Фінансові новини
- |
- 06.08.26
- |
- 10:53
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Нафта вагається на тлі слабких економічних даних Китаю, зберігаючи надії на 2023 рік
12:32 17.01.2023 |

Ціни на нафту у вівторок були різноспрямовані після того, як Китай повідомив про друге найслабше річне економічне зростання майже за півстоліття, а його розворот політики щодо COVID-19 наприкінці 2022 року підкріплює надії на відновлення попиту на пальне в країні цього року.
Ф'ючерси на нафту марки Brent зросли на 7 центів, або 0,1%, до 84,52 долара на 07:27 за Грінвічем, компенсувавши частину втрати на 1% на попередній сесії.
Ф'ючерси на американську нафту марки West Texas Intermediate (WTI) подешевшали на 73 центи, або 0,9%, до 79,15 долара порівняно із закриттям п'ятниці. У понеділок не було мирової угоди через святковий день у США, присвячений Дню Мартіна Лютера Кінга.
«Нафта марки Brent зросла майже на 10% за останні 10 днів, оскільки оптимізм щодо відновлення роботи Китаю підвищив настрої. Однак перспективи решти світової економіки є невизначеними», - зазначають аналітики сировинних товарів ANZ у клієнтській записці.
ANZ також вказав на стрибок пропозиції сирої нафти з Росії, який чинив тиск на ринок, при цьому морський експорт зріс до 3,8 млн. барелів на день минулого тижня, найвищого рівня з квітня.
Валовий внутрішній продукт Китаю збільшився на 3% у 2022 році, сильно не дотягнувши до офіційної мети «близько 5,5%» і ставши другим гіршим показником з 1976 року, оскільки останній квартал сильно постраждав від жорстких обмежень COVID та спаду на ринку нерухомості.
Погані економічні дані, як і раніше, перевершили більш ранні прогнози аналітиків, оскільки відмова Пекіна від своєї політики нульового поширення COVID у грудні підтримала споживання.
Дані у вівторок також показали, що обсяги виробництва нафтопереробних заводів Китаю в 2022 році впали на 3,4% порівняно з роком раніше, що стало його першим річним зниженням з 2001 року, в той час як щоденний обсяг виробництва нафти в грудні зріс до другого за величиною рівня 2022 року.
«Завдяки сильнішому кінцю 2022 року, ніж ми очікували, а також ознакам більш високих роздрібних витрат у майбутньому, прогноз зростання ВВП у 2023 році покращився порівняно з нашим попереднім прогнозом», - сказала Ірис Пен, головний економіст Китаю з банку ING. записка.
Але Пен попередив, що Китай, як і раніше, стикається зі значними зустрічними вітрами, включаючи ймовірні рецесії в США та Європі цього року.
У ведмежому огляді, опублікованому на щорічному саміті в Давосі, дві третини опитаних економістів приватного та державного секторів очікували цьогорічної глобальної рецесії, причому близько 18% вважають її «надзвичайно ймовірною».
Опитування керівників компаній, проведене PwC, було найпохмурішим з того часу, як фірма провела опитування десять років тому.
Зростання долара порівняно з семимісячними мінімумами також чинило тиск на ціни на нафту, оскільки сильніший долар робить нафту дорожчою для тих, хто тримає інші валюти.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
| До ₴460 тис. щомісяця: уряд унормував додаткові виплати для бійців НГУ, Нацполіції та прикордонників |
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Європейський Союз спрямує Україні 1,4 млрд євро за рахунок доходів від заморожених російських активів.
Президент України Володимир Зеленський призначив Pустема Умєрова головою Служби зовнішньої розвідки України.
Посол України у Британії, генерал Валерій Залужний не вважає
перспективним рух України до членства в НАТО, визначений в Конституції
України.
За словами Володимира Зеленського, Україна втратила на війні близько 50 тисяч військових загиблими, тоді як Росія - 700 тисяч.
Міністр внутрішніх справ України Іван Вигівський підписав накази про затвердження порядків виплат додаткових винагород
Питання автономності залишається одним із ключових чинників під час вибору сучасного мобільного пристрою преміального сегмента.
Ця тилова вакансія підходить для кандидатів, що не можуть
виконувати бойові завдання у звʼязку із віком чи станом здоровʼя.
У серпні 2026 року в Україні найдорожче орендувати квартиру в Ужгороді
та Львові. Ужгород ще торік досяг планки у $500 за однокімнатну
квартиру й утримує її досі, Львів досяг цієї ціни зі зростанням за рік
на 11%.
Новим головою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у
сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), обрано Руслана
Слободяна.
Судноплавна компанія Maersk запроваджує тимчасовий залізничний сервіс
між портом "Констанца" в Румунії та українськими терміналами для
імпортних і експортних перевезень.
Ціни на нафту знижуються у четвер на тлі повідомлень щодо прогресу в переговорах між Іраном та Оманом.
Компанія Ferrexpo вирішила зупинити виробництво залізорудної продукції на підприємствах в Україні. Про це вона повідомила в середу на Лондонській фондовій біржі.
Національний банк України (НБУ) підвищив облікову ставку з 15% до 15,5%
через посилення фундаментального цінового тиску та ризик закріплення
інфляції через вторинні ефекти, пояснив заступник голови регулятора
Володимир Лепушинський
Міністерство фінансів України у липні 2026 року забезпечило
перерахування з державного бюджету 19,6 млрд грн трансфертів до
загального фонду місцевих бюджетів.
Qualcomm поки не розкрила, наскільки подорожчають чіпи, але для покупців це означає одне: усі Android-пристрої на
чіпах Snapdragon неминуче подорожчають.
Компанія Anthropic повідомила,
що її модель Claude Mythos Preview допомогла знайти нові способи атак
на два криптографічні алгоритми - постквантову схему цифрового підпису
HAWK та спрощену версію шифру AES.
Другий квартал 2026 року приніс рекордний прибуток для Samsung
Electronics, забезпечений зростанням цін на чипи пам'яті, проте
підрозділ смартфонів завершив період із першим в історії збитком.
Google почав
розгортати нову ШІ-функцію в Google Docs, яка дозволить Gemini
створювати візуальні матеріали на основі тексту просто в документі.
У першому півріччі 2026 року Державна служба спеціального зв'язку та
захисту інформації України внесла до переліку авторизованих 485
інформаційних систем.
Європейські футбольні федерації розглядають можливість застосування
крайнього заходу - бойкоту майбутніх чемпіонатів світу. Причиною стали
плани президента FIFA Джанні Інфантіно залучити приватних інвесторів до
комерційної діяльності організації, повідомляє Sky News.
Наразі цю модель ШІ деактивували, зашифрували та обмежили доступ до неї навіть для дослідників.