Авторизация

Ім'я користувача:

Пароль:

Новини

Топ-новини

Фінансові новини

Фінанси

Банки та банківські технології

Страхування

Новини економіки

Економіка

ПЕК (газ та електроенергія)

Нафта, бензин, автогаз

Агропромисловий комплекс

Право

Міжнародні новини

Україна

Політика

Бізнес

Бізнес

Новини IT

Транспорт

Аналітика

Фінанси

Економіка

ПЕК (газ та електроенергія)

Нафта, бензин, автогаз

Агропромисловий ринок

Політика

Міжнародна аналітика

Бізнес

Прес-релізи

Новини компаній

Корирування

Курс НБУ

Курс валют

Курс долара

Курс євро

Курс британського фунта

Курс швейцарського франка

Курс канадського долара

Міжбанк

Веб-майстру

Інформери

Інформер курсів НБУ

Інформер курс обміну валют

Інформер міжбанківські курси

Графіки

Графік курсів валют НБУ

Графік курс обміну валют

Графік міжбанківській курс

Експорт новин

Інформація про BIN.ua

Про сайт BIN.ua

Реклама на сайті

Контакти

Підписка на новини

Times: Британія надсилає в Україну макети зброї «в стилі ІКЕА», щоб обдурити росіян

 

Британські військові надсилають українським військам приманки, які виглядають як системи протиповітряної оборони і танки, щоб обдурити росіян і змусити їх вражати фальшиві цілі.

Про це йдеться у матеріалі The Times, передає "Європейська правда".

Британські війська намагаються обдурити війська РФ і змусити їх думати, що Британія відправила в Україну більше зброї, ніж є насправді, щоб Росія витрачала свою техніку на знищення дешевих роздрукованих макетів озброєнь, а не справжніх комплектів.

"Ми не надали величезної кількості зброї, тому все, що ми можемо зробити, щоб збільшити її кількість на лінії фронту, є вигідним для нас", - пояснила Лоурі Сімнер, командир ескадрильї Королівських військово-повітряних сил.

Сімнер сказала, що супротивники, оснащені супутниковими знімками і безпілотниками, тепер краще бачать різницю між надувними танками, які використовувалися у Другій світовій війні, і справжніми танками. В результаті, Taskforce Kindred, команда Міністерства оборони, яка відповідає на українські запити на нові комплекти, працювала з фахівцями галузі, щоб розробити нові методи обману.

Експерти роблять цифрові фотографії обладнання, яке Велика Британія надсилає в Україну, і друкують їх на матеріалі, який потім відправляють до Києва, щоб українські війська могли зібрати його за лічені години. Потім приманки розгортаються на лінії фронту, щоб збити з пантелику ворожі системи.

Полковник Оллі Тодд, морський піхотинець Королівської морської піхоти, який відповідає за закупівлі для оперативно-тактичної групи Taskforce Kindred, розповів, що команда з 20 осіб працювала і над іншими макетами, в тому числі для танків Challenger 2 і броньованих самохідних артилерійських установок AS-90, які є дефіцитними.

"Вони виглядають так само, як справжні. Ними можна досить легко обдурити", - сказав він, додавши, що МО пройшло довгий шлях від часів надувних танків.

За його словами, якщо Британія надає Україні п'ять машин, то разом з ними Міністерство оборони, ймовірно, надішле до 30 муляжів, які, як правило, виглядають як справжні з невеликої відстані у 25 метрів. Він додав, що макети є "фундаментальними" на полі бою.

Катерина Чорногоренко, заступниця міністра оборони України, заявила в кулуарах Лондонської оборонної конференції, що росіяни також розгортають "приманки" на полі бою.

"Приманки є дуже необхідним елементом ведення війни сьогодні", - сказала вона. За її словами, Росія відправляє сотні безпілотників для атаки на українські війська, але багато з них, по суті, є "несправжніми", оскільки містять крихітну кількість вибухівки. Однак українці будуть витрачати частину своїх можливостей, збиваючи їх.

У 2023 році повідомляли, що чеська компанія Inflactech, яка спеціалізується на виготовленні надувних макетів військової техніки для введення ворога в оману, з огляду на повномасштабне вторгнення РФ в Україну запустила виробництво фальшивих HIMARS.

Ключові теги: Британія
 

ТЕГИ

Курс НБУ на сьогодні
 
за
курс
uah
%
USD
1
41,7924
 0,0778
0,19
EUR
1
48,5084
 0,4875
1,02

Курс обміну валют на сьогодні, 10:36
  куп. uah % прод. uah %
USD 41,3952  0,10 0,24 41,9796  0,11 0,26
EUR 48,1111  0,06 0,13 48,8533  0,03 0,06

Міжбанківський ринок на сьогодні, 11:33
  куп. uah % прод. uah %
USD 41,6700  0,13 0,32 41,6800  0,14 0,33
EUR -  - - -  - -

ТОП-НОВИНИ

ПІДПИСКА НА НОВИНИ

 

Бізнес