Авторизация

Ім'я користувача:

Пароль:

Новини

Топ-новини

Фінансові новини

Фінанси

Банки та банківські технології

Страхування

Новини економіки

Економіка

ПЕК (газ та електроенергія)

Нафта, бензин, автогаз

Агропромисловий комплекс

Право

Міжнародні новини

Україна

Політика

Бізнес

Бізнес

Новини IT

Транспорт

Аналітика

Фінанси

Економіка

ПЕК (газ та електроенергія)

Нафта, бензин, автогаз

Агропромисловий ринок

Політика

Міжнародна аналітика

Бізнес

Прес-релізи

Новини компаній

Корирування

Курс НБУ

Курс валют

Курс долара

Курс євро

Курс британського фунта

Курс швейцарського франка

Курс канадського долара

Міжбанк

Веб-майстру

Інформери

Інформер курсів НБУ

Інформер курс обміну валют

Інформер міжбанківські курси

Графіки

Графік курсів валют НБУ

Графік курс обміну валют

Графік міжбанківській курс

Експорт новин

Інформація про BIN.ua

Про сайт BIN.ua

Реклама на сайті

Контакти

Підписка на новини

Після введення обмеження на вихідні Р2Р обсяг переказів у СЕП зріс на 6,2 млрд грн - НБУ

 

Національний банк України (НБУ) після введення тимчасового ліміту в 150 тис. грн/міс. для вихідних переказів фізосіб (P2P, person-to-person), спостерігав короткострокову міграцію в перекази за iBAN, що супроводжувалося зростанням обсягу переказів у Системі електронних платежів (СЕП), через яку вони проходять, на 6,2 млрд грн.

"Ми спостерігали короткочасну тенденцію зростання обсягів переказів у СЕП між різними банками на майже 6,2 млрд грн, за одночасного скорочення обсягів переказів за реквізитами карток. Але така міграція пов'язана з різними факторами, не тільки активністю "дропів", тому ми продовжуємо вивчати і спостерігати за ситуацією", - повідомив центробанк у відповідь на запит агентства "Інтерфакс-Україна".

У НБУ стверджують, що запроваджені ліміти на Р2Р значно сповільнили обіг коштів у незаконних фінансових схемах та суттєво підвищили вартість їх операційного обслуговування - орієнтовно у 2-5 разів.

Регулятор додав, що введення цього обмеження на пів року також забезпечує додатковий час постачальникам платіжних послуг для вдосконалення своїх систем моніторингу, розроблення комплексних і системних рішень у боротьбі з "дропами", із залученням банківської спільноти, держорганів, зокрема правоохоронних.

"Серед таких рішень важливим, на нашу думку, є створення реєстру фізичних осіб та їхніх електронних платіжних засобів, залучених до схем переказів "дропів", а також реєстру суб'єктів господарювання, щодо яких виявлено "міскодінг". Національний банк напрацьовує пропозиції щодо таких реєстрів, які будуть передані до профільного комітету Верховної Ради України для подальшого розгляду", - роз'яснив Нацбанк.

Наразі НБУ не фіксує впливу введеного ліміту на вихідні Р2Р на комісійні доходи банків.

Як повідомлялося, центробанк із 1 жовтня 2024 року встановив на пів року ліміт у 150 тис. грн на місяць для вихідних переказів фізичних осіб (P2P, person-to-person).

Однак у грудні цього ж року Приват, Ощад, Універсалбанк (mono) і Райффайзен, на які станом на 1 жовтня припадало 64,5% усіх коштів населення в банках і 87,5% активних платіжних карток, а також Національна асоціація банків України (НАБУ) та Асоціація українських банків (АУБ) 10 грудня в Нацбанку підписали меморандум "Про забезпечення прозорості функціонування ринку банківських платіжних послуг".

Цей документ передбачає запровадження уніфікованих ринкових практик і підходів до належної перевірки клієнтів і моніторингу їхніх фінансових операцій, зокрема запроваджує місячний ліміт операцій для клієнтів із високим рівнем ризику, які не мають підтверджених доходів, 50 тис. грн із 1 лютого 2025 року. Для клієнтів із середнім і низьким рівнем ризику ліміт встановлюють у розмірі 150 тис. грн на місяць із 1 лютого і знижують до 100 тис. грн із 1 червня.

Йдеться не тільки про перекази з картки на картку - P2P-операції, які Нацбанк уже обмежив 150 тис. грн на місяць в одному банку, а й про всі операції з поточних рахунків на користь фізичних осіб, зокрема на iBAN.

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
 

ТЕГИ

Курс НБУ на понеділок
 
за
курс
uah
%
USD
1
41,9403
 0,0956
0,23
EUR
1
43,7479
 0,2357
0,54

Курс обміну валют на вчора, 10:12
  куп. uah % прод. uah %
USD 41,5462  0,04 0,10 42,2262  0,03 0,08
EUR 43,3981  0,03 0,07 44,1527  0,05 0,11

Міжбанківський ринок на вчора, 11:33
  куп. uah % прод. uah %
USD 41,9200  0,09 0,22 41,9400  0,08 0,19
EUR -  - - -  - -

ТОП-НОВИНИ

ПІДПИСКА НА НОВИНИ

 

Бізнес