Фінансові новини
- |
- 20.11.24
- |
- 04:46
- |
- RSS
- |
- мапа сайту
Авторизация
НБУ послабить вимоги до банків, які кредитують малі електростанції
17:56 17.05.2024 |
Нацбанк готовий адаптувати окремі вимоги до банків для видавання кредитів на будівництво великої кількості розподілених країною малих об'єктів генерації. Про це заявив голова НБУ Андрій Пишний у Facebook.
Він наголосив, що відновлення енергогенеруючих потужностей країни - це питання національної безпеки та потенційна потреба у фінансуванні цього напряму дуже висока. Проте можливості банківської системи перебувають у площині кредитування.
"Це може бути кредитна підтримка проєктів із побудови великої кількості розподілених країною малих об'єктів генерації, які є відносно безпечними з погляду концентрації ризиків та загрози руйнування активів. Або ж значно масштабніші проєкти, які можуть фінансуватися, наприклад, через консорціумне кредитування, де банки обʼєднують капітал і розподіляють ризики між собою", - розповів Пишний.
Нацбанк, за його словами, аналізує різні варіанти й зі свого боку готовий адаптувати окремі вимоги до банків, щоб відповідні проєкти рухалися максимально швидко.
"Сьогодні вже провели першу зустріч з банками з іноземним капіталом, що працюють в Україні. Розпочали обговорення цього питання саме з ними - банки з іноземним капіталом мають колосальний фінансовий потенціал і експертизу, які повинні бути залучені до вирішення завдання", - переконаний Пишний.
Водночас він визнав, що попит на інвестиційні бізнес-кредити відновлюється досить повільно.
"Потрібні реальні проєкти! Це питання комплексне і непросте: підживлення попиту можна очікувати шляхом максимального спрощення адміністративно-дозвільних процедур та окремої державної програми підтримки, створення центрів компетенції, що поєднають технічну та дозвільну експертизу урядових інституцій, регіональні аспекти та фінансові спроможності", - підсумував глава Нацбанку.
Порятунок енергосистеми України
Прем'єр-міністр Денис Шмигаль сподівається, що процес анонсованої ще в кінці 2022 року децентралізації енергосистеми активізується протягом другого півріччя 2024 року.
Допомогти в цьому має рішення НКРЕКП про кардинальне спрощення та здешевлення підключення нових енергоустановок.
Крім того, в контексті децентралізації енергетики Шмигаль згадав нову програму Фонду енергоефективності, який видаватиме ОСББ гранти до 1 млн грн за встановлення сонячних електростанцій та до 2 млн грн за встановлення теплових помп для опалення.
|
|
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :