Фінансові новини
- |
- 23.11.24
- |
- 19:33
- |
- RSS
- |
- мапа сайту
Авторизация
Долар зміцнюється до євро і фунта, ринок чекає на статдані США
14:13 27.01.2023 |
Долар США слабо зміцнюється до євро та фунта стерлінгів на торгах у п'ятницю, дешевшає в парі з ієною.
У центрі уваги ринку - доповідь Мінторгу США про доходи і витрати американців за грудень, що включають дані про динаміку споживчих цін. Статистику буде опубліковано о 15:30 EET.
Згідно з консенсусом-прогнозом експертів, який наводить Trading Economics, індекс споживчих цін PCE Core, який не враховує вартість продуктів харчування та енергоресурсів, збільшився у грудні на 0,3% після підвищення на 0,2% місяцем раніше.
Розрахований ICE індекс, що показує динаміку долара щодо шести валют (євро, швейцарський франк, ієна, канадський долар, фунт стерлінгів і шведська крона), стабільний у ході торгів, ширший WSJ Dollar Index додає 0,07%.
Доларовий індекс ICE з початку січня втратив 1,6% і може завершити у мінусі четвертий місяць поспіль. Наразі він перебуває на мінімумі з травня 2022 року.
Швидке посилення грошово-кредитної політики в США призвело до суттєвого зміцнення долара минулого року, проте тепер, коли ФРС уповільнює темпи зростання ставки, американська валюта здає позиції.
"Федрезерв більше за кермом, і ми бачимо, що це позначається на валютному ринку, - каже головний валютний аналітик TD Securities Мазен Ісса, слова якого наводить газета Financial Times. - Як тільки американський ЦБ ухвалив рішення відмовитися від зростання ставки темпами в 75 базисних пунктів, він поступився лідерством (у посиленні політики) іншим великим центробанкам".
Наступного тижня відбудуться засідання ФРС, Європейського центрального банку та Банку Англії.
Пара євро/долар за даними на 13:45 EET торгується на рівні $1,0881 порівняно з $1,0892 на закриття попередньої сесії.
Курс фунта опустився до $1,2369 порівняно з $1,2410 напередодні.
Вартість долара в парі з ієною знизилася в ході торгів до 129,92 єни проти 130,22 єни за підсумками попередніх торгів.
Міжнародний валютний фонд (МВФ) рекомендував Банку Японії розглянути можливість вжиття заходів для збільшення гнучкості доходностей довгострокових держпаперів, зазначивши, що зростання інфляційних ризиків у країні потребує створення додаткового простору для маневру у грошово-кредитній політиці.
Зокрема, японський ЦБ міг би підвищити цільову прибутковість 10-річних держоблігацій, розширити коридор коливань відсоткових ставок цих паперів, а також повернутися до кількісної мети у програмі викупу бондів та переключитися на придбання більш "коротких" паперів, йдеться у доповіді МВФ, опублікованій у Четвер.
|
|
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :