Авторизация

Имя пользователя:

Пароль:

Новости   RSS подписка

Топ-новости   RSS подписка

Финансовые новости   RSS подписка

Финансы   RSS подписка

Фондовый рынок   RSS подписка

Банки и банковские технологии   RSS подписка

Страхование   RSS подписка

Ипотека и недвижимость   RSS подписка

Новости экономики   RSS подписка

Экономика   RSS подписка

Топливно-энергетический комплекс   RSS подписка

Нефть и бензин   RSS подписка

Агропромышленный комплекс   RSS подписка

Сырьевые рынки   RSS подписка

Приватизация   RSS подписка

Право   RSS подписка

Статистика   RSS подписка

Зарубежные новости   RSS подписка

Мир   RSS подписка

Ближнее зарубежье   RSS подписка

Региональные новости   RSS подписка

Украина   RSS подписка

Киев   RSS подписка

Политика   RSS подписка

Полезно знать   RSS подписка

Это интересно   RSS подписка

Информационные технологии   RSS подписка

Криминал   RSS подписка

Транспорт   RSS подписка

Управление бизнесом   RSS подписка

Маркетинг и реклама   RSS подписка

Менеджмент и карьера   RSS подписка

Аналитика   RSS подписка

Финансовый рынок   RSS подписка

Фондовый рынок   RSS подписка

Страхование   RSS подписка

Ипотека и недвижимостьRSS подписка

Экономика   RSS подписка

ТЭК (газ и электроэнергия)   RSS подписка

Нефть и бензин   RSS подписка

Сырьевые рынки   RSS подписка

Агропромышленный рынок   RSS подписка

Приватизация   RSS подписка

Менеджмент и карьера   RSS подписка

Политика   RSS подписка

Международная аналитика   RSS подписка

Страны ближнего зарубежья   RSS подписка

Полезно знать   RSS подписка

Информационные технологии   RSS подписка

Пресс-релизы

Новости компаний   RSS подписка

Котировки

Курс НБУ

Курс обмена наличной валюты

Курс доллара

Курс евро

Курс рубля

Курс британского фунта

Курс швейцарского франка

Курс канадского доллара

Курс валют на межбанковском валютном рынке

Курс доллара

Курс евро

Курс рубля

Курс рубля к доллару

Ставки

Депозитные ставки

Физические лица, гривна

Физические лица, доллар

Физические лица, евро

Юридические лица, гривна

Юридические лица, доллар

Юридические лица, евро

Депозитный калькулятор

Ставки на межбанковском кредитном рынке

Графики

График изменения курса НБУ

График изменения наличного курса

График изменения курсов на межбанковском валютном рынке

График изменения ставок на межбанковском кредитном рынке

Веб-мастеру

Информеры

Информер курсов НБУ

Информер наличных валют Киев

Информер курсов валют на межбанке

Графики

График курсов валют НБУ

График курсов обмена валют для физических лиц

График курсов валют на межбанковского валютного рынка

Экспорт новостей

Информация об агентстве

О нас

Размещение рекламы

Контакты

Подписка на новости

Парижский центр ВАО АЭС проверил безопасность РАЭС

 Антон Лосєв
УНІАН

Рівненська АЕС стала першою серед атомних станцій світу, на якій відбулась так звана обмінна партнерська перевірка, здійснена експертами Паризького центру Всесвітньої асоціації операторів.

Топ-новиною зі сфери атомної енергетики у листопаді цього року став у вітчизняних ЗМІ початок насування арки на об’єкт «Укриття» над четвертим енергоблоком ЧАЕС. За цією темою якось загубилась не менш важлива для українських атомників новина про те, як Рівненська АЕС стала першою серед атомних станцій світу, на якій відбулась так звана обмінна партнерська перевірка, здійснена експертами Паризького центру Всесвітньої асоціації операторів, що експлуатують атомні електростанції (ВАО АЕС, WANO). Так історично склалось, що партнерські перевірки українських АЕС, як одна з основних форм діяльності ВАО, здійснювались через Московський центр Асоціації, але цього разу перевірку РАЕС було організовано Паризьким центром ВАО. Слід зазначити, що у різних регіональних центрах ВАО АЕС методики перевірки відрізняються. Відтак, для українських атомників було дуже важливо отримати оцінку саме від експертів команди з Паризького центру, які мають досвід практичної роботи у провідних європейських компаніях - операторах атомних електростанцій.

