Авторизация

Ім'я користувача:

Пароль:

Новини

Топ-новини

Фінансові новини

Фінанси

Банки та банківські технології

Страхування

Новини економіки

Економіка

ПЕК (газ та електроенергія)

Нафта, бензин, автогаз

Агропромисловий комплекс

Право

Міжнародні новини

Україна

Політика

Бізнес

Бізнес

Новини IT

Транспорт

Аналітика

Фінанси

Економіка

ПЕК (газ та електроенергія)

Нафта, бензин, автогаз

Агропромисловий ринок

Політика

Міжнародна аналітика

Бізнес

Прес-релізи

Новини компаній

Корирування

Курс НБУ

Курс валют

Курс долара

Курс євро

Курс британського фунта

Курс швейцарського франка

Курс канадського долара

Міжбанк

Веб-майстру

Інформери

Інформер курсів НБУ

Інформер курс обміну валют

Інформер міжбанківські курси

Графіки

Графік курсів валют НБУ

Графік курс обміну валют

Графік міжбанківській курс

Експорт новин

Інформація про BIN.ua

Про сайт BIN.ua

Реклама на сайті

Контакти

Підписка на новини

ЄБА просить Кабмін і НБУ щонайменше зберегти терміни повернення валютної виручки

12:47 03.11.2023 |

Фінанси, Економіка

 

Європейська Бізнес Асоціація (ЄБА) звернулася з проханням до прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, голови Нацбанку Андрія Пишного і голови парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данила Гетманцева з проханням не скорочувати граничних термінів повернення валютної виручки і не запроваджувати будь-яких інших додаткових валютних обмежень.

"Варто зауважити, що в окремих компаній-членів асоціації реалізація продукції на експорт складає близько 80% товарного портфелю, але стан взаємовідносин українських компаній з іноземними контрагентами з моменту повномасштабного вторгнення рф в Україну значно ускладнився. Перш за все, відсутність доступу до українських портів призвела до збільшення транспортного плеча до кінцевих клієнтів до чотирьох-шести місяців", - повідомляється на сайті ЄБА.

В асоціації зазначили, що, за даними представників бізнесу, у зв'язку з воєнними діями споживачі продукції вимагають підтримання незнижуваного залишку готової продукції на закордонних складах на чотири-п'ять місяців як гарантію стабільності постачань, що з урахуванням стандартного відтермінування платежу в один-два місяці призводить до майже річного циклу обігу грошей.

Згідно з повідомленням, наявні на сьогодні обмеження в 180 днів часом не дають змоги вести ефективний експортний бізнес, і періодично підприємці звертаються з пропозиціями щодо збільшення граничних термінів повернення коштів.

Стаття на тему:

30.10.23 Уряд змінив правила експорту аграрної продукції - УЗА
Буде зміна процедури повернення ПДВ експортерам, яке буде відбуватися лише після повернення валютної виручки. Термін повернення виручки зменшено зі 180 до 90 діб. Окрім того, Нацбанк заборонить закривати рахунки до зняття валютного контролю.

Так асоціація просить розглянути можливість збільшення згаданих термінів повернення валютної виручки, а також доцільність звільнення компаній від відповідальності в разі, коли контрагенти-нерезиденти несвоєчасно оплачують товари/роботи/послуги або несвоєчасно повертають передоплату на користь резидента. Пояснюється, що це питання не 100% лежить у зоні відповідальності бізнесу, що працює в Україні.

Як повідомлялося, в НБУ раніше агентству "Інтерфакс-Україна" уточнили, що не ухвалювали жодних рішень щодо скорочення граничних термінів розрахунків за експортно-імпортними операціями, проте наразі розглядають питання зменшення граничних термінів розрахунків за експортними операціями для окремих товарів і галузей із метою мінімізації ризиків неповернення валютної виручки.

У Нацбанку наголосили, що ухвалення такого рішення потребує подання до НБУ рекомендацій із боку Кабінету Міністрів, відповідно до закону про валюту.

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
 

ТЕГИ

Курс НБУ на сьогодні
 
за
курс
uah
%
USD
1
42,0385
 0,0660
0,16
EUR
1
43,3753
 0,2299
0,53

Курс обміну валют на вчора, 10:42
  куп. uah % прод. uah %
USD 41,7320  0,12 0,30 42,4488  0,06 0,15
EUR 43,4840  0,00 0,00 44,3096  0,05 0,12

Міжбанківський ринок на вчора, 11:33
  куп. uah % прод. uah %
USD 42,0100  0,05 0,12 42,0400  0,04 0,10
EUR -  - - -  - -

ТОП-НОВИНИ

ПІДПИСКА НА НОВИНИ

 

Бізнес