Фінансові новини
- |
- 21.12.24
- |
- 16:41
- |
- RSS
- |
- мапа сайту
Авторизация
Ціни на нафту зростають позаяк ОПЕК+ зберігає цілі скорочення видобутку, Китай послаблює обмеження COVID
12:16 05.12.2022 |
Ціни на нафту зросли у понеділок після того, як країни ОПЕК+ зберегли свої цілі з видобутку на колишньому рівні напередодні заборони Європейського Союзу та обмеження цін на російську нафту.
У той же час, як позитивний знак для попиту на паливо, все більше китайських міст послабили обмеження COVID-19 у вихідні дні, хоча часткове пом'якшення політики викликало невизначеність по всій країні в понеділок.
У той час як ціни зросли на 2% на початку дня, контракти на нафту Brent та американську нафту West Texas Intermediate (WTI) з того часу дещо знизили зростання. Востаннє ф'ючерси на нафту марки Brent зросли на 49 центів, або 0,6%, до 86,06 долара за барель о 07:00 за Грінвічем, а ф'ючерси на нафту WTI зросли на 51 цент, або 0,6%, 80,49 долара за барель.
Організація країн-експортерів нафти (ОПЕК) та її союзники, включаючи Росію, разом звані ОПЕК+, домовилися в неділю дотримуватися свого жовтневого плану зі скорочення видобутку на 2 мільйони барелів на добу з листопада до 2023 року.
Аналітики кажуть, що рішення ОПЕК+ було очікуваним, оскільки основні виробники чекають, щоб побачити вплив заборони ЄС на імпорт та цінової межі Великої сімки (G7) у 60 доларів за барель на морську російську нафту, при цьому Росія загрожує скоротити постачання до будь-якої країни, яка дотримується цієї угоди.
"Хоча обсяг видобутку ОПЕК у вихідні залишався стабільним, я очікую, що вони продовжать балансувати ринок", - сказав Баден Мур, голова відділу сировинних досліджень у Національному банку Австралії.
"Відмова від випусків SPR, а також введення санкцій ЄС і закону про цінову межу посилюють ринок, хоча ми очікуємо, що ринок вже підготувався до цього прогнозу", - сказав він, маючи на увазі стратегічний нафтовий резерв США.
Однак рішення ОПЕК+ залишити видобуток без змін, поряд зі слабкими економічними даними з Китаю, може звести нанівець зростання нафтових цін, вважає Леон Лі, шанхайський аналітик CMC Markets.
«Поточні економічні дані Китаю, як і раніше, слабкі, з різким зниженням імпорту та експорту, що відображає млявий внутрішній попит та тенденцію до зниження зарубіжної економіки. Попит на сиру нафту складно стимулювати», - сказав Лі.
«ОПЕК+ зберегла видобуток без змін. Без подальших заходів щодо зменшення видобутку ціни на нафту можуть знову впасти».
Ділова та виробнича активність у Китаї, другий за величиною економіці світу та найбільшому імпортері сирої нафти, цього року постраждала через суворі заходи абсолютної нетерпимості щодо стримування поширення коронавірусу.
|
|
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :