Фінансові новини
- |
- 16.06.26
- |
- 00:40
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Країни Бенілюкс продовжать допомагати Україні "стільки, скільки буде потрібно" – спільна заява
17:34 26.08.2025 |

Країни Бенілюкс (Бельгія, Нідерланди, Люксембург) підтвердили спільну рішучість підтримувати Україну та продовжать надавати гуманітарну, військову, фінансову, політичну допомогу країні "стільки, скільки буде потрібно".
Про це йдеться у спільній заяві за підсумками міністерської зустрічі між Україною та країнами Бенілюкс, що відбулася в Одесі 26 серпня 2025 року.
"Ми, міністри закордонних справ України, Люксембургу та Бельгії, а також генеральний директор з питань європейської співпраці Міністерства закордонних справ Нідерландів, зустрілися в Одесі 26 серпня 2025 року на зустрічі високого рівня в форматі Україна-Бенілюкс. Ми підтверджуємо нашу непохитну підтримку незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів, включаючи територіальні води", - йдеться у заяві, текст якої розміщено на сайті Міністерства закордонних справ України у вівторок.
Підписанти заяви наголосили, що вони "найрішучіше засуджують триваючу агресивну війну Росії проти України та солідарні з народом України у його хоробрій обороні свободи, демократії та міжнародного порядку, заснованого на правилах". Наголосили, що "агресивна війна Росії має бути негайно припинена шляхом відновлення всеосяжного, справедливого і тривалого миру, який забезпечить безпеку та стабільність України та Європи на основі норм і принципів міжнародного права".
"Відповідальність за злочин агресії проти України та її народу має вирішальне значення. Тому ми підтверджуємо нашу прихильність процесу створення Спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України. Країни Бенілюксу продовжуватимуть надавати Україні гуманітарну, військову, фінансову, політичну допомогу та допомогу з відбудови стільки, скільки буде потрібно. Ми твердо зобов'язуємося підтримувати Україну у задоволенні її фінансових потреб та сприяти довгостроковому відновленню та реконструкції України. Ми підтримуємо всі зусилля, спрямовані на забезпечення справедливості та відшкодування збитків жертвам. Ми також будемо продовжувати узгоджувати наші дії з заходами ЄС щодо підтримки України та введення обмежувальних заходів проти Росії", - йдеться у заяві.
У заяві також зазначено, що спільний візит до Одеси відображає непохитну підтримку країн Бенілюкс у забезпеченні безпеки життєво важливих зернових маршрутів через Чорне море, які мають вирішальне значення для глобальної продовольчої безпеки, регіональної стабільності та економіки України.
"Ми підтверджуємо невід'ємне право України обирати свою долю на основі Статуту ООН та міжнародного права. Країни Бенілюкс засвідчують свою прихильність до підтримки України на її шляху до членства в ЄС. Країни Бенілюкс також підтверджують, що майбутнє України - в НАТО, і що вони продовжуватимуть супроводжувати її на незворотному шляху до повної євроатлантичної інтеграції, включаючи членство в НАТО", - наголошено у заяві.
Також зазначено відданість гуманітарним пріоритетам, зокрема безпечному поверненню всіх військовополонених та українських цивільних осіб, включаючи насильно переміщених дітей, які були переміщені або депортовані Росією. "З цією метою ми підтримуємо міжнародні ініціативи та механізми, такі як #BringKidsBackUA, щоб забезпечити справедливість та возз'єднання сімей", - йдеться у документі.
Підписанти наголосили, що погоджуються поглибити практичне співробітництво в пріоритетних сферах, таких як безпека та оборона, гуманітарне розмінування, притягнення до відповідальності, реформа сфери юстиції, енергетична стійкість, торгівля та інвестиції, зв'язок, цифрова трансформація, кібербезпека та боротьба з гібридними загрозами. "Ми також наголошуємо на важливості того, щоб процес відновлення та реконструкції України був прозорим, інклюзивним та базувався на принципах сталого розвитку та стійкості", - відзначють учасники зустрічі в Одесі.
"Ми дякуємо місту Одеса за прийняття цієї важливої зустрічі. Ми підтверджуємо нашу спільну рішучість підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно", - наголошено у заяві.
