Авторизация

Ім'я користувача:

Пароль:

Новини

Топ-новини

Фінансові новини

Фінанси

Банки та банківські технології

Страхування

Новини економіки

Економіка

ПЕК (газ та електроенергія)

Нафта, бензин, автогаз

Агропромисловий комплекс

Право

Міжнародні новини

Україна

Політика

Бізнес

Бізнес

Новини IT

Транспорт

Аналітика

Фінанси

Економіка

ПЕК (газ та електроенергія)

Нафта, бензин, автогаз

Агропромисловий ринок

Політика

Міжнародна аналітика

Бізнес

Прес-релізи

Новини компаній

Корирування

Курс НБУ

Курс валют

Курс долара

Курс євро

Курс британського фунта

Курс швейцарського франка

Курс канадського долара

Міжбанк

Веб-майстру

Інформери

Інформер курсів НБУ

Інформер курс обміну валют

Інформер міжбанківські курси

Графіки

Графік курсів валют НБУ

Графік курс обміну валют

Графік міжбанківській курс

Експорт новин

Інформація про BIN.ua

Про сайт BIN.ua

Реклама на сайті

Контакти

Підписка на новини

Акції в Азії падають на хвилюванні щодо мит Трампа. Японія падає на гарячому токійському індексі споживчих цін

08:01 28.03.2025 |

Фінанси

 

Більшість азіатських акцій впали в п'ятницю, продовживши нещодавні втрати, оскільки інвестори залишалися на межі через митну політику президента США Дональда Трампа.

Японські ринки продемонстрували найгірші результати в регіоні, особливо після того, як більш високі, ніж очікувалося, дані по інфляції з Токіо посилили бети на швидке підвищення ставки Банком Японії.

Найбільших втрат зазнали автомобільний і технологічний сектори, причому акції автомобільних компаній все ще не оговталися від оголошення Трампа про 25%-ві мита на цей сектор. Технологічний сектор постраждав від постійних збитків виробників мікросхем на тлі зростаючого занепокоєння щодо надлишку пропозиції в галузі центрів обробки даних зі штучним інтелектом.

Регіональні ринки слабо відреагували на падіння Волл-стріт, який падає другу сесію поспіль через занепокоєння щодо мит Трампа. Президент США має намір ввести ще більше мит 2 квітня.

Ф'ючерси на американські фондові індекси були стриманими на азіатських торгах, оскільки основна увага була прикута до прийдешніх даних по індексу цін PCE, які дадуть більше інформації про інфляцію в США.

Японські індекси Nikkei 225 і TOPIX показали найгірші результати в Азії в п'ятницю, втративши більше 2% кожен.

Втрати обох індексів були викликані, головним чином, побоюваннями щодо підвищення процентних ставок в країні після того, як дані по індексу споживчих цін в Токіо за березень виявилися вищими, ніж очікувалося, але все одно перевищили річний цільовий показник Банку Японії на рівні 2%.

Це призвело до того, що аналітики почали враховувати більшу ймовірність того, що Банк Японії може підвищити ставки вже в травні, оскільки він намагається стримати інфляційний тиск і відучити економіку від монетарної підтримки.

Японські акції також зазнали удару через тривалу слабкість акцій важких автомобільних компаній, таких як Toyota Motor Corp і Honda Motor Co Ltd. Акції двох найбільших автовиробників країни впали майже на 5% кожен, продовживши різкі втрати попередньої сесії після оголошення Трампом мит.

Втрати в основних технологічних акціях також були значними.

Південнокорейський індекс KOSPI знизився на 1,7% на тлі аналогічної тенденції, враховуючи, що акції технологічних компаній та виробників мікросхем є одними з найвагоміших в індексі. Hyundai Motor - третій за величиною автовиробник у світі за обсягом продажів - впав на 4,2%, а гігант з виробництва мікросхем пам'яті SK Hynix - на 3,5%.

На Тайвані TSMC - найбільший у світі виробник мікросхем - впав на 0,9%, а гігант зі складання електроніки Hon Hai Precision Industry Co Ltd - на 3,4%.

Акції технологічних компаній впали через зростаючі питання щодо надлишку пропозиції в галузі центрів обробки даних для штучного інтелекту - ключового джерела попиту на чіпи - після того, як великий інвестор корпорація Microsoft скасувала кілька договорів оренди центрів обробки даних.

Більш широкі азіатські ринки були менш негативними: китайські індекси Shanghai Shenzhen CSI 300 і Shanghai Composite втратили близько 0,2% і 0,4% відповідно. Гонконгський індекс Hang Seng впав на 0,3%, але був на шляху до того, щоб компенсувати всі свої втрати на початку тижня.

Китайські акції значно випередили своїх конкурентів у 2025 році на тлі зростаючого оптимізму щодо можливостей штучного інтелекту в країні, а також завдяки більшому стимулюванню з боку Пекіна. Зараз основна увага прикута до даних індексу менеджерів із закупівель за березень, які будуть опубліковані в понеділок, щоб отримати додаткові підказки.

Австралійський ASX 200 виріс на 0,2% перед засіданням Резервного банку Австралії наступного тижня, на якому, як очікується, центробанк залишить ставки без змін.

Сінгапурський індекс Straits Times виріс на 0,1% після досягнення серії рекордних максимумів цього тижня, в той час як ф'ючерси на індійський індекс Nifty 50 вказали на флет-відкриття.

За матеріалами: investing.com
 

ТЕГИ

Курс НБУ на сьогодні
 
за
курс
uah
%
USD
1
41,4228
 0,0559
0,13
EUR
1
44,8278
 0,0806
0,18

Курс обміну валют на вчора, 10:31
  куп. uah % прод. uah %
USD 41,1000  0,03 0,07 41,7432  0,01 0,01
EUR 44,5440  0,11 0,24 45,3012  0,13 0,28

Міжбанківський ринок на вчора, 11:33
  куп. uah % прод. uah %
USD 41,4800  0,01 0,04 41,5000  0,02 0,04
EUR -  - - -  - -

ТОП-НОВИНИ

ПІДПИСКА НА НОВИНИ

 

Бізнес