості звичайної стрічки практично вичерпані, шведи
вирішили, що настав час додати в цей елемент безпеки трохи
обчислювальної потужності та сенсорів.
Nvidia продовжує доводити, що конкуренція на ринку дискретних
відеокарт - це щось із розряду міфів Давньої Греції. Поки Intel та AMD
намагаються знайти своє місце під сонцем, «зелені» просто забирають собі
все сонце разом із шезлонгами та баром.
Генеральна директорка Xbox Аша Шарма здійснила свій перший гучний крок на новій посаді.
Очільниця підрозділу Microsoft повідомила в X про роботу над Project
Helix - консоллю наступного покоління
Замість того, щоб нескінченно вдосконалювати власну архітектуру MMA, Mercedes-Benz готує глобальну платформу нового покоління. Вона має стати основою для всього «молодшого» модельного ряду: від A-Class та B-Class до популярних кросоверів GLA та GLB.
Apple представила новий бюджетний MacBook Neo, який оснащений процесором A18 Pro, що використовувався в iPhone 16 Pro та iPhone 16 Pro Max.
Qualcomm довгий час годувала нас обіцянками про те, що Windows на Arm
- це не просто спроба вижити в світі без розетки, а повноцінна заміна
традиційним «пічкам» на x86.
Xiaomi, схоже, остаточно вирішила, що статус простого збирача
«заліза» інших компаній їй більше не до вподоби.