Фінансові новини
- |
- 21.12.24
- |
- 18:39
- |
- RSS
- |
- мапа сайту
Авторизация
Нафта зростає, оскільки скорочення видобутку у Росії компенсує зростання запасів США
13:17 24.02.2023 |
Ціни на нафту продовжують зростати другу сесію поспіль, оскільки перспектива зниження експорту з Росії компенсує зростання запасів у США та побоювання щодо світової економічної активності.
Ф'ючерси на нафту марки Brent зросли на 89 центів, або 1,1%, до 83,10 долара за барель на 10:42 за Грінвічем. У річницю вторгнення Росії в Україну базові ціни на нафту марки Brent були приблизно на 14% нижчими, ніж роком раніше. Вони досягли 14-річного максимуму майже 128 доларів за барель 8 березня 2022 року.
Ф'ючерси на американську нафту марки West Texas Intermediate (WTI) зросли на 79 центів, або на 1,05%, до 76,18 долара.
На попередній сесії індекси зросли приблизно на 2% через плани Росії скоротити експорт нафти зі своїх західних портів на 25% у березні, що перевищило оголошене скорочення видобутку на 500 000 барелів на добу.
"Вищі, ніж очікувалося, запаси сирої нафти в США продовжують кидати виклик перспективам попиту на нафту, але очікування зниження видобутку в Росії мають компенсуючий вплив", - сказав Йіп Джун Ронг, ринковий стратег IG.
Запаси у США знаходяться на найвищому рівні з травня 2021 року.
Запаси сирої нафти в США зросли на 7,6 млн. барелів до приблизно 479 млн. барелів за тиждень до 17 лютого, свідчать дані Управління енергетичної інформації США.
А ознаки того, що російська нафта і нафтопродукти накопичуються на танкерах, що плавають у морі, ще більше вплинули на перспективи поставок.
JP Morgan заявив у п'ятничній замітці, що, на його думку, короткострокові ціни, швидше за все, знизяться до 70 доларів, а не зростуть, «оскільки фактори глобального зростання, що стримують, посилюються, а надмірні «темні» запаси, що посилюються повінню російської нафти, відпрацьовуються» .
Банк також заявив, що очікує, що Організація країн-експортерів нафти (ОПЕК) скоротить видобуток, щоб обмежити падіння цін на нафту.
Протягом тижня ціни на нафту практично не змінилися після зниження попереднього тижня приблизно на 4%, чому також сприяли побоювання щодо зростання процентних ставок, які можуть зміцнити долар та обмежити попит на паливо.
Протоколи останнього засідання Федеральної резервної системи США показали, що більшість чиновників, як і раніше, налаштовані агресивно щодо інфляції та жорстких умов на ринку праці, що свідчить про подальше посилення грошово-кредитної політики.
Перспектива подальшого підвищення ставок підтримала індекс долара, який мав зростати четвертий тиждень поспіль. На даний час індекс зріс приблизно на 2,5% за місяць.
Твердий долар робить товари, оцінені в доларах США, дорожчими для власників інших валют.
|
|
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :