Фінансові новини
- |
- 06.12.25
- |
- 21:19
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Ціни на золото стабільні, але прямують до різких тижневих втрат, оскільки надії на зниження ставок згасають
08:41 24.05.2024 |

Ціни на золото стабілізувалися на азіатських торгах у п'ятницю, але протягом тижня зазнали різкого падіння, оскільки занепокоєння щодо збереження високих процентних ставок в США відкинули жовтий метал з рекордних максимумів.
Побоювання щодо процентних ставок підштовхнули долар до зростання, а також вплинули на ціни на більш широкий спектр металів. Серед промислових металів ціни на мідь також різко знизилися з рекордних максимумів цього тижня.
Золото також постраждало від зниження попиту на активи-прихістки, оскільки смерть президента Ірану не призвела до ескалації напруженості на Близькому Сході, як очікувалося спочатку.
Спотове золото о 06:37 EET подорожчало на 0,2% до 2332,77 доларів за унцію, в той час як ф'ючерси на золото, термін дії яких закінчується в червні, впали на 0,1% до 2333,85 доларів за унцію.
Цього тижня золото мало втратити близько 3,4%, оскільки воно різко впало з рекордних максимумів, досягнутих на початку тижня.
Попит на золото як на засіб захисту цього тижня знизився, що зробило жовтий метал вразливим до зустрічних вітрів, викликаних побоюваннями щодо високих процентних ставок на довший час.
Яструбині сигнали з боку Федеральної резервної системи показали, що політики дедалі більше занепокоєні високою інфляцією, а деякі з них навіть готові до подальшого підвищення ставок.
Хоча подальше підвищення ставок здавалося малоймовірним, «яструбині» заяви змусили трейдерів різко зменшити очікування щодо зниження ставок у 2024 році. За даними CME Fedwatch Tool, трейдери оцінювали ймовірність зниження або збереження ставки у вересні як майже рівну.
Високі довгострокові ставки не обіцяють нічого хорошого для золота, оскільки вони збільшують альтернативну вартість інвестування в жовтий метал.
Інші дорогоцінні метали стабілізувалися в п'ятницю і були налаштовані на тижневі втрати. Ф'ючерси на платину виросли на 0,4% до 1029,90 доларів за унцію, а ф'ючерси на срібло - на 0,4% до 30,582 доларів за унцію.
Базові ф'ючерси на мідь на Лондонській біржі металів виросли на 0,8% до 10 450,50 доларів за тонну, а одномісячні ф'ючерси на мідь в США - на 0,7% до 4 8102 доларів за фунт.
Обидва контракти знизилися з рекордних максимумів цього тижня, оскільки спекулятивний ажіотаж, який привів до попереднього зростання, схоже, пішов на спад. Трейдери тепер чекають, чи зможуть фізичні поставки за контрактами бути здійснені вчасно, що дасть більше інформації про умови постачання міді.
Охолодження настроїв щодо найбільшого імпортера міді - Китаю - також мало вплив, оскільки оптимізм щодо додаткових стимулюючих заходів був значною мірою нівельований тліючою торговельною війною з США і напруженістю у відносинах з Тайванем.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


У розмові взяли участь президент Франції Емманюель Макрон, канцлер
Німеччини Фрідріх Мерц, голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн та інші
лідери. 
Державна служба геології та надр України продала спеціальний дозвіл
на розробку Любинецької нафтогазової площі у Львівській області.
Верховна Рада не розглядатиме питання запровадження ПДВ для фізичних осіб-підприємців.
Європейська комісія в середу офіційно запропонувала внести Росію до
власного чорного списку країн з високим ризиком відмивання грошей і
фінансування терористичної діяльності.
Стабильное качество фарша — одно из ключевых условий для успешной кухни.
Независимо от формата заведения, будь то бистро или гастрономический
ресторан, консистенция, структура и свежесть мясной массы определяют
уровень блюда.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Довідковий курс гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку
станом на 12:00 кч 5 грудня 2025 року.
Комісія з торгівлі товарними ф'ючерсами США (CFTC) заявила,
що ф'ючерсні біржі з її ліцензією зможуть вести торгівлю спотовими
криптопродуктами. Це частина зусиль федерального уряду з інтеграції
цифрових активів у сферу TradFi.
Понад 13,7 млрд грн позичили українці у
мікрофінансових організацій за третій квартал, загалом із початку 2025
року - на понад 40 млрд грн.
с долара США вранці в п'ятницю демонструє слабке зниження до євро і
фунта стерлінгів і трохи активніше - в парі з японською єною.
Долар США стабільний до євро і фунта стерлінгів на торгах у четвер, дешевшає в парі з єною.
Майнери біткоїна увійшли в найслабший період прибутковості за весь
час існування активу
У листопаді 2025 року український ринок нових авто продовжив зміщуватися в бік електромобілів.
Соціологи зіткнулися з новим ризиком, оскільки великі мовні моделі (LLM)
здатні видавати себе за людей і проходити стандартні перевірки якості.
Понад третину нових легкових автомобілів, проданих у світі цього року, виготовлено в КНР.
Усі інші проєкти відходять на другий план заради покращення ChatGPT.
Функція працює лише між абонентами, які збережені одне в одного в контактах і використовують стандартний додаток для дзвінків.
Xiaomi EV продовжує стрімко нарощувати свої позиції на ринку електромобілів
Samsung офіційно показала свій перший потрійний складаний смартфон -
Galaxy TriFold. Модель стане доступною в Кореї 12 грудня, а згодом вийде
на ринки Китаю, Тайваню, Сінгапуру та ОАЕ. У першому кварталі 2026 року
смартфон також має з'явитись в США.