Єднання заради безпеки

Щоб було зрозуміло, що таке Всесвітня асоціація операторів, що експлуатують атомні електростанції (ВАО АЕС, WANO), варто нагадати, що вона була створена 1989 року, як відповідь міжнародного атомного співтовариства на аварію на Чорнобильській АЕС. Своє основне завдання – вдосконалення експлуатації на АЕС всього світу – ВАО виконує шляхом обміну інформацією, порівняння результатів роботи АЕС і поширення досвіду кращих станцій. Ідеологія, яку сповідують члени ВАО, можна проілюструвати думкою, яку неодноразово озвучували експерти ВАО АЕС на різноманітних заходах цієї організації: не може бути аварії на окремій АЕС – будь яка аварія стає проблемою для атомної енергетики усього світу, відтак і працювати на її попередження атомники мають усі разом. Для того, щоб бути успішною у своїй місії, ВАО АЕС культивує почуття колективної відповідальності за виконання завдань Асоціації в різних регіонах. У свою чергу, відповідальність за рівень безпеки членів Асоціації, незалежно від того, до якого регіону вони належать, досягається завдяки побудові сильних взаємозв'язків між членами ВАО АЕС. Прикладом такої взаємодії стала і перевірка на РАЕС.

На запрошення НАЕК «Енергоатом» з 24 жовтня по 9 листопада 2016 року на Рівненській АЕС працювала команда експертів, до якої  увійшли 28 фахівців з десяти країн світу – Франції, Німеччини, Канади, Словаччини, Великобританії, Пакистану, Швеції, Аргентини, Китаю, Росії. Всі вони мають великий досвід роботи в атомній галузі, яким поділились з українськими колегами під час перевірки. Очолив команду перевіряючих Джон Мерфін - досвідчений спеціаліст, який з 1980 року працює в атомній енергетиці. Пройшов шлях від оператора до начальника служби експлуатації, зараз очолює службу постійного вдосконалення АЕС «Heysham-1» (Великобританія). На його рахунку близько 20 партнерських перевірок. Метою перевірки було порівняння рівня експлуатації станції зі стандартами ВАО АЕС шляхом поглибленого аналізу виробничої діяльності незалежною міжнародною командою експертів згідно із документом Асоціації «Виробничі завдання і критерії їх виконання».

Свою увагу експерти зосередили на двох фундаментальних виробничих завданнях, шести функціональних областях і десяти загальновиробничих завданнях. До них увійшли: організація та адміністрація, експлуатація, технічне обслуговування та ремонт, інженерно-технічне забезпечення, значний досвід експлуатації (SOER), радіаційний захист, хімія, протипожежна безпека, протиаварійна готовність, підготовка персоналу.

Партнерські перевірки ВАО АЕС не є чимось новим для РАЕС. Вже тричі на станції працювали команди перевіряючих: у 2001 році на енергоблоках №№ 1, 2, у 2004-му на енергоблоці №4 перед його пуском, у 2012 році – на всіх енергоблоках. Кожну таку перевірку, включаючи місії OСАРТ, які проводить МАГАТЕ, на РАЕС сприймають як можливість зробити ще один крок до підвищення рівня безпеки і ефективної експлуатації АЕС.

Під час стартової наради за участю обох сторін Джон Мерфін нагадав, що програма партнерських перевірок дає можливість членам ВАО вивчати досвід й обмінюватися кращими світовими досягненнями у сфері безпечної та надійної експлуатації АЕС. Він зазначив, що атомна енергетика єдина у світі галузь, в якій компанії з різних країн відкрито діляться інформацією. «Ми не експерти, ми ваші колеги, звичайні працівники атомних станцій, які виконують ідентичні обов’язки. Кожен з нас готовий поділитися своїм досвідом і оцінити вашу роботу професійним «свіжим» поглядом. Важливо, щоб команди спеціалістів ВАО і станції працювали під час перевірки, як єдине ціле. Чітка відкрита комунікація – важлива умова успішного проходження перевірки», - зазначив Д.Мерфін.

Впродовж двох з половиною тижнів експерти спостерігали за виконанням робіт за основними напрямками діяльності РАЕС. Кожен день партнерської перевірки завершувався спільною нарадою, де  обговорювались й узгоджувались основні моменти і факти. У роботі міжнародним експертам і спеціалістам РАЕС допомагала численна команда перекладачів з усіх підрозділів Енергоатома.

Робота перекладачів у даному випадку була вкрай важливою, адже в самій ВАО АЕС прекрасно розуміють, що її діяльність дуже ускладнено результаті географічних відстаней, часових зон, культурних відмінностей, мов і переважаючих геополітичних особливостей. Але саме тому фахівці ВАО АЕС постійно нагадують, що атомна енергетика, як загальнолюдське надбання, знаходиться поза політикою і успішно долає географічні та політичні бар’єри.

Відкритість передусім

Перевірка РАЕС була новаторською за багатьма напрямками, і одним з них стало двогодинне інтерв’ю, яке провели перевіряючи з генеральним директором  РАЕС Павлом Павлишиним. Коментуючи попередні результати перевірки Павло Павлишин зазначив, що експерти ВАО АЕС визначили на РАЕС ряд областей для покращення. «Після того, як у лютому 2017 року ми отримаємо фінальний звіт, розроблятимемо заходи і працюватимемо над ними. Області доволі цікаві, ємнісні. У нас буде два роки для покращення ситуації. Почнемо найближчим часом. Над деякими працюємо вже сьогодні, тому що як мінімум про дві області знали. Маю на увазі постфукусімські заходи і покращення протипожежного захисту. У нас давно розроблено за цими напрямками заходи, виділено кошти і ми над ними працюємо. Ми тут не зупиняємося. А щодо інших областей – будемо працювати», - підкреслив гендиректор РАЕС.

За його словами, для перевіряючих на першому місці було не матеріальне забезпечення станції, а розвиток системи, напрямків, ядерної безпеки. «Якщо говорити про якісь неформальні розмови і як нас оцінюють, то висловлювання були різними. Але в цілому, наскільки я зрозумів, партнери не очікували побачити у нас на станції достатньо високого рівня так званого «хаускіпінгу», або порядку і чистоти. Це стосується як території, так і обладнання, приміщень», - додав Павло Павлишин

Він повідомив, що за кількістю виявлених фактів для покращення (відхилень від правильного методу виконання робот) РАЕС отримала досить непоганий результат. «Якщо на європейських АЕС під час перевірок в середньому виявляють близько 1000 таких фактів, то на РАЕС – трохи більше 500. Тому вважаю, що ми виглядали достойно. І дуже приємно, що наші керівники старалися відкрито працювати, доносити до партнерів нашу точку зору, нашу позицію. Адже системи різні, документація у всіх різна і порозумітися, звичайно, було важко», - пояснив керівник станції.

Але не лише відмінності у технічній документації ускладнили роботу команди з Паризького центру – час перевірки співпав з проведенням капітального ремонту блоку №3 РАЕС. «Це насправді велика рідкість, коли під час подібних перевірок відбуваються зупинення і пуски блоків. Ми допустили команду партнерської перевірки на всі ці процедури, у будь-який час. Практично ніде в Московському центрі не допускають партнерів на такі процедури. А наша станція відкрилася і все це показала», - підкреслив Павло Павлишин.

