Фінансові новини
- |
- 20.12.25
- |
- 02:37
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Курси долара США помітно знижується до основних валют
15:46 04.03.2025 |

Долар США значно слабшає проти основних валют у вівторок.
Розрахований ICE індекс DXY, що показує динаміку долара відносно шести валют (євро, швейцарський франк, єна, канадський долар, фунт стерлінгів і шведська крона), втрачає 0,74%, ширший WSJ Dollar Index - 0,54%.
Трейдери оцінюють статдані щодо економіки США, опубліковані напередодні, а також нові заходи торгової політики Вашингтона.
Президент США Дональд Трамп оголосив про підвищення мита на імпорт китайських товарів до 20% з 10%. Пекін відреагував введенням тарифів у розмірі 10-15% на імпортовану зі США пшеницю, а також інші види сільськогосподарської та іншої продукції.
У вівторок також починають діяти 25-відсоткові мита на ввезені в Штати товари з Канади і Мексики.
Прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо заявив, що його країна запровадить відповідні тарифи на американські товари та поступово розширюватиме сферу їхнього застосування до скасування мита на канадський імпорт до США.
Індекс ділової активності у виробничому секторі США (ISM Manufacturing) у лютому знизився до 50,3 пункту порівняно з 50,9 пункту місяцем раніше, повідомив у понеділок Інститут управління поставками (ISM). Аналітики в середньому очікували зменшення показника до 50,5 пункту, за даними Trading Economics.
Незважаючи на зниження, індекс залишився вищим за позначку в 50 пунктів, що вказує на зростання виробничої активності.
Тим часом підіндекс цін виробників підскочив до 62,4 пункту з січневих 54,9 пункту, досягнувши максимуму з червня 2022 року, повідомив ISM.
"Слабкість даних щодо активності в США призвела до переоцінки ринком перспектив пом'якшення політики Федеральної резервної системи (ФРС) цього року", - зазначає аналітик ING Кріс Тернер.
За його словами, трейдери тепер очікують, що до кінця року ключову ставку ФРС буде знижено на 75 базисних пунктів, а не на п'ятдесят, як передбачалося раніше.
"Це перешкоджає зміцненню долара на новинах про мита", - пише Тернер.
Подальша траєкторія американської валюти в короткостроковій перспективі залежатиме від того, що відбуватиметься на фондовому ринку США, вважає він, додаючи, що історично торговельні війни не обіцяли фондовим ринкам нічого хорошого, а введення митних зборів у розмірі 25% проти основних торгових партнерів Штатів може стати справжнім потрясінням.
"Якщо фондові ринки почнуть падати, то пари долар/єна і долар/франк можуть піти за ними", - зазначає Тернер.
Євро за даними на 14:36 к. ч. у вівторок торгується по $1,0547, з підвищенням на 0,55% від рівня закриття попередньої сесії.
Безробіття в єврозоні в січні залишилося на рівні 6,2%, повідомило статистичне управління Європейського союзу.
Згідно з переглянутими даними, у грудні 2024 року воно також становило 6,2%, а не 6,3%, як було оголошено раніше. Таким чином, безробіття перебуває на рекордно низькій позначці четвертий місяць поспіль.
Аналітики, консенсус-прогноз яких наводить Trading Economics, очікували збереження безробіття на рівні 6,3%.
Фунт додав 0,31% і торгується по $1,2741.
Єна отримує підтримку з боку попиту на активи "тихої гавані", що зріс через посилення побоювань щодо торговельних воєн, зазначає Trading Economics.
Вартість американської валюти в парі з єною зменшилася на 0,82%, до 148,28 єни.
Курс долара до офшорного юаня опустився на 0,57%, до 7,2607 юаня.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Саміт Європейського Союзу затвердив рішення про спільне запозичення для України на суму 90 млрд євро.
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що поки що не зміг
отримати розгорнуту відповідь про алгоритм дій США в рамках гарантій
безпеки Україні на випадок повторної агресії РФ.
Власники 99,06% ВВП-варантів, які перебувають в обігу на загальну суму $2,635 млрд, підтримали їх повний обмін на звичайні єврооблігації України, йдеться у біржовому повідомленні України у четвер.
З 1 січня 2027 року платники єдиного податку з доходом від 1 млн грн повинні будуть сплачувати 20% ПДВ
Кабінет міністрів України дозволив Міністерству фінансів понаднормово
запозичити 55 млрд грн. Їх планують використовувати на початку
наступного року.
Кожен власник складу рано чи пізно стикається з банальною проблемою -
місця не вистачає. Товарів стає більше, асортимент росте, а стіни
приміщення залишаються на місці.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Ціни на золото і срібло зросли до рекордних максимумів на тлі
повільнішої, ніж очікувалося, інфляції в США, яка підтримала прогнози на
подальше зниження процентних ставок.
За попередніми ітогами 2025 року, криптовалютна біржа Binance лідирує за
обсягами торгованих криптоактивів. У 2025 році сукупний притік
криптовалют на Binance досяг нового історичного максимуму - $1,17 трлн,
що на 31% більше, ніж у 2024 році.
Регулятор банківського ринку вважає, що Верховна Рада повинна відійти від практики мораторіїв на роботу з NPL
Щорічне зростання чистих гривневих кредитів бізнесу прискорилося до 35%, а роздрібного кредитування - до 33%.
Долар США вдень у четвер дорожчає до євро та єни, але знижується до фунта стерлінгів.
Загалом від початку заснування Фонду сума виплат гарантованого
відшкодування склала 105,0 млрд грн, відшкодування отримали 95,9%
вкладників банків, зазначено у повідомленні.
За відповідне рішення проголосувало 264 народних депутата. Відповідний законопроєкт був зареєстрований 1 жовтня 2025 року.
Йдеться про застосунок, пов'язаний із Sei - блокчейном рівня Layer 1,
який створили спеціально для торгівлі цифровими активами. Застосунок
попередньо встановлюватимуть на всі нові смартфони Xiaomi, що
продаватимуться за межами материкового Китаю та США.
За словами спікерів, одразу після початку повномасштабного вторгнення РФ
у лютому 2022 року Україна перенесла критичні масиви даних до
дата-центрів на території ЄС. Уже в 2023 році стратегія була
трансформована в бік створення суверенних національних дата-центрів із
підтримкою транскордонних рішень резервного копіювання.
Google анонсувала новий експериментальний веббраузер під назвою
Disco, що орієнтований на інтеграцію ШІ у процес перегляду сторінок.
Першою функцією браузера стала GenTabs - віджети, створені на основі
відкритих вкладок, історії чатів і запитів користувача.
AMD може розглядати 2-нм техпроцес Samsung для випуску майбутніх
чипів. Про це повідомляють джерела з Південної Кореї.
Європейський Союз розглядає можливість п'ятирічної відстрочки своєї
заборони на використання двигунів внутрішнього згоряння після сильного
тиску з боку деяких найбільших автомобільних країн регіону.
Зловмисники застосовують нову схему для поширення шкідливого ПЗ Atomic
macOS Stealer (AMOS), використовуючи довіру користувачів до чат-ботів на
зразок ChatGPT від OpenAI чи Grok від xAI. Про це повідомляє Huntress у
своєму дослідженні.
У листопаді український автопарк поповнили понад 11 тис.
автотранспортних засобів на акумуляторних джерелах живлення (BEV). Це
майже втричі більше, ніж у листопаді торік.