Авторизация

Ім'я користувача:

Пароль:

Новини

Топ-новини

Фінансові новини

Фінанси

Банки та банківські технології

Страхування

Новини економіки

Економіка

ПЕК (газ та електроенергія)

Нафта, бензин, автогаз

Агропромисловий комплекс

Право

Міжнародні новини

Україна

Політика

Бізнес

Бізнес

Новини IT

Транспорт

Аналітика

Фінанси

Економіка

ПЕК (газ та електроенергія)

Нафта, бензин, автогаз

Агропромисловий ринок

Політика

Міжнародна аналітика

Бізнес

Прес-релізи

Новини компаній

Корирування

Курс НБУ

Курс валют

Курс долара

Курс євро

Курс британського фунта

Курс швейцарського франка

Курс канадського долара

Міжбанк

Веб-майстру

Інформери

Інформер курсів НБУ

Інформер курс обміну валют

Інформер міжбанківські курси

Графіки

Графік курсів валют НБУ

Графік курс обміну валют

Графік міжбанківській курс

Експорт новин

Інформація про BIN.ua

Про сайт BIN.ua

Реклама на сайті

Контакти

Підписка на новини

Офіційний курс гривні може знизитися влітку до 40 грн/$1 і нижче у зв'язку з новими кроками валютної лібералізації - банкіри

12:24 13.05.2024 |

Фінанси

 

Офіційний курс національної валюти влітку може послабитися до рівня 40,00-40,50 грн/$1, поділився очікуваннями начальник управління міжбанківських операцій ПриватБанку Микита Мишаков, тим часом в ОТП Банку прогнозують, що гривня влітку не знизиться нижче рівня 40,20 грн/$1.

"Але я не думаю, що Національний банк, маючи суттєво поповнені золотовалютні резерви, допустить швидку девальвацію. Хоча в планах Національного банку і є поступова девальвація. Наскільки я пам'ятаю, вони до 10% обіцяли цього року девальвувати", - сказав він у коментарі агентству "Інтерфакс-Україна".

Мишаков вважає, що оголошений НБУ 3 травня пакет пом'якшення валютних обмежень чинитиме певний тиск на курс нацвалюти з кінця минулого тижня або з поточного.

"Особисто моя думка: я бачу курс (у червні - ІФ-У) в районі 40,00 грн/$1, 40,50 грн/$1, можливо. Але думаю, що з часом, як розпочнеться сезон збирання врожаю, вивезення врожаю, я думаю, що це скоректується до 39,50 грн/$1", - поділився своїми очікуваннями начальник управління міжбанківськими операціями.

Мишаков зазначив, що, на його думку, курсовий коридор буде в межах поточного рівня, близького до позначки 40,00 грн/$1 із коливаннями в обидва боки близько 50 коп.

"Результатом лібералізації стане необхідність збільшення валютних інтервенцій НБУ для підтримки стабільності курсу гривні, але це не спричинить додаткових загроз для макрофінансової стійкості", - поділилася думкою начальниця управління управлінського обліку та бізнес-аналізу ОТП Банку Інна Провотар.

"Коливання курсу можливі, але в допустимих межах. Улітку ми не очікуємо, що офіційний курс перевищить позначку в 40,2 грн/$1. Водночас уже наприкінці року є висока ймовірність зростання показника до 40,7 грн/$1. Тобто до рівня, який Міністерство фінансів України заклало в бюджет 2024 року", - зазначила вона.

Головний менеджер із макроекономічного аналізу Райффайзен Банку Сергій Колодій зазначив, що пакет пом'якшень валютних обмежень у короткостроковому періоді збільшить структурний дефіцит на міжбанківському ринку, але водночас поліпшить умови ведення бізнесу й вирішить проблеми з обслуговуванням зовнішніх кредитів. Анонсовані заходи з валютної лібералізації можуть посилити приплив валюти в середньостроковому періоді, вважає банкір.

Однак на відміну від колег, які чекають на девальвацію нацвалюти, Колодій допускає, що на валютному ринку можна буде спостерігати сезонне зміцнення гривні завдяки широким можливостям інтервенцій центробанку з огляду на досить високий рівень міжнародних резервів.

"Для покриття структурного дефіциту НБУ має достатньо резервів і використовуватиме їх для цього. Тому для нас не стане сюрпризом повільна сезонна ревальвація гривні як чіткий сигнал ринку про спроможність підтримувати валютну стабільність", - наголосив він.

Банкір також повідомив, що, за оцінками Райффайзен Банку, валютну лібералізацію було закладено ще в січневому макропрогнозі регулятора, що відповідало додатковому "витоку" валюти в $5,6 млрд.

"Нещодавно озвучена представниками регулятора оцінка в $5,5 млрд дуже близька до наших розрахунків", - резюмував він.

"Валютні пом'якшення спрямовані на активізацію і стимуляцію бізнесу, що зрештою має зумовити зростання ділової активності, і, відповідно, ВВП. Динаміка курсу й далі залежатиме від допомоги міжнародних партнерів, становища на фронті, ділової активності бізнесу та настроїв населення", - поінформував директор департаменту контролю ліквідності та цінних паперів Кредобанку Сергій Кучерявий.

Усі банкіри наголосили на достатності рівня міжнародних резервів для ведення більш "м'якої" валютної політики та не бачать якихось суттєвих ризиків для курсової стабільності.

Як повідомлялося, НБУ 3 травня оголосив найбільший пакет пом'якшень валютних обмежень для підприємств від початку повномасштабної війни, який передбачає скасування всіх валютних обмежень для імпорту робіт і послуг, забезпечує можливість бізнесу репатріювати "нові" дивіденди, надає можливість переказувати кошти за кордон за лізингом та орендою.

Крім цього, нові кроки валютної лібералізації передбачають пом'якшення обмежень у частині погашення нових зовнішніх кредитів і відсотків за "старими" зовнішніми кредитами, а також пом'якшення обмежень для переказу іноземної валюти від представництв на користь своїх материнських компаній.

Кабінет Міністрів України 7 травня скасував постанову №153, яка обмежувала відповідні розрахунки за імпорт товарів і послуг, після чого 8 травня офіційний курс гривні почав поступово знижуватися.

Загалом за минулий тиждень він ослаб на 37 коп., зокрема, минулої п'ятниці курс нацвалюти опустився на 17 коп. - до 39,7206 грн/$1. На готівковому ринку долар за минулий тиждень також подорожчав: приблизно на 12 коп. - до 39,95 грн/$1, зокрема за п'ятницю - на 6 коп.

Чистий продаж доларів Нацбанком зріс попереднього тижня до $533,4 млн з $507,8 млн.

Міжнародні резерви України у квітні скоротилися на 3,1%, або на $1,4 млрд, - до $42 млрд 399,5 млн. НБУ 25 квітня підвищив прогноз резервів на кінець цього року до $43,4 млрд з $40,4 млрд і до $44,3 млрд з $42,1 млрд - на кінець наступного.

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Ключові теги: прогноз
 

ТЕГИ

Курс НБУ на 20.12.2024
 
за
курс
uah
%
USD
1
41,9292
 0,0244
0,06
EUR
1
43,5770
 0,3811
0,87

Курс обміну валют на 20.12.24, 10:15
  куп. uah % прод. uah %
USD 41,5129  0,09 0,22 42,1729  0,06 0,13
EUR 43,3063  0,22 0,51 44,0913  0,19 0,43

Міжбанківський ринок на 20.12.24, 11:33
  куп. uah % прод. uah %
USD 41,8500  0,08 0,19 41,8700  0,08 0,19
EUR -  - - -  - -

ТОП-НОВИНИ

ПІДПИСКА НА НОВИНИ

 

Бізнес