Важливо розуміти, що українські фахівці не менш активно, ніж їх колеги з Великобританії або Франції, задіяні у партнерських перевірках ВАО АЕС. Наші атомники регулярно їздять у складі команд перевіряючих ВАО до Угорщини або Словаччини, тобто до тих країн, які експлуатують реактори радянського дизайну типу ВВЕР. До речі, після впровадження практики обмінних перевірок ситуація може змінитись і українські експерти будуть брати участь у перевірках АЕС з реакторами, які використовують у Західній Європі. Це стане ще одним кроком до поглиблення інтеграції вітчизняної атомної генерації до європейської спільноти операторів АЕС.

Ніколи не заспокоюватись

Підсумкова нарада партнерської перевірки на Рівненській АЕС пройшла за участю президента НАЕК «Енергоатом» Юрія Недашковського. Оцінюючи першу в історії ВАО АЕС обмінну партнерську перевірку, керівник Енергоатома звернув увагу на те, що зараз у діяльності Асоціації операторів АЕС відбуваються суттєві трансформації, особливо з урахуванням досвіду аварії на «Фукусіма-Даїчі». «ВАО розвивається, створюються нові регіональні центри. Запроваджена взаємна перевірка діяльності окремих регіональних центрів, адже ВАО АЕС – всесвітня організація, і не можна замикатися лише в одному регіональному центрі. Цей досвід для нас дуже корисний. Як член Ради керуючих ВАО АЕС, я перший підтримав ініціативу голови цієї Ради пана Жака Регальдо і запропонував провести партнерську перевірку на одній з українських АЕС. Ми вибрали Рівненську АЕС як станцію, яка має вагомі напрацювання й хороший досвід. Вона першою в радянські часи пройшла місію ОСАРТ МАГАТЕ – перевірку експлуатаційної безпеки», - сказав Юрій Недашковський.

Він висловив впевненість у тому, що персонал РАЕС разом із командою експертів ВАО АЕС успішно впоралися із цим пілотним завданням. «Отримано хороші результати, названо сім областей для покращення. І, звичайно ж, ця робота продовжуватиметься. Через два роки відбудеться пост-місія з перевіркою виконання запланованих заходів за результатами партнерської перевірки. Станція може скористатися своїм правом і замовити місію технічної підтримки, щоб отримати міжнародну допомогу за тими питаннями, які її цікавлять. Практика подібних перевірок в рамках співпраці з ВАО АЕС буде й надалі поширюватися, і, звичайно ж, Енергоатом, як один з ініціаторів, підтримуватиме це», - підсумував Юрій Недашковський.

У свою чергу, голова ВАО АЕС Жак Регальдо, який особисто прибув на нараду за підсумками перевірки, наголосив, що головною метою діяльності Всесвітньої асоціації операторів АЕС є підвищення безпеки та надійності атомних електростанцій, і перевірка, проведена Паризьким центром Асоціації на РАЕС, є свідченням розвитку і вдосконалення ВАО.

У своєму попередньому звіті, який був презентований керівництву Енергоатома, керівник команди перевіряючих Джон Мерфін та його колеги поряд із зауваженнями відзначили позитивні факти, які доводять передовий рівень РАЕС у цілому. «Після останньої партнерської перевірки у 2012 році РАЕС помітно просунулась вперед, результати нинішньої перевірки також сприятимуть подальшому вдосконаленню експлуатаційної діяльності», - констатував Джон Мерфін.

У звіті відзначено високий рівень культури ядерної безпеки на РАЕС, який характеризує ефективна комунікація персоналу у цьому питанні. Було підкреслено особливість ядерної галузі, яка пояснюється експлуатацією потужного та небезпечного обладнання. Тому критичне ставлення персоналу до процесів, обладнання та дій колег є обов'язковим. Експерти Паризького центру наголосили на необхідності постійного аналізу підходів до роботи, пошуку шляхів для вдосконалення. Закордонні фахівці дійшли висновку, що персонал РАЕС добре мотивований щодо безпеки виробничої діяльності, усвідомлює індивідуальну та колективну відповідальність. Перевіркою виявлено чималий вклад та зусилля співробітників станції у підвищення рівня безпеки експлуатації.

Безпека, за словами керівника перевірки, є найвищим пріоритетом, до неї не можна ставитись суто технічно або адміністративно, її треба відчувати. «Не усвідомлюючи пріоритету безпеки, ми не маємо морального права працювати у нашій галузі», - переконаний Джон Мерфін.

Перша перевірка української АЕС Паризьким центром ВАО АЕС безумовно стала однією з найважливіших подій цього року не лише для вітчизняної атомної генерації, а й для всієї спільноти європейських атомників. Вона є ще одним доказом безпрецедентної відкритості ядерно-енергетичної галузі України для міжнародної співпраці, спрямованої на забезпечення максимально можливого рівня безпеки АЕС. ​

Антон Лосєв

 

ПО РУБРИКАМ

15:15 Сред­не­взве­шен­ный курс дол­ла­ра на меж­бан­ке, по дан­ным НБУ, со­став­ля­ет 26,1897 грн

13:52 НБУ за­ре­ги­стри­ро­вал бан­ков­скую груп­пу Ко­мин­вест­бан­ка

13:45 Фон­до­вые рын­ки Азии 20 сен­тяб­ря за­мер­ли в ожи­да­нии ито­гов за­се­да­ния ФРС

13:30 Бит­ко­ин мо­жет вновь раз­де­лит­сья в но­яб­ре

13:19 В Швей­ца­рии за­кры­ли бир­жу по про­да­же под­дель­ной крип­то­ва­лю­ты

12:11 Как Укра­и­на раз­ме­ща­ла ев­ро­бон­ды

11:12 Кур­сы ва­лют по кар­точ­ным опе­ра­ци­ям на 20 сен­тяб­ря

10:54 Ин­декс меж­бан­ков­ских ста­вок по блан­ко­вым кре­ди­там и де­по­зи­там 19.09.2017

10:50 НБУ про­дал 19 сен­тяб­ря бан­кам де­по­зит­ные сер­ти­фи­ка­ты на 10 789 млн гри­вен

10:37 Бит­ко­ин кон­тро­ли­ру­ет­ся 4% участ­ни­ков рын­ка?

10:15 Остат­ки средств на кор­с­че­тах бан­ков 20.09.17

10:05 Объ­ем тор­гов дол­ла­ром на меж­бан­ке 19 сен­тяб­ря уве­ли­чил­ся на $59,6 млн до $175,2 млн

09:42 Дол­лар США де­ше­ве­ет в ожи­да­нии ито­гов за­се­да­ния Фед­ре­зер­ва

09:17 Сто­и­мость зо­ло­та рас­тет 20 сен­тяб­ря на­ка­нуне ре­ше­ния ФРС США по мо­не­тар­ной по­ли­ти­ке

08:17 Да­лио: бит­ко­ин – это спе­ку­ля­тив­ный пу­зырь

15:01 Рост ВВП в 2017 мо­жет быть вы­ше про­гно­за 1,6%, - НБУ

14:58 ЕБРР под­дер­жал по­дав­ший в от­став­ку наб­со­вет "Нафтогаза" и при­звал на­вер­стать от­ста­ва­ние в транс­фор­ма­ции НАК

14:37 Це­ны на нефть рас­тут 20 сен­тяб­ря на сиг­на­лах со­кра­ще­ния ми­ро­вых за­па­сов, Brent тор­гу­ет­ся у $55,77 за бар­рель

13:35 СБУ за­бло­ки­ро­ва­ла на­зна­че­ние но­во­го гла­вы "Укртрансгаза" - "Нафтогаз"

13:02 Це­на на ав­то­газ 20 сен­тяб­ря сни­зи­лась на 20 коп.

12:32 Ре­ше­ние об от­став­ке не­за­ви­си­мых чле­нов НС "Нафтогаза" яв­ля­ет­ся окон­ча­тель­ным - Ко­болев

12:11 Как Укра­и­на раз­ме­ща­ла ев­ро­бон­ды

11:43 Це­ны на бен­зи­ны и ДТ 20 сен­тяб­ря за­мед­ли­ли рост

10:02 Укра­и­на оштра­фо­ва­ла авиа­ком­па­нии РФ на 2,7 млрд грн за на­ру­ше­ние воз­душ­но­го про­стран­ства стра­ны

09:46 "Нафтогаз" по­дал иск к Рос­сии в Га­а­ге на $5 млрд в свя­зи с за­хва­том ак­ти­вов в Кры­му

15:08 Как Се­вер­ная Ко­рея об­хо­дит санк­ции: 8 спо­со­бов

10:27 В ЕС мо­гут вве­сти сер­ти­фи­ка­ты ки­бер­без­опас­но­сти для циф­ро­вых про­дук­тов

10:02 Укра­и­на оштра­фо­ва­ла авиа­ком­па­нии РФ на 2,7 млрд грн за на­ру­ше­ние воз­душ­но­го про­стран­ства стра­ны

08:39 Рос­сий­ский Цен­тро­банк го­то­вит­ся взять под кон­троль Бин­банк

08:28 Еще один ино­стран­ный банк хо­чет уй­ти из Рос­сии

19.09 Сер­гей Алек­са­шен­ко: Се­чин при­знал­ся пря­мо, что ак­ции «Рос­неф­ти» ни­ко­му не нуж­ны, ну вот про­сто ни­ко­му не нуж­ны

19.09 Старт ре­фор­мы ООН. Как Трамп пред­ла­га­ет при­нуж­дать Пу­ти­на к адек­ват­но­сти

19.09 Сдел­ка по Ира­ну по­зор­на для США - Трамп

19.09 США тер­пе­ли­вы, но го­то­вы уни­что­жить КНДР, ес­ли она бу­дет угро­зой для Ва­шинг­то­на или его со­юз­ни­ков - Трамп

19.09 Дай­джест Financial Times и The Wall Street Journal от 19 сен­тяб­ря 2017 го­да

19.09 ЕС уси­лит кон­троль финан­со­вых ком­па­ний Бри­та­нии

19.09 Объ­ем ак­ти­вов Го­су­дар­ствен­но­го пен­си­он­но­го фон­да Нор­ве­гии впер­вые пре­вы­сил $1 трлн

19.09 США го­то­вы раз­ме­стить в Юж­ной Ко­рее ядер­ное ору­жие

19.09 МВФ: объ­ем взя­ток в ми­ре со­став­ля­ет до $2 трлн в год

19.09 Ин­дия и Ки­тай "заморозили" ги­ма­лай­скую про­бле­му

15.09 Пять фак­тов о стро­и­тель­ном бу­ме в Ки­е­ве: сто­ит ли ждать об­ва­ла цен на квар­ти­ры

14.09 Це­ны квар­тир на "вторичке" в Ки­е­ве про­дол­жат па­де­ние - экс­перт

14.09 Кор­руп­ция и не­до­ве­рие к су­деб­ной си­сте­ме вто­рой год кря­ду яв­ля­ют­ся ос­нов­ны­ми пре­гра­да­ми для ин­ве­сти­ций в Укра­и­ну - опрос

13.09 На всех стан­ци­ях ки­ев­ско­го мет­ро уста­но­вят ви­део­ка­ме­ры с си­сте­мой рас­по­зна­ва­ния лиц

06.09 Cпрос на офи­сы в Ки­е­ве по­сте­пен­но вос­ста­но­вил­ся

05.09 В Ки­е­ве хо­тят по­стро­ить гор­но­лыж­ный ком­плекс на ме­сте свал­ки

04.09 Укра­и­на воз­гла­ви­ла спи­сок при­о­ри­тет­ных для по­се­ще­ния ин­ве­сто­ра­ми стран в ре­ги­оне EMEA - СМИ

04.09 Ки­ев объ­явил кон­курс на кад­ро­вый ре­зерв на­чаль­ни­ков ЖЭКов

04.09 Ах­ме­тов во­шел в рей­тинг мил­ли­ар­де­ров Bloomberg

31.08 В Ки­е­ве су­ще­ствен­но вы­рос­ли объ­е­мы по­стро­ен­но­го жи­лья

31.08 Стра­хов­ка от Ар­ма­гед­до­на. На чем еще хо­чет за­ра­бо­тать ко­ман­да Клич­ко

31.08 Экс­пер­ты на­зва­ли ос­нов­ную схе­му, по ко­то­рой в Ки­е­ве стро­ят объ­ек­ты с на­ру­ше­ни­ем стро­и­тель­ных норм

28.08 Стро­и­тель­ство мет­ро на Ви­но­гра­дарь бу­дет сто­ить свы­ше 11 млрд гри­вен

28.08 Moody's по­вы­си­ло кре­дит­ный рей­тинг Укра­и­ны с по­зи­тив­ным про­гно­зом

23.08 КП Ки­ев­пастранс объ­яви­ло тен­дер на за­куп­ку ав­то­ма­ти­зи­ро­ван­ных си­стем опла­ты про­ез­да

19.09 Ес­ли Ти­мо­шен­ко не­до­ступ­на. Как Ра­би­но­вич и Бо­го­мо­лец сыг­ра­ли за Са­а­ка­шви­ли

19.09 По­че­му Фир­та­ша та­ки по­са­дят в США

19.09 Ко­гда в "Свободе" со­об­щат, что Тяг­ни­бок уже "голый"

19.09 The Guardian: Ко­ло­мой­ский стал граж­да­ни­ном Ки­п­ра в об­мен на ин­ве­сти­ции

19.09 По­ро­шен­ко: Се­нат США одоб­рил вы­де­ле­ние $500 млн и ле­таль­ное ору­жие для Укра­и­ны

18.09 Вол­кер: Мы долж­ны предо­ста­вить Укра­ине за­щит­ные си­сте­мы

18.09 Ко­гда Ти­мо­шен­ко объ­явит Са­а­ка­шви­ли вра­гом Укра­и­ны

18.09 От­ло­жен­ный ша­тун. "Де­мо­кра­ти­че­ская оппозиция" про­ме­ня­ла Са­а­ка­шви­ли на бюд­жет и пен­сии

18.09 Обыч­но это де­ла­ют пе­ред рас­стре­лом: Са­до­вый от­ка­зал­ся объ­еди­нять­ся с Са­а­ка­шви­ли

18.09 Вы­ход­ные в АТО: Как вы­гля­дит спо­кой­ная вой­на на Дон­бас­се

18.09 Уче­ния и за­ту­ха­ние. Чем "гибриды" пы­та­ют­ся за­пу­гать ВСУ

18.09 По­ро­шен­ко ввел в дей­ствие ре­ше­ние СНБО с пред­ло­же­ни­я­ми в гос­бюд­жет-2018 в ча­сти обес­пе­че­ния нац­без­опас­но­сти и обо­ро­ны

18.09 Экс-ми­нистр финан­сов Яресь­ко на­ме­ре­на вер­нуть­ся в Укра­и­ну по­сле окон­ча­ния ра­бо­ты в Пу­эр­то-Ри­ко

15.09 По­че­му Са­а­ка­шви­ли и Ти­мо­шен­ко сда­ли сво­их "прорывников" гра­ни­цы

15.09 Кто под­учил Са­вчен­ко най­ти зра­ду в мис­сии ООН на Дон­бас­се

13:19 В Швей­ца­рии за­кры­ли бир­жу по про­да­же под­дель­ной крип­то­ва­лю­ты

12:55 Ко­рей­ский кон­ку­рент BMW 3 series: три мо­то­ра, Launch Control и алю­ми­ний в са­лоне

10:27 В ЕС мо­гут вве­сти сер­ти­фи­ка­ты ки­бер­без­опас­но­сти для циф­ро­вых про­дук­тов

08:49 Ford ре­шил де­лать элек­тро­ка­ры вме­сте с ин­дий­ской Mahindra

19.09 Dodge пе­рей­дет на плат­фор­мы Maserati

19.09 В BMW за­ду­ма­ли от­ка­зать­ся от ав­то­мо­биль­ных клю­чей

19.09 Не бой­тесь ис­кус­ствен­но­го ра­зу­ма, он нас спа­сет

19.09 Ре­пу­та­ция Samsung все же по­стра­да­ла

19.09 Continental на­учит ши­ны ме­нять фор­му

19.09 Мо­шен­ни­ки по­хи­ща­ли день­ги кли­ен­тов рос­сий­ско­го Сбер­бан­ка, ис­поль­зуя вы­бро­шен­ные че­ки

18.09 Ки­тай­ская пре­ми­ум-мар­ка Wey по­стро­и­ла ги­брид­ный крос­со­вер

18.09 Samsung на­ко­нец-то поз­во­ли­ла от­клю­чить кноп­ку Bixby

18.09 Не­мец­кая мар­ка с ки­тай­ским ка­пи­та­лом со­зда­ла пя­ти­мет­ро­вый элек­тро­кар

18.09 Mercedes за­пу­стит в се­рию крос­со­вер на во­до­ро­де и ба­та­рей­ках

18.09 Мо­шен­ни­ки во гла­ве с уро­жен­цем Ма­рок­ко за 3 го­да вы­ма­ни­ли у биз­нес­ме­на из Са­у­дов­ской Ара­вии по­чти $0,5 млн на по­куп­ку зем­ли в Укра­ине

18.09 Кон­цеп­ция от­кры­тых офис­ных про­странств ме­ня­ет­ся

15.09 По­че­му дли­тель­ный от­пуск не спа­са­ет от вы­го­ра­ния на ра­бо­те

14.09 За про­дви­же­ние со­труд­ни­ка по служ­бе от­вет­ствен­ны ге­ны

11.09 За­прет­ные сло­ва на со­бе­се­до­ва­нии: 13 фраз

07.09 Как де­лать день­ги на ка­при­зах су­пер­бо­га­чей

07.09 11 спо­со­бов по­нра­вить­ся на­чаль­ни­ку

06.09 9 ка­честв, ко­то­рые по­мо­гут по­лу­чить по­вы­ше­ние

04.09 Про­фес­сио­на­лам труд­но стать хо­ро­ши­ми ру­ко­во­ди­те­ля­ми

01.09 В США мо­ло­дые со­ис­ка­те­ли ра­бо­ты все ча­ще ста­но­вят­ся жерт­ва­ми ки­бер­мо­шен­ни­ков

29.08 15 спо­со­бов по­вы­сить про­дук­тив­ность ра­бо­ты в офи­се

28.08 Ис­кус­ство дер­жать па­у­зу - чем оно по­мо­жет вам в жиз­ни

23.08 Как ди­лер Harley-Davidson в Нью-Йор­ке ис­поль­зо­вал для по­вы­ше­ния про­даж ис­кус­ствен­ный ин­тел­лект

21.08 Ры­нок ин­тернет-ре­кла­мы в Укра­ине за 6 ме­ся­цев вы­рос на 42%

21.08 Barclays сле­дит за пре­бы­ва­ни­ем со­труд­ни­ков на ме­стах с по­мо­щью дат­чи­ков

19.08 Ин­ве­сто­ры-ак­ти­ви­сты опол­чи­лись на ген­ди­рек­то­ров мно­гих аме­ри­кан­ских ком­па­ний

теги

Apple, Aston Martin, Audi, bitcoin, BMW, Credit Suisse, Deutsche Bank, Facebook, Ford, Google, Huawei, Jaguar, Lamborghini, Lenovo, LG, Mercedes-Benz, Microsoft, Porsche, Samsung, Tesla, Toyota, Volkswagen, Volvo, Xiaomi, Англия, Белоруссия, Венесуэла, Газпром, ЕС, Казахстан, Китай, Молдова, Россия, США, Туркменистан, Турция, акции, депозитные ставки, золото, ипотека, кредит, межбанк, облигации, прогноз, форекс

ТОП-НОВОСТИ

ПОДПИСКА НА НОВОСТИ

 

Это интересно