Фінансові новини
- |
- 21.12.24
- |
- 17:42
- |
- RSS
- |
- мапа сайту
Авторизация
Нафта продовжує зростати на несподіваному скороченні видобутку ОПЕК+
13:11 04.04.2023 |
Ціни на нафту зросли у вівторок після того, як плани ОПЕК+ скоротити видобуток сколихнули ринки напередодні, при цьому увага інвесторів переключилася на тенденції попиту та вплив вищих цін на світову економіку.
До 09:25 за Грінвічем ф'ючерси на нафту марки Brent зросли на 43 центи, або 0,5%, до 85,36 долара за барель. Ф'ючерси на американську нафту марки West Texas Intermediate (WTI) торгувалися по $80,89 за барель, що на 47 центів вище, або на 0,6%.
Обидва еталони підскочили більш ніж на 6% у понеділок після того, як у неділю Організація країн-експортерів нафти та її союзники, включаючи Росію, сколихнули ринки заявою про добровільне скорочення видобутку на 1,66 млн барелів на добу (барелів на добу) з травня та до кінця 2023 року.
Останні обіцянки доводять загальний обсяг скорочень ОПЕК+ до 3,66 млн. барелів на добу, включаючи скорочення на 2 млн. барелів у жовтні минулого року, що становить близько 3,7% світового попиту.
"Ціни на нафту можуть легко піднятися вище 100 доларів за барель", - сказав Ферейдун Фешаракі з консалтингової компанії FGE.
"Наші форвардні баланси показують дуже різке скорочення запасів до кінця 2023 року", - додав він.
Обмеження видобутку ОПЕК+ призвело до того, що більшість аналітиків підвищили свої прогнози цін на нафту марки Brent приблизно до 100 доларів за барель до кінця року. Goldman Sachs підвищив прогноз ціни на нафту марки Brent до 95 доларів за барель до кінця цього року та до 100 доларів у 2024 році.
"Мотивація скорочення... неясна з дуже обмежених публічних заяв, які були зроблені", - сказав Каллум Макферсон, голова відділу сировинних товарів в Investec.
«Це може бути пов'язане з побоюваннями щодо поширення нещодавньої волатильності ринку акцій на ціни на нафту або з тим, що учасники відчувають слабкість на фізичному ринку, яка не є очевидною для ширшого ринку», - додав він.
Ця новина додала занепокоєння інвесторів щодо більш високих витрат для підприємств і споживачів, посиливши побоювання, що інфляційний поштовх у світовій економіці через зростання нафтових цін призведе до ще більшого підвищення ставок.
Спостерігачі за ринком намагалися оцінити, як довго Федеральній резервній системі США може знадобитися продовжувати підвищувати процентні ставки, щоб знизити інфляцію, і чи економіка США може рухатися до рецесії.
Виробнича активність у США в березні впала до найнижчого рівня майже за три роки і може знизитися ще більше через посилення кредиту та підвищення вартості запозичень.
|
|
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :