Авторизация

Ім'я користувача:

Пароль:

Новини

Топ-новини

Фінансові новини

Фінанси

Банки та банківські технології

Страхування

Новини економіки

Економіка

ПЕК (газ та електроенергія)

Нафта, бензин, автогаз

Агропромисловий комплекс

Право

Міжнародні новини

Україна

Політика

Бізнес

Бізнес

Новини IT

Транспорт

Аналітика

Фінанси

Економіка

ПЕК (газ та електроенергія)

Нафта, бензин, автогаз

Агропромисловий ринок

Політика

Міжнародна аналітика

Бізнес

Прес-релізи

Новини компаній

Корирування

Курс НБУ

Курс валют

Курс долара

Курс євро

Курс британського фунта

Курс швейцарського франка

Курс канадського долара

Міжбанк

Веб-майстру

Інформери

Інформер курсів НБУ

Інформер курс обміну валют

Інформер міжбанківські курси

Графіки

Графік курсів валют НБУ

Графік курс обміну валют

Графік міжбанківській курс

Експорт новин

Інформація про BIN.ua

Про сайт BIN.ua

Реклама на сайті

Контакти

Підписка на новини

Наслідки ударів українських дронів: Експорт російського бензину впав торік на 30%

 

Росія в 2024 році скоротила експорт бензину через порти та прикордонні переходи майже на 30% порівняно з попереднім роком - до близько 4 млн тонн.

Про це свідчать дані джерел у галузі та розрахунки Reuters, передає enkorr.

За словами трейдерів, зниження відвантажень пов'язане із дією заборони на експорт бензину, а також сезонними й позаплановими ремонтами на російських НПЗ після ударів українських дронів.

Влада Росії ввела заборону на вивіз бензину з 1 березня 2024 року для захисту внутрішнього ринку. Виняток було зроблено для поставок у рамках міжурядових угод, зокрема з країнами Єврозійського економічного союзу (в нього входять Росія, Білорусь, Казахстан, Вірменія та Киргизстан, - ред.) на паливо, яке вивозять громадяни для особистого користування, а також автобензини, призначені для надання міжнародної гуманітарної допомоги.

Після тимчасового зупинення дії ембарго з 20 травня до кінця липня російський уряд знову повернув експортну заборону в серпні, дозволивши з грудня його вивезення лише виробникам.

Скорочення перероблення нафти й позапланові ремонти на російських НПЗ також змусили заводи зменшити експортні відвантаження бензину для насичення внутрішнього ринку.

Окрім того, минулого року продовжувало діяти експортне мито для нафтопродуктів обсягом 50 тис. руб., введене 2023 року для обмеження вивезення на експорт моторного палива, спочатку купленого для внутрішнього споживання, за цінами, зниженими шляхом демпферної субсидії.

Основне падіння експорту автобензинів припало на порти Росії.

Так, поставки палива через балтійський порт "Усть-Луга", який раніше був основним напрямом експорту, 2024 року впали вдвічі до попереднього року. Відвантаження автобензинів через балтійський порт "Висоцьк" торік скоротилися на 74%.

Поставки автопалива через арктичний порт "Мурманськ" 2024 року впали на 58%, через порт "Кавказ" - майже вдвічі, з чорноморського порту "Тамань" торік було відвантажено лише одну партію бензину обсягом 30 тис. тонн після 383 тис. тонн 2023 року.

Водночас відвантаження автопалива в напрямку Монголії, яка підписала з Росією угоду про поставки нафтопродуктів, збільшилося на чверть до 2023 року. Учасники ринку вважають, що частину цих обсягів могли реекспортувати.

Поставки російського бензину в Узбекистан 2024 року зросли на 20%, у Таджикистан - збереглося на рівні 2023 року, в Киргизію - скоротилося на 7,5%, в Афганістан - упали на 60%.

Як повідомлялося, російські НПЗ у 2024 році знизили переробку сировини до 12-річного мінімуму - до близько 267 млн тонн - через позапланові ремонти після атак українських БПЛА та обвалу маржі. Негативний вплив на експорт також мала заборона на вивезення бензину, введена для захисту внутрішнього ринку. Джерело:

У травні минулого року Росстат закрив статистичні дані щодо виробництва в Росії автомобільного бензину. Міненерго РФ пояснювало це геополітичною ситуацією, коли "розкриття такої інформації може стати приводом для маніпулювання ринком з боку недобросовісних його учасників".

За прогнозами аналітиків, у 2025 році бензин продовжить дорожчати. Зростання становитие 10-15%, а в гіршому випадку - 20%. Додатковими причинами стануть світові ціни на нафту, девальвація рубля та інфляція.

Наприкінці серпня Росстат припинив публікацію чергових даних про виробництво нафтопродуктів у Росії.

За матеріалами: БізнесЦензор
Ключові теги: Росія
 

ТЕГИ

Курс НБУ на завтра
 
за
курс
uah
%
USD
1
41,9751
 0,0574
0,14
EUR
1
43,6709
 0,2026
0,46

Курс обміну валют на сьогодні, 10:12
  куп. uah % прод. uah %
USD 41,7769  0,10 0,23 42,4188  0,12 0,28
EUR 43,5288  0,00 0,00 44,3015  0,01 0,03

Міжбанківський ринок на сьогодні, 11:33
  куп. uah % прод. uah %
USD 41,9700  0,08 0,19 41,9850  0,09 0,23
EUR -  - - -  - -

ТОП-НОВИНИ

ПІДПИСКА НА НОВИНИ

 

Бізнес