Авторизация

Ім'я користувача:

Пароль:

Новини

Топ-новини

Фінансові новини

Фінанси

Банки та банківські технології

Страхування

Новини економіки

Економіка

ПЕК (газ та електроенергія)

Нафта, бензин, автогаз

Агропромисловий комплекс

Право

Міжнародні новини

Україна

Політика

Бізнес

Бізнес

Новини IT

Транспорт

Аналітика

Фінанси

Економіка

ПЕК (газ та електроенергія)

Нафта, бензин, автогаз

Агропромисловий ринок

Політика

Міжнародна аналітика

Бізнес

Прес-релізи

Новини компаній

Корирування

Курс НБУ

Курс валют

Курс долара

Курс євро

Курс британського фунта

Курс швейцарського франка

Курс канадського долара

Міжбанк

Веб-майстру

Інформери

Інформер курсів НБУ

Інформер курс обміну валют

Інформер міжбанківські курси

Графіки

Графік курсів валют НБУ

Графік курс обміну валют

Графік міжбанківській курс

Експорт новин

Інформація про BIN.ua

Про сайт BIN.ua

Реклама на сайті

Контакти

Підписка на новини

У Данії назвали кібератаки Росії найбільшою загрозою для банків Північної Європи

 

Кібератаки на банки країн Північної Європи, здійснені хакерами, пов'язаними з Росією, становлять найбільшу загрозу фінансовій стабільності у регіоні. Банки мають бути готові до "перегонів озброєнь" з кіберзлочинцями.

Про це заявив заступник голови центрального банку Данії Ульрік Нодгаард, повідомляє РБК-Україна з посиланням на Reuters.

Його коментарі пролунали після того, як веб-сайти кредиторів, включаючи Nordea Bank Abp, найбільшого в регіоні, щодня зазнавали збоїв протягом кількох тижнів.

"Це стало більш реальною загрозою", - сказав Нодгаард, додавши, що не виключена "ще сильніша і далекосяжна" кібервійна. "Ці атаки в основному спрямовані на створення розчарування та невизначеності, і це виявилося успішним", - зазначив він.

Російський слід

Інциденти, що переповнюють веб-сайти екстремальним трафіком, перейшли від "трохи дратівливих" до "серйознішого характеру", сказав Нодгаард. Хоча експерти та ЗМІ приписують так звані атаки типу Distributed Denial-of-Service, або DDoS, злочинцям, пов'язаним з Росією, жоден високопосадовець досі публічно не зробив такого зв'язку.

На питання, чи вважає він, що DDoS-атаки виходять із Росії, він відповів: "Так, загальна оцінка така, що це видається ймовірним".

Нодгаард - один із двох заступників керуючих у данському центральному банку, що курирує платіжну систему та фінансову стабільність.

Нодгаард назвав хвилю DDoS-атак з вересня "безпрецедентною" за масштабом, інтенсивністю та тривалістю. Вони уповільнювали цифрові послуги або відключали їх. Банківська індустрія країн Північної Європи, одна з найбільш цифровизованих у світі, потенційно може також зіткнутися з атаками, коли злочинцям вдається зламати установу та закрити її на кілька днів, сказав Нодгаард.

За даними компанії з кібербезпеки Cloudflare, у світі у третьому кварталі 2024 року різко зросла кількість DDoS-атак. Минулого місяця вона повідомила про те, що запобігла майже 6 мільйонам подібних інцидентів за квартал, що майже на 50% більше, ніж у попередньому періоді. Найбільше постраждала сфера фінансових послуг.

Захисні заходи

Данський центральний банк уже деякий час працює з кредиторами над превентивними кібермерами, включаючи сприяння обміну знаннями та навчання, в ході яких наймаються хакери для виявлення прогалин у стійкості банків. у разі масштабніших збоїв, сказав Нодгаард.

"Йдеться про підготовку до найгіршого сценарію", - сказав Нодгаард. "Ми не очікуємо, що хтось прийде і закриє велику датську платіжну установу, але в нинішньому кліматі ми маємо інвестувати та бути готовими до такого сценарію".

В одному з таких кроків центральний банк працює з кредиторами, компаніями, що випускають картки, та роздрібними торговцями, щоб продовжити кількість днів, протягом яких данці можуть платити карткою за продукти та ліки у магазинах, якщо інтернет чи платіжна система відключаться. З наступного року такі офлайн-роздрібні платежі будуть можливі протягом семи днів для всіх карток, випущених у Данії; сьогодні це можливо лише протягом трьох днів і не для всіх карток.

За словами Нодгаарда, влада інших країн виявила великий інтерес до системи, оскільки вона позбавляє громадян необхідності в умовах переважно безготівкової економіки запасатися банкнотами та монетами на випадок кризової ситуації.

Нагадаємо, у жовтні Рада ЄС затвердила нові рамки для санкцій проти дестабілізуючих дій Росії. Нові заходи націлені на боротьбу з гібридними загрозами, включаючи втручання у виборчі процеси, саботаж критично важливої інфраструктури, поширення дезінформації та кібератаки.

За матеріалами: РБК-Україна
Ключові теги: Данія, Росія
 

ТЕГИ

Курс НБУ на вчора
 
за
курс
uah
%
USD
1
41,2860
 0,0327
0,08
EUR
1
43,4659
 0,0976
0,22

Курс обміну валют на вчора, 10:21
  куп. uah % прод. uah %
USD 40,9832  0,03 0,08 41,6355  0,01 0,01
EUR 43,2364  0,17 0,39 44,0045  0,15 0,33

Міжбанківський ринок на вчора, 11:33
  куп. uah % прод. uah %
USD 41,2950  0,02 0,06 41,3000  0,02 0,05
EUR -  - - -  - -

ТОП-НОВИНИ

ПІДПИСКА НА НОВИНИ

 

Бізнес