Фінансові новини
- |
- 10.01.25
- |
- 08:13
- |
- RSS
- |
- мапа сайту
Авторизация
Фондові індекси АТР не показали єдиної динаміки, Японія та Гонконг завершили торги у мінусі
13:36 19.01.2023 |
Фондові індекси Азіатсько-Тихоокеанського регіону (АТР) змінилися різноспрямовано за підсумками торгів у четвер, Японія та Гонконг завершили торги у мінусі.
Тиск на ринок спричинив падіння фондових індексів США за підсумками попередньої сесії у зв'язку з сигналами ослаблення економіки та очікуваннями подальшого підйому базової процентної ставки Федеральною резервною системою (ФРС).
Японський фондовий індекс Nikkei 225 опустився на 1,4% за підсумками торгів. Статдані, опубліковані у четвер, показали збільшення дефіциту торговельного балансу Японії у 2022 році до максимального значення з 1979 року.
Річний обсяг японського експорту підвищився на 18,2%, імпорту - на 39,2%.
У грудні експорт зріс на 11,5% - найнижчими темпами з січня 2022 року, імпорт збільшився на 20,6% - мінімально з квітня 2021 року.
Акції SoftBank Group подешевшали на 3,7% за підсумками торгів, Toyota Motor - на 2,4%, Tokyo Electron - на 2,5%, Nintendo - на 1,3%.
Гонконгський фондовий індекс Hang Seng знизився на 0,1% до закриття ринку, китайський Shanghai Composite виріс на 0,5%.
Експерти Goldman Sachs підвищили прогноз зростання економіки Китаю на 2023 рік до 5,5% з очікуваних раніше 5,2% після публікації сильніших, ніж очікувалося, даних про динаміку ВВП за четвертий квартал минулого року.
Економіка КНР у жовтні-грудні 2022 року зросла на 2,9% щодо аналогічного періоду попереднього року, повідомило Державне статистичне управління Китаю. Темпи збільшення ВВП сповільнилися порівняно з 3,9% у третьому кварталі, але перевершили очікування експертів. Аналітики, опитані Trading Economics, в середньому чекали на підвищення лише на 1,8%.
Експерти Goldman вважали "дивовижним", що економічні статдані з Китаю не виявилися гіршими, враховуючи зростання захворюваності COVID-19 у країні наприкінці року та наявність масштабної проблеми нестачі робочої сили.
Одноразовий стрибок попиту на ліки та медичне обладнання, ймовірно, зробив свій внесок у зростання ВВП у четвертому кварталі, зазначає економіст Goldman Лішен Ван, думку якого наводить агентство Bloomberg.
Аналітики Societe Generale також покращили прогноз зростання ВВП Китаю на поточний рік - до 5,8% із 5,3%.
|
|
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :