Фінансові новини
- |
- 22.12.24
- |
- 03:47
- |
- RSS
- |
- мапа сайту
Авторизация
Нафта збільшує збитки напередодні очікуваного підвищення процентних ставок
12:19 03.05.2023 |
Ціни на нафту продовжили падіння в середу після падіння на 5% на попередній сесії, оскільки інвестори турбуються про стан економіки США напередодні очікуваного підвищення процентної ставки Федеральною резервною системою.
Ф'ючерси на нафту марки Brent впали на 1,07 долара, або 1,4%, до 74,25 долара за барель до 08:18 за Грінвічем, тоді як нафта West Texas Intermediate (WTI) впала на 1,15 долара, чи 1,6%, до 70,51 долара.
Обидва еталони закрилися на найнижчому рівні з кінця березня на попередній сесії, коли вони також зафіксували найбільше одноденне відсоткове зниження з початку січня.
"Очікується, що сьогодні Федеральна резервна система підвищить ставку ще на чверть пункту в рамках своєї тривалої боротьби з інфляцією", - сказав аналітик PVM Oil Стівен Бреннок.
Він додав, що побоювання щодо стану банківського сектора США та песимістичні дані про зайнятість у США «нічого не зробили для того, щоб розсіяти побоювання, що економіка США прямує до неглибокої рецесії».
Очікується, що у середу ФРС підвищить відсоткові ставки ще на 25 базисних пунктів для боротьби з інфляцією, тоді як Європейський центральний банк також підвищить ставки на своєму черговому засіданні з питань політики в четвер.
Подальші підвищення можуть уповільнити економічне зростання та вдарити по попиту на енергію.
У понеділок регулюючі органи взяли під контроль First Republic Bank і продали більшу частину його активів JPMorgan Chase & Co в рамках угоди, спрямованої на врегулювання найбільшого банкрутства американського банку з часів фінансової кризи 2008 року та підбиття підсумків затяжних банківських потрясінь.
В Австралії центральний банк приголомшив ринки, піднявши у вівторок свою відсоткову ставку, і попередив, що для боротьби з високою інфляцією може знадобитися подальша жорсткість.
Тим часом побоювання з приводу попиту на дизельне паливо останніми місяцями призвели до зниження ф'ючерсів на топковий мазут у США до найнижчого рівня з грудня 2021 року.
Ціни на енергоносії також перебувають під тиском після того, як дані з Китаю за вихідні показали несподіване падіння виробничої активності у квітні. Китай є найбільшим у світі споживачем енергії та найбільшим покупцем сирої нафти.
Відновлення економіки Китаю матиме вирішальне значення для Азії, заявив Міжнародний валютний фонд, підвищивши у вівторок свій економічний прогноз для регіону. Але він попередив про ризики, пов'язані зі стійкою інфляцією та волатильністю глобального ринку, спричиненою проблемами західного банківського сектора.
Тим часом запаси сирої нафти в США скорочуються третій тиждень поспіль вперше з грудня, скоротившись приблизно на 3,9 млн барелів минулого тижня, згідно з джерелами на ринку з посиланням на дані Американського інституту нафти у вівторок.
Офіційні дані про запаси від Управління енергетичної інформації США мають бути представлені о 10:30 ранку за східним часом у середу.
Опитування агентства Reuters показало, що видобуток нафти ОПЕК у квітні впав на 190 000 барелів на день, в основному за рахунок Іраку та Нігерії. Очікується, що у травні видобуток ще більше впаде, оскільки новий раунд добровільних скорочень, оприлюднений 2 квітня, набуде чинності.
Morgan Stanley знизив прогноз ціни на нафту марки Brent до $75 за барель до кінця року.
|
|
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :