Авторизация

Ім'я користувача:

Пароль:

Новини

Топ-новини

Фінансові новини

Фінанси

Банки та банківські технології

Страхування

Новини економіки

Економіка

ПЕК (газ та електроенергія)

Нафта, бензин, автогаз

Агропромисловий комплекс

Право

Міжнародні новини

Україна

Політика

Бізнес

Бізнес

Новини IT

Транспорт

Аналітика

Фінанси

Економіка

ПЕК (газ та електроенергія)

Нафта, бензин, автогаз

Агропромисловий ринок

Політика

Міжнародна аналітика

Бізнес

Прес-релізи

Новини компаній

Корирування

Курс НБУ

Курс валют

Курс долара

Курс євро

Курс британського фунта

Курс швейцарського франка

Курс канадського долара

Міжбанк

Веб-майстру

Інформери

Інформер курсів НБУ

Інформер курс обміну валют

Інформер міжбанківські курси

Графіки

Графік курсів валют НБУ

Графік курс обміну валют

Графік міжбанківській курс

Експорт новин

Інформація про BIN.ua

Про сайт BIN.ua

Реклама на сайті

Контакти

Підписка на новини

ЗМІ: Франція, Італія та Іспанія відкидають оборонний план фон дер Ляєн у частині кредитів

 

Країни Південної Європи - Францією, Італією та Іспанією -відкидають план Європейської комісії щодо збільшення витрат на оборону за рахунок дешевих кредитів, побоюючись, що це призведе до збільшення їхнього і без того важкого боргового тягаря, пише Politico із посиланням на свої джерела.

За даними видання, опір, очолюваний Францією, Італією та Іспанією, завдає значної поразки прагненню президентки Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн зміцнити військову автономію Європи. Її пропозиція, яка включає пакет кредитів на 150 мільярдів євро та положення про надзвичайні ситуації щодо послаблення фіскальних правил ЄС, мала на меті розблокувати нові великі інвестиції в оборону та зменшити залежність блоку від захисту США.

Politico зауважує, що ця патова ситуація ризикує зірвати план Брюсселя з постачання більшої кількості зброї з Європи в Україну.

Журналісти пишуть, що країни з великою заборгованістю на півдні Європи збільшують попит на так звані оборонні облігації - гранти, що фінансуються за рахунок спільних запозичень ЄС на ринках капіталу, які мають бути одноголосно схвалені 27 країнами блоку.

Фон дер Ляєн поки що не підтримала цю ідею, зважаючи на ймовірну протидію з боку фіскально налаштованих північних країн, таких як Німеччина та Нідерланди, які побоюються, що це може створити прецедент для взаємного погашення боргів.

Один з дипломатів ЄС дав зрозуміти, що відмова південних країн від кредитів підірве підтримку оборонних облігацій серед фіскально консервативних країн.

Італія та Іспанія особливо наполягають на розширенні визначення витрат на оборону які можуть бути звільнені від фіскальних правил ЄС. Мадрид пропонує зарахувати до них прикордонний контроль, кібербезпеку і стійкість інфраструктури.

Однак поки що ні Рим, ні Мадрид не підтвердили, чи застосовуватимуть вони положення про надзвичайні ситуації. Деякі чиновники ЄС припускають, що вони зволікають, сподіваючись, що фон дер Ляєн пом'якшить свою позицію щодо оборонних облігацій напередодні наступного саміту лідерів у червні.

Франція, тим часом, за словами двох дипломатів ЄС, заявила, що не планує активувати це положення. Маючи співвідношення боргу до ВВП понад 110%, Париж остерігається налякати ринки або поставити під загрозу свій кредитний рейтинг.

Німеччина, навпаки, як очікується, активує це положення, щоб допомогти профінансувати свою гігантську модернізацію оборонної системи вартістю 500 мільярдів євро. Але, як і інші країни з рейтингом ААА, такі як Данія і Нідерланди, Берлін навряд чи погодиться на кредити Єврокомісії, які він міг би залучити дешевше самостійно.

На початку березня президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн представила план «Переозброєння Європи» (ReArm Europe) для збільшення витрат на оборону ЄС. За її словами, Європа може мобілізувати для цього близько 800 мільярдів євро.

За матеріалами: Радіо Свобода
 

ТЕГИ

Курс НБУ на завтра
 
за
курс
uah
%
USD
1
41,4787
 0,0076
0,02
EUR
1
44,7472
 0,0001
0,00

Курс обміну валют на 28.03.25, 10:12
  куп. uah % прод. uah %
USD 41,1288  0,05 0,12 41,7485  0,04 0,11
EUR 44,4365  0,07 0,15 45,1762  0,06 0,14

Міжбанківський ринок на 28.03.25, 11:33
  куп. uah % прод. uah %
USD 41,4650  0,00 0,01 41,4850  0,00 0,00
EUR -  - - -  - -

ТОП-НОВИНИ

ПІДПИСКА НА НОВИНИ

 

Бізнес