Фінансові новини
- |
- 05.02.26
- |
- 21:41
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Кількість угод із облігаціями українських емітентів у липні збільшилася на 37% при скороченні обсягу вдвічі - РЦ
17:39 12.08.2024 |

Кількість угод із облігаціями українських емітентів, оброблених Розрахунковим центром з обслуговування договорів на фінансових ринках (РЦ, Київ), у липні зросла на 37% - до 1776, тоді як обсяг таких операцій знизився з 302,9 млн грн до 159,6 млн грн.
Як повідомляється на сайті РЦ, ситуація з операціями з облігаціями іноземних емітентів протилежна - їх кількість зменшилася на 10% (до 161), а обсяг збільшився на 40% - до 5,3 млрд грн у липні з 3,8 млрд грн у червні.
У РЦ зазначили, що значно знизилася кількість угод з облігаціями внутрішньої держпозики (ОВДП) у євро: на 74% - до 142, водночас їхній обсяг зменшився до EUR6,4 млн із EUR12 млн. Із доларовими ОВДП ситуація схожа: кількість операцій із ними зменшилася на 72,7% - до 959 із 3,5 тис., водночас обсяг знизився на 17% - до $64,9 млн у липні з $78,5 млн місяцем раніше.
Кількість операцій із гривневими ОВДП скоротилася майже на 34% - до 19,05 тис., а обсяг зменшився більш ніж на 10% - з 43,6 млрд грн у червні до 38,9 млрд грн у липні.
Водночас значно додався обсяг угод з облігаціями зовнішніх держпозик: у червні він становив 68,78 млн грн, тоді як у липні - майже 220 млн грн, водночас їхня кількість зросла несуттєво - до 106 з 85.
Кількість угод з акціями українських емітентів зменшилася вдвічі (до семи), тоді як обсяг опустився до рекордно низького рівня і становив 143,8 тис. грн (4,1 млн грн у червні). Раніше настільки маленький обсяг угод з акціями українських емітентів було зафіксовано в серпні 2023 року, тоді він становив майже 300 тис. грн.
Щодо операцій з акціями іноземних емітентів, то з ними ситуація така сама: їхній обсяг зменшився на 58% і становив 1,44 млн грн (5,7 млн грн попереднього місяця), тоді як кількість зменшилася до восьми з 19.
Несуттєво зменшилася кількість операцій з цінними паперами інститутів спільного інвестування (ІСІ) - до 215 з 220, тоді як обсяг скоротився на половину і становив 548 тис. грн.
РЦ також зазначив, що найактивнішими брокерами-учасниками клірингу в липні були (мірою зменшення) ICU, "БТС Брокер", ТОВ "Універ капітал", ПриватБанк і Укрексімбанк.
Другу п'ятірку сформували "ФК "Даліз-Фінанс", Сенс Банк, Укргазбанк, Таскомбанк, "Кінто, Лтд".
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Згідно з її даними, порівняно з попереднім кварталом, з урахуванням
сезонного фактору, реальний ВВП збільшився на 0,7% з урахуванням
сезонного фактору, а квартал тому цей показник складав 0,8%.
Рада ЄС у середу, 4 лютого, узгодила свою позицію щодо правової бази для
імплементації угоди Європейської Ради про надання Україні кредиту в
розмірі 90 мільярдів євро на 2026-2027 роки.
У США по бойовому випробували крилату ракету Rusty Dagger для України, створену за програмою ERAM.
Невиконані за підсумками 2025 року 15 індикаторів плану в рамках
програми Ukraine Facility можуть коштувати Україні близько EUR4 млрд,
йдеться у презентації консорціуму RRR4U (Resilience, Reconstruction and
Relief for Ukraine).
Кабмін спростив ввезення до України літій-іонних акумуляторів. Про це повідомила пресслужба Мінекономіки.
2026 рік остаточно закріпив за побутовою технікою статус повноцінних
гаджетів. Інтеграція в екосистему «розумного будинку» перестала бути
фантастикою і перетворилася на базове очікування користувачів.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Долар США слабо зміцнюється до євро та єни, фунт стерлінгів різко дешевшає на підсумках засідання Банку Англії.
Біткойн на торгах у четвер опустився нижче $70 тис. вперше з листопада
2024 року на тлі триваючого відтоку інвесторів з ризикових активів.
Довідковий курс гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку
станом на 12:00 кч 5 лютого 2026 року.
Курс долара США помірно підвищується в парах з євро і фунтом стерлінгів, стабільний до японської єни вранці в четвер.
Долар США впевнено зміцнюється в парі з японською єною, трохи підвищується до євро й слабо знижується до фунта стерлінгів.
Ціни на золото продовжують відновлюватися в середу після історичного обвалу наприкінці минулого і на початку поточного тижня.
Довідковий курс гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку
станом на 12:00 кч 4 лютого 2026 року.
Міністерство оборони опублікувало алгоритм, як верифікувати термінал супутникового зв'язку Starlink в Україні для військових та цивільних.
Роскомнагляд заблокував понад 4,7 млн інтернет-сторінок у рамках боротьби із "забороненою інформацією".
Група вчених заявила про розробку нового типу волоконно-оптичних
чипів з потенційною щільністю інтеграції д 100 тис. транзисторів на
сантиметр.
В Google офіційно повідомили, що YouTube більше не дозволяє відтворювати
відео у фоновому режимі через сторонні мобільні браузери для
користувачів без платної підписки Premium.
Минулого року NVIDIA випустила GeForce NOW для Steam Deck, що
використовує операційну систему Steam OS на базі Linux, де сервіс
забезпечував ігри в 90 FPS при роздільній здатності до 1200p.
Apple та Samsung повністю домінували на світовому ринку смартфонів у
2025 році. Як свідчать дані Counterpoint Research, обидві компанії
четвертий рік поспіль зайняли всі десять позицій у рейтингу найбільш
продаваних моделей.
Ринкова капіталізація Microsoft різко скоротилася на рекордні $360 млрд
після публікації фінансового звіту, який показав значні витрати на
будівництво дата-центрів.