Заяву підписали міністр закордонних справ України Андрій Сибіга, віце-прем'єр-міністр, міністр закордонних справ і зовнішньої торгівлі, міністр з питань розвитку співробітництва та гуманітарних справ Великого Герцогства Люксембург Ксав'є Беттель, віце-прем'єр-міністр і міністр закордонних справ, європейських справ та розвитку співробітництва Королівства Бельгія Максим Прево та генеральний директор з питань європейського співробітництва Міністерства закордонних справ Нідерландів Хелен Баккер.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Всі 27 країн-членів ЄС погодили відкриття першого кластера переговорів про вступ України та Молдови до блоку.
Військово-Морські Сили ЗСУ отримали ще один протимінний корабель від
Королівства Нідерланди. Про це повідомив Командувач ВМС віце-адмірал
Олексій Неїжпапа.
ЄС 15 червня проведе міжурядові конференції з Україною і Молдовою, де ЄС та країни відкриють перший переговорний кластер.
Міжнародний валютний фонд погодився виділити Україні черговий транш
кредиту, попри невиконання Києвом однієї з умов. Про це повідомило
агентство Bloomberg з посиланням на джерела.
Середня зарплата піхотинця становитиме 300 тисяч гривень на місяць, максимальна - до 460 тисяч грн.
Більшість людей звикли вважати банк найнадійнішим місцем для будь-яких фінансових операцій, у тому числі для обміну валюти.
Дізнайтеся, як облаштування тренажерного залу в офісі підвищує продуктивність команди. Поради щодо вибору професійного фітнес-обладнання від бренду Besport.
У рамках комплексного перегляду Ukraine Facility - надання Україні
фінансування ЄС в обмін на реформи, Київ і Брюссель домовилися змінити
не лише перелік вимог, а й схему роботу інструмента.
Співвласник компанії Fire Point Денис Штілерман розповів, що під час
випробувань української ракети-перехоплювача балістики FP-7.x вона
досягла висоти у 25 кілометрів.
Верховна Рада підтримала в другому читанні та в цілому урядовий
законопроєкт №15224 щодо змін до державного бюджету на 2026 рік про
збільшення видатків на 1,56 трлн грн на сектор безпеки та оборони.
Верховна Рада ухвалила законопроєкт №15111-д, яким знижено податкове
навантаження з 18% до 5% для фізичних осіб, які офіційно здають
нерухомість в оренду.
Верховна Рада підтримала прийняття в другому читанні та в цілому
законопроєкту №15111-д про автоматичний обмін інформацією щодо доходів
на цифрових платформах.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що
Київ сподівається на додаткове фінансування від партнерів для
забезпечення контрактної системи української армії.
Україна може вперше втратити частину фінансової допомоги Європейського
Союзу через невиконані в рамках програми Ukraine Facility реформи
Платіжний гігант Mastercard оголосив
про запуск сервісу Agent Pay for Machines (AP4M), який дозволяє
ШІ-агентам та програмним системам самостійно здійснювати платежі через
глобальну мережу компанії.
McDonald's почала тестувати штучний інтелект для прийому замовлень на "МакДрайв". Як передає ABC News, у майбутньому компанія сподівається замінити звичний досвід замовлення у людини на нову технологію.
Ілон Маск (Elon Musk) поділився новими подробицями проекту
орбітальних дата-центрів SpaceX, які мають перетворити космос на
майданчик для роботи штучного інтелекту.
Інженерка-програмістка Ерін Маус із Північної Кароліни домоглася
офіційного дозволу не використовувати штучний інтелект на роботі,
посилаючись на свої релігійні переконання
Американська Google, що входить до Alphabet Inc., замовила в Intel Corp.
виробництво понад 3 млн своїх тензорних процесорів (TPU) у 2028 році,
повідомляє The Information з посиланням на джерела.
Впродовж травня український автопарк поповнився 18 тис. вживаних легкових автомобілів, ввезених з-за кордону.
Spotify розглядає нові напрямки для розвитку свого сервісу, який
планують перетворити на повноцінний музичний хаб для фанів. Серед
планів, як зазначає Bloomberg, "живі" відеотрансляції концертів і продаж
квитків.