Авторизация

Имя пользователя:

Пароль:

Новости   RSS подписка

Топ-новости   RSS подписка

Финансовые новости   RSS подписка

Финансы   RSS подписка

Фондовый рынок   RSS подписка

Банки и банковские технологии   RSS подписка

Страхование   RSS подписка

Ипотека и недвижимость   RSS подписка

Новости экономики   RSS подписка

Экономика   RSS подписка

Топливно-энергетический комплекс   RSS подписка

Нефть и бензин   RSS подписка

Агропромышленный комплекс   RSS подписка

Сырьевые рынки   RSS подписка

Приватизация   RSS подписка

Право   RSS подписка

Статистика   RSS подписка

Зарубежные новости   RSS подписка

Мир   RSS подписка

Ближнее зарубежье   RSS подписка

Региональные новости   RSS подписка

Украина   RSS подписка

Киев   RSS подписка

Политика   RSS подписка

Полезно знать   RSS подписка

Это интересно   RSS подписка

Информационные технологии   RSS подписка

Криминал   RSS подписка

Транспорт   RSS подписка

Управление бизнесом   RSS подписка

Маркетинг и реклама   RSS подписка

Менеджмент и карьера   RSS подписка

Аналитика   RSS подписка

Финансовый рынок   RSS подписка

Фондовый рынок   RSS подписка

Страхование   RSS подписка

Ипотека и недвижимостьRSS подписка

Экономика   RSS подписка

ТЭК (газ и электроэнергия)   RSS подписка

Нефть и бензин   RSS подписка

Сырьевые рынки   RSS подписка

Агропромышленный рынок   RSS подписка

Приватизация   RSS подписка

Менеджмент и карьера   RSS подписка

Политика   RSS подписка

Международная аналитика   RSS подписка

Страны ближнего зарубежья   RSS подписка

Полезно знать   RSS подписка

Информационные технологии   RSS подписка

Пресс-релизы

Новости компаний   RSS подписка

Котировки

Курс НБУ

Курс обмена наличной валюты

Курс доллара

Курс евро

Курс рубля

Курс британского фунта

Курс швейцарского франка

Курс канадского доллара

Курс валют на межбанковском валютном рынке

Курс доллара

Курс евро

Курс рубля

Курс рубля к доллару

Ставки

Депозитные ставки

Физические лица, гривна

Физические лица, доллар

Физические лица, евро

Юридические лица, гривна

Юридические лица, доллар

Юридические лица, евро

Депозитный калькулятор

Ставки на межбанковском кредитном рынке

Графики

График изменения курса НБУ

График изменения наличного курса

График изменения курсов на межбанковском валютном рынке

График изменения ставок на межбанковском кредитном рынке

Веб-мастеру

Информеры

Информер курсов НБУ

Информер наличных валют Киев

Информер курсов валют на межбанке

Графики

График курсов валют НБУ

График курсов обмена валют для физических лиц

График курсов валют на межбанковского валютного рынка

Экспорт новостей

Информация об агентстве

О нас

Размещение рекламы

Контакты

Подписка на новости

Парижский центр ВАО АЭС проверил безопасность РАЭС

 Антон Лосєв
УНІАН

Рівненська АЕС стала першою серед атомних станцій світу, на якій відбулась так звана обмінна партнерська перевірка, здійснена експертами Паризького центру Всесвітньої асоціації операторів.

Топ-новиною зі сфери атомної енергетики у листопаді цього року став у вітчизняних ЗМІ початок насування арки на об’єкт «Укриття» над четвертим енергоблоком ЧАЕС. За цією темою якось загубилась не менш важлива для українських атомників новина про те, як Рівненська АЕС стала першою серед атомних станцій світу, на якій відбулась так звана обмінна партнерська перевірка, здійснена експертами Паризького центру Всесвітньої асоціації операторів, що експлуатують атомні електростанції (ВАО АЕС, WANO). Так історично склалось, що партнерські перевірки українських АЕС, як одна з основних форм діяльності ВАО, здійснювались через Московський центр Асоціації, але цього разу перевірку РАЕС було організовано Паризьким центром ВАО. Слід зазначити, що у різних регіональних центрах ВАО АЕС методики перевірки відрізняються. Відтак, для українських атомників було дуже важливо отримати оцінку саме від експертів команди з Паризького центру, які мають досвід практичної роботи у провідних європейських компаніях - операторах атомних електростанцій.

Єднання заради безпеки

Щоб було зрозуміло, що таке Всесвітня асоціація операторів, що експлуатують атомні електростанції (ВАО АЕС, WANO), варто нагадати, що вона була створена 1989 року, як відповідь міжнародного атомного співтовариства на аварію на Чорнобильській АЕС. Своє основне завдання – вдосконалення експлуатації на АЕС всього світу – ВАО виконує шляхом обміну інформацією, порівняння результатів роботи АЕС і поширення досвіду кращих станцій. Ідеологія, яку сповідують члени ВАО, можна проілюструвати думкою, яку неодноразово озвучували експерти ВАО АЕС на різноманітних заходах цієї організації: не може бути аварії на окремій АЕС – будь яка аварія стає проблемою для атомної енергетики усього світу, відтак і працювати на її попередження атомники мають усі разом. Для того, щоб бути успішною у своїй місії, ВАО АЕС культивує почуття колективної відповідальності за виконання завдань Асоціації в різних регіонах. У свою чергу, відповідальність за рівень безпеки членів Асоціації, незалежно від того, до якого регіону вони належать, досягається завдяки побудові сильних взаємозв'язків між членами ВАО АЕС. Прикладом такої взаємодії стала і перевірка на РАЕС.

На запрошення НАЕК «Енергоатом» з 24 жовтня по 9 листопада 2016 року на Рівненській АЕС працювала команда експертів, до якої  увійшли 28 фахівців з десяти країн світу – Франції, Німеччини, Канади, Словаччини, Великобританії, Пакистану, Швеції, Аргентини, Китаю, Росії. Всі вони мають великий досвід роботи в атомній галузі, яким поділились з українськими колегами під час перевірки. Очолив команду перевіряючих Джон Мерфін - досвідчений спеціаліст, який з 1980 року працює в атомній енергетиці. Пройшов шлях від оператора до начальника служби експлуатації, зараз очолює службу постійного вдосконалення АЕС «Heysham-1» (Великобританія). На його рахунку близько 20 партнерських перевірок. Метою перевірки було порівняння рівня експлуатації станції зі стандартами ВАО АЕС шляхом поглибленого аналізу виробничої діяльності незалежною міжнародною командою експертів згідно із документом Асоціації «Виробничі завдання і критерії їх виконання».

Свою увагу експерти зосередили на двох фундаментальних виробничих завданнях, шести функціональних областях і десяти загальновиробничих завданнях. До них увійшли: організація та адміністрація, експлуатація, технічне обслуговування та ремонт, інженерно-технічне забезпечення, значний досвід експлуатації (SOER), радіаційний захист, хімія, протипожежна безпека, протиаварійна готовність, підготовка персоналу.

Партнерські перевірки ВАО АЕС не є чимось новим для РАЕС. Вже тричі на станції працювали команди перевіряючих: у 2001 році на енергоблоках №№ 1, 2, у 2004-му на енергоблоці №4 перед його пуском, у 2012 році – на всіх енергоблоках. Кожну таку перевірку, включаючи місії OСАРТ, які проводить МАГАТЕ, на РАЕС сприймають як можливість зробити ще один крок до підвищення рівня безпеки і ефективної експлуатації АЕС.

Під час стартової наради за участю обох сторін Джон Мерфін нагадав, що програма партнерських перевірок дає можливість членам ВАО вивчати досвід й обмінюватися кращими світовими досягненнями у сфері безпечної та надійної експлуатації АЕС. Він зазначив, що атомна енергетика єдина у світі галузь, в якій компанії з різних країн відкрито діляться інформацією. «Ми не експерти, ми ваші колеги, звичайні працівники атомних станцій, які виконують ідентичні обов’язки. Кожен з нас готовий поділитися своїм досвідом і оцінити вашу роботу професійним «свіжим» поглядом. Важливо, щоб команди спеціалістів ВАО і станції працювали під час перевірки, як єдине ціле. Чітка відкрита комунікація – важлива умова успішного проходження перевірки», - зазначив Д.Мерфін.

Впродовж двох з половиною тижнів експерти спостерігали за виконанням робіт за основними напрямками діяльності РАЕС. Кожен день партнерської перевірки завершувався спільною нарадою, де  обговорювались й узгоджувались основні моменти і факти. У роботі міжнародним експертам і спеціалістам РАЕС допомагала численна команда перекладачів з усіх підрозділів Енергоатома.

Робота перекладачів у даному випадку була вкрай важливою, адже в самій ВАО АЕС прекрасно розуміють, що її діяльність дуже ускладнено результаті географічних відстаней, часових зон, культурних відмінностей, мов і переважаючих геополітичних особливостей. Але саме тому фахівці ВАО АЕС постійно нагадують, що атомна енергетика, як загальнолюдське надбання, знаходиться поза політикою і успішно долає географічні та політичні бар’єри.

Відкритість передусім

Перевірка РАЕС була новаторською за багатьма напрямками, і одним з них стало двогодинне інтерв’ю, яке провели перевіряючи з генеральним директором  РАЕС Павлом Павлишиним. Коментуючи попередні результати перевірки Павло Павлишин зазначив, що експерти ВАО АЕС визначили на РАЕС ряд областей для покращення. «Після того, як у лютому 2017 року ми отримаємо фінальний звіт, розроблятимемо заходи і працюватимемо над ними. Області доволі цікаві, ємнісні. У нас буде два роки для покращення ситуації. Почнемо найближчим часом. Над деякими працюємо вже сьогодні, тому що як мінімум про дві області знали. Маю на увазі постфукусімські заходи і покращення протипожежного захисту. У нас давно розроблено за цими напрямками заходи, виділено кошти і ми над ними працюємо. Ми тут не зупиняємося. А щодо інших областей – будемо працювати», - підкреслив гендиректор РАЕС.

За його словами, для перевіряючих на першому місці було не матеріальне забезпечення станції, а розвиток системи, напрямків, ядерної безпеки. «Якщо говорити про якісь неформальні розмови і як нас оцінюють, то висловлювання були різними. Але в цілому, наскільки я зрозумів, партнери не очікували побачити у нас на станції достатньо високого рівня так званого «хаускіпінгу», або порядку і чистоти. Це стосується як території, так і обладнання, приміщень», - додав Павло Павлишин

Він повідомив, що за кількістю виявлених фактів для покращення (відхилень від правильного методу виконання робот) РАЕС отримала досить непоганий результат. «Якщо на європейських АЕС під час перевірок в середньому виявляють близько 1000 таких фактів, то на РАЕС – трохи більше 500. Тому вважаю, що ми виглядали достойно. І дуже приємно, що наші керівники старалися відкрито працювати, доносити до партнерів нашу точку зору, нашу позицію. Адже системи різні, документація у всіх різна і порозумітися, звичайно, було важко», - пояснив керівник станції.

Але не лише відмінності у технічній документації ускладнили роботу команди з Паризького центру – час перевірки співпав з проведенням капітального ремонту блоку №3 РАЕС. «Це насправді велика рідкість, коли під час подібних перевірок відбуваються зупинення і пуски блоків. Ми допустили команду партнерської перевірки на всі ці процедури, у будь-який час. Практично ніде в Московському центрі не допускають партнерів на такі процедури. А наша станція відкрилася і все це показала», - підкреслив Павло Павлишин.

Важливо розуміти, що українські фахівці не менш активно, ніж їх колеги з Великобританії або Франції, задіяні у партнерських перевірках ВАО АЕС. Наші атомники регулярно їздять у складі команд перевіряючих ВАО до Угорщини або Словаччини, тобто до тих країн, які експлуатують реактори радянського дизайну типу ВВЕР. До речі, після впровадження практики обмінних перевірок ситуація може змінитись і українські експерти будуть брати участь у перевірках АЕС з реакторами, які використовують у Західній Європі. Це стане ще одним кроком до поглиблення інтеграції вітчизняної атомної генерації до європейської спільноти операторів АЕС.

Ніколи не заспокоюватись

Підсумкова нарада партнерської перевірки на Рівненській АЕС пройшла за участю президента НАЕК «Енергоатом» Юрія Недашковського. Оцінюючи першу в історії ВАО АЕС обмінну партнерську перевірку, керівник Енергоатома звернув увагу на те, що зараз у діяльності Асоціації операторів АЕС відбуваються суттєві трансформації, особливо з урахуванням досвіду аварії на «Фукусіма-Даїчі». «ВАО розвивається, створюються нові регіональні центри. Запроваджена взаємна перевірка діяльності окремих регіональних центрів, адже ВАО АЕС – всесвітня організація, і не можна замикатися лише в одному регіональному центрі. Цей досвід для нас дуже корисний. Як член Ради керуючих ВАО АЕС, я перший підтримав ініціативу голови цієї Ради пана Жака Регальдо і запропонував провести партнерську перевірку на одній з українських АЕС. Ми вибрали Рівненську АЕС як станцію, яка має вагомі напрацювання й хороший досвід. Вона першою в радянські часи пройшла місію ОСАРТ МАГАТЕ – перевірку експлуатаційної безпеки», - сказав Юрій Недашковський.

Він висловив впевненість у тому, що персонал РАЕС разом із командою експертів ВАО АЕС успішно впоралися із цим пілотним завданням. «Отримано хороші результати, названо сім областей для покращення. І, звичайно ж, ця робота продовжуватиметься. Через два роки відбудеться пост-місія з перевіркою виконання запланованих заходів за результатами партнерської перевірки. Станція може скористатися своїм правом і замовити місію технічної підтримки, щоб отримати міжнародну допомогу за тими питаннями, які її цікавлять. Практика подібних перевірок в рамках співпраці з ВАО АЕС буде й надалі поширюватися, і, звичайно ж, Енергоатом, як один з ініціаторів, підтримуватиме це», - підсумував Юрій Недашковський.

У свою чергу, голова ВАО АЕС Жак Регальдо, який особисто прибув на нараду за підсумками перевірки, наголосив, що головною метою діяльності Всесвітньої асоціації операторів АЕС є підвищення безпеки та надійності атомних електростанцій, і перевірка, проведена Паризьким центром Асоціації на РАЕС, є свідченням розвитку і вдосконалення ВАО.

У своєму попередньому звіті, який був презентований керівництву Енергоатома, керівник команди перевіряючих Джон Мерфін та його колеги поряд із зауваженнями відзначили позитивні факти, які доводять передовий рівень РАЕС у цілому. «Після останньої партнерської перевірки у 2012 році РАЕС помітно просунулась вперед, результати нинішньої перевірки також сприятимуть подальшому вдосконаленню експлуатаційної діяльності», - констатував Джон Мерфін.

У звіті відзначено високий рівень культури ядерної безпеки на РАЕС, який характеризує ефективна комунікація персоналу у цьому питанні. Було підкреслено особливість ядерної галузі, яка пояснюється експлуатацією потужного та небезпечного обладнання. Тому критичне ставлення персоналу до процесів, обладнання та дій колег є обов'язковим. Експерти Паризького центру наголосили на необхідності постійного аналізу підходів до роботи, пошуку шляхів для вдосконалення. Закордонні фахівці дійшли висновку, що персонал РАЕС добре мотивований щодо безпеки виробничої діяльності, усвідомлює індивідуальну та колективну відповідальність. Перевіркою виявлено чималий вклад та зусилля співробітників станції у підвищення рівня безпеки експлуатації.

Безпека, за словами керівника перевірки, є найвищим пріоритетом, до неї не можна ставитись суто технічно або адміністративно, її треба відчувати. «Не усвідомлюючи пріоритету безпеки, ми не маємо морального права працювати у нашій галузі», - переконаний Джон Мерфін.

Перша перевірка української АЕС Паризьким центром ВАО АЕС безумовно стала однією з найважливіших подій цього року не лише для вітчизняної атомної генерації, а й для всієї спільноти європейських атомників. Вона є ще одним доказом безпрецедентної відкритості ядерно-енергетичної галузі України для міжнародної співпраці, спрямованої на забезпечення максимально можливого рівня безпеки АЕС. ​

Антон Лосєв

 

ПО РУБРИКАМ

23.03 Тор­ги на меж­бан­ке 23 мар­та за­вер­ши­лись не­боль­шим по­до­ро­жа­ни­ем дол­ла­ра

23.03 Де­по­зит­ные став­ки для физ­лиц 23.03.18

23.03 Ры­нок ак­ций Укра­и­ны за­вер­шил тор­го­вую не­де­лю в "крас­ной зоне"

23.03 Сред­не­взве­шен­ный курс дол­ла­ра на меж­бан­ке 23 мар­та со­ста­вил 26.2655 грн.

23.03 Дол­лар про­дол­жа­ет де­ше­веть 23 мар­та и за­вер­ша­ет не­де­лю мак­си­маль­ным па­де­ни­ем за ме­сяц

23.03 ОВГЗ в об­ра­ще­нии по сум­ме ос­нов­но­го дол­га на 23.03.18

23.03 Ин­декс меж­бан­ков­ских ста­вок по блан­ко­вым кре­ди­там и де­по­зи­там 22.03.18

23.03 Остат­ки средств на кор­с­че­тах бан­ков 23.03.17

23.03 Кур­сы ва­лют по кар­точ­ным опе­ра­ци­ям на 23.03.18

23.03 Бир­жи АТР за­кры­лись па­де­ни­ем на 3-4% на обостре­нии тор­го­во­го кон­флик­та США и Ки­тая

23.03 НБУ про­дал 22 мар­та бан­кам де­по­зит­ные сер­ти­фи­ка­ты на 11 113 млн гри­вен

23.03 Нор­ма­тив до­ста­точ­но­сти ре­гу­ля­тив­но­го ка­пи­та­ла бан­ков в фев­ра­ле вы­рос на 0,66 п. п. до 16,91%

23.03 На меж­бан­ке 22 мар­та объ­ем тор­гов дол­ла­ром уве­ли­чил­ся на $65,1 млн до $239,7 млн

23.03 Бит­ко­ин опу­стил­ся до $8,4 тыс на но­во­стях из Япо­нии

23.03 По­че­му стра­хов­ка рис­ков для ин­ве­сто­ров - афе­ра гран­ди­оз­но­го мас­шта­ба

23.03 Суд предо­ста­вил НАБУ до­ступ к до­ку­мен­там ICU по по­куп­ке ев­ро­бон­дов ДТЭК в рам­ках рас­сле­до­ва­ния по "Рот­тер­дам+"

23.03 8 ша­гов BEPS: че­го ждать укра­ин­ско­му биз­несу до кон­ца го­да

23.03 Объ­ем вы­пол­нен­ных строй­ра­бот в Укра­ине в фев­ра­ле со­кра­тил­ся на 2,2% - Гос­стат

23.03 В Укра­ине с 16 мар­та по 23 мар­та 2018 г. от­ме­ча­лось па­де­ние роз­нич­ных цен на свет­лые неф­те­про­дук­ты и сжи­жен­ный газ

23.03 Нефть ак­тив­но до­ро­жа­ет 23 мар­та, Brent пре­вы­си­ла $70 за бар­рель впер­вые с ян­ва­ря

23.03 Объ­ем сде­лок M&A в Укра­ине в 2017 г. пре­вы­сил $1 млрд - KPMG

23.03 Вос­ста­нов­ле­ние эко­но­ми­ки Укра­и­ны про­ис­хо­дит стре­ми­тель­нее ожи­да­ний и пред­ва­ри­тель­ных оце­нок, - НБУ

23.03 Грой­сман не го­тов уре­гу­ли­ро­вать рас­та­мож­ку ав­то на ев­роб­ля­хах, по­ка Ра­да не раз­ре­шит

23.03 На раз­дел биз­не­са в Укра­ине от­во­дит­ся не ме­нее 12 ме­ся­цев

23.03 Ав­то­газ в роз­ни­це 23 мар­та еще не­мно­го по­де­ше­вел

23.03 Ка­та­ло­ния вновь оста­лась без кан­ди­да­та в ре­гио­наль­ные ли­де­ры

23.03 Наш че­ло­век в Ва­шинг­тоне. Чем опа­сен для Рос­сии но­вый со­вет­ник Трам­па по нац­без­опас­но­сти

23.03 ЕС со­гла­со­вал ди­рек­ти­вы по эта­пам Брекзи­та

23.03 Ком­па­ния Кур­чен­ко ста­ла един­ствен­ным по­став­щи­ком уг­ля из ОРДЛО

23.03 Ма­ду­ро объ­явил о де­но­ми­на­ции ва­лю­ты в Ве­не­су­э­ле

23.03 Трамп за­ме­нил со­вет­ни­ка по нац­без­опас­но­сти Мак­ма­сте­ра

23.03 Адво­кат Трам­па по­ки­нул рас­сле­до­ва­ние о вме­ша­тель­стве Рос­сии в аме­ри­кан­ские вы­бо­ры

23.03 Кон­гресс­ме­ны в США утвер­ди­ли свы­ше 620 млн дол­ла­ров на по­мощь Укра­ине

23.03 ЕС от­зы­ва­ет сво­е­го посла в Рос­сии из-за де­ла Скри­па­ля

23.03 Пе­кин угро­жа­ет Ва­шинг­то­ну от­вет­ны­ми по­шли­на­ми

22.03 Трамп сде­лал пер­вый шаг к тор­го­вой войне с Ки­та­ем

22.03 США вре­мен­но осво­бо­дят ЕС от по­шлин на сталь и алю­ми­ний

22.03 Мин­фин США до­ба­вит крип­то­ва­лют­ные адре­са в санк­ци­он­ные спис­ки

22.03 Швей­цар­ское ре­гу­ли­ро­ва­ние ICO мо­жет стать при­ме­ром для Ев­ро­со­ю­за

22.03 За­дер­жан­ные де­пу­та­ты и сле­зо­то­чи­вый газ: Ко­со­во бур­но одоб­ри­ло со­гла­ше­ние для без­ви­за с ЕС

22.03 МВФ не счи­та­ет Укра­и­ну бед­ной раз­ви­ва­ю­щей­ся стра­ной

22.03 Ки­ев­со­вет пе­ре­име­но­вал аэро­порт "Киев" в честь авиа­кон­струк­то­ра Си­кор­ско­го

21.03 Укр­за­лиз­ны­ця по­лу­чи­ла раз­ре­ше­ние на раз­ра­бот­ку про­ек­та зем­ле­устрой­ства в Бор­испо­ле под экс­пресс в аэро­порт

20.03 Укра­и­на по­па­ла в трой­ку стран с са­мым де­ше­вым уров­нем жиз­ни

20.03 Ли­по­вые ОСМД по­лу­ча­ют кон­троль над иму­ще­ством ки­ев­лян

16.03 У Су­прун разъ­яс­ни­ли про­це­ду­ру за­клю­че­ния де­кла­ра­ции с вра­чом

15.03 Ки­ев­ских марш­рут­чи­ков обя­жут уста­но­вить ва­ли­да­то­ры для е-би­ле­та

13.03 Укра­и­на в ночь на 25 мар­та пе­ре­хо­дит на лет­нее вре­мя

05.03 На че­ты­рех стан­ци­ях ки­ев­ской под­зем­ки на­ча­ли ра­бо­тать кас­сы ис­клю­чи­тель­но с кар­точ­ка­ми мет­ро

02.03 В Ки­е­ве по­тре­би­те­лей элек­тро­энер­гии с 1 мар­та бу­дет об­слу­жи­вать но­вая ком­па­ния – ДТЭК "Ки­ев­ские Электросети"

27.02 Про­езд из Ки­е­ва в аэро­порт Бор­исполь по­до­ро­жал до 100 гри­вен

23.02 Элек­трон­ная де­кла­ра­ция о вы­бо­ре вра­ча. К че­му го­то­вить­ся и о чем не бес­по­ко­ить­ся

22.02 Ки­ев­со­вет пе­ре­име­но­вал Мос­ков­ский мост в Се­вер­ный

16.02 В Ки­е­ве за­дер­жа­ли ди­рек­то­ра "Эли­та-центр"

16.02 Ли­ния ско­рост­но­го же­лез­но­до­рож­но­го со­об­ще­ния с аэро­пор­том "Борисполь" бу­дет про­ло­же­на от ЖД вок­за­ла

23.03 Шухер на АТЕКе: По­че­му Ава­ков бро­сил по­ли­цию на Азов

23.03 Наш че­ло­век в Ва­шинг­тоне. Чем опа­сен для Рос­сии но­вый со­вет­ник Трам­па по нац­без­опас­но­сти

23.03 По­че­му пе­ре­ста­ли кош­ма­рить гла­ву НАПК На­та­лью Кор­чак

23.03 Та­мо­жен­ная вой­на ДНР и ЛНР бу­дет про­дол­жать­ся

23.03 Кон­гресс­ме­ны в США утвер­ди­ли свы­ше 620 млн дол­ла­ров на по­мощь Укра­ине

22.03 Как Ти­мо­шен­ко бу­дет ис­поль­зо­вать Са­вчен­ко про­тив По­ро­шен­ко

22.03 Ан­тиЮ­ля: За­чем Са­вчен­ко вспом­ни­ла о по­езд­ках Ти­мо­шен­ко на Дон­басс

22.03 Что это за вин­тов­ка, из ко­то­рой Ру­бан и Са­вчен­ко долж­ны бы­ли убить По­ро­шен­ко

22.03 Ра­да одоб­ри­ла арест де­пу­та­та Са­вчен­ко

22.03 Ре­гла­мент­ный ко­ми­тет дал со­гла­сие на арест Са­вчен­ко

22.03 За­чем Са­мо­неміч раз­ду­ва­ет скан­дал во­круг НКРЭКУ

22.03 Ге­не­рал НАТО от­ме­тил успе­хи Укра­и­ны на пу­ти к член­ству в аль­ян­се

21.03 Со­цио­ло­гия на экс­порт. В чем Ти­мо­шен­ко пы­та­ет­ся убе­дить За­пад

21.03 Укра­и­на на­ме­ре­на обя­зать граж­дан РФ пред­ва­ри­тель­но со­об­щать о по­езд­ке в стра­ну и вве­сти ме­ха­низм пред­ва­ри­тель­ной про­вер­ки

21.03 От­став­ка Хо­лод­ниц­ко­го. Ва­шинг­тон и Бан­ко­вая бо­рют­ся за но­во­го ан­ти­кор­руп­ци­он­но­го про­ку­ро­ра

23.03 Раз­ра­бот­чи­ки игр до­пол­нен­ной ре­аль­но­сти по­лу­чи­ли до­ступ к кар­там Google Maps для со­зда­ния вир­ту­аль­ных ми­ров

23.03 Учё­ные на­шли спо­соб ра­ди­каль­но сни­зить вред­ные вы­бро­сы ди­зель­ных мо­то­ров

23.03 Rimac по­стро­ил 1914-силь­ный ги­пер­кар с вир­ту­аль­ным тре­не­ром

23.03 Lenovo S5 го­тов вклю­чить­ся в гон­ку за зва­ние на­род­но­го смарт­фо­на

23.03 В BMW счи­та­ют по­ка не­вы­год­ным мас­со­вый вы­пуск элек­тро­мо­би­лей

22.03 Пред­вест­ни­ком элек­тро­ка­ра SsangYong стал под­клю­чен­ный к Се­ти крос­со­вер

22.03 Epic Games по­ка­за­ла воз­мож­но­сти движ­ка Unreal

22.03 Ком­па­ния Renault при­ду­ма­ла ав­то­мо­биль для кар­ше­рин­га бу­ду­ще­го

22.03 Элек­тро­мо­би­ли мо­гут стать де­шев­ле ав­то­мо­би­ли с дви­га­те­лем внут­рен­не­го сго­ра­ния до 2025 го­да

22.03 Са­мый кру­той Lamborghini Huracan ли­ши­ли кры­ши

22.03 Samsung уста­но­ви­ла ги­гант­скую све­то­ди­од­ную ре­клам­ную вы­вес­ку пло­ща­дью 1620 м2

22.03 Ко­ли­че­ство за­ра­жен­ных крип­то­май­не­ра­ми ком­пью­те­ров вы­рос­ло на 8500%

22.03 Марк Цу­кер­берг при­знал ошиб­ки Facebook в де­ле Cambridge Analytica

21.03 Де­бют смарт­фо­на Meizu E3: чип Snapdragon 636, экран Full HD+ и три ка­ме­ры

21.03 ЕС пред­ла­га­ет но­вый на­лог для круп­ных ин­тернет-ком­па­ний

20.03 По­пуляр­ный стри­мер Ninja, транс­ли­ру­ю­щий Fortnite, за­ра­ба­ты­ва­ет 500 ты­сяч дол­ла­ров в ме­сяц

19.03 Что на­до знать о ра­бо­чей ви­зе в Гер­ма­нию

28.02 Мож­но ли ку­пить сча­стье за день­ги? Уче­ные го­во­рят, что да

15.02 14 при­зна­ков то­го, что вас ско­ро уво­лят

13.02 Илон Маск: че­ло­век, за­пу­стив­ший в кос­мос свой каб­ри­о­лет

08.02 4 глав­ные ошиб­ки при по­ис­ке ра­бо­ты

06.02 10 луч­ших ре­клам­ных ро­ли­ков Су­пер­бо­ула-2018

05.02 Что де­лать с на­чаль­ни­ком, ко­то­рый вас не лю­бит

01.02 Amazon стал са­мым до­ро­гим брен­дом

29.01 Пер­вые ме­ся­цы на ра­бо­те: 10 за­дач для но­вич­ка

25.01 Со­зда­тель Ми­ви­ны стал са­мым бо­га­тым че­ло­ве­ком Вьет­на­ма

24.01 Ин­струк­ция раз­вед­ки США по ор­га­ни­за­ции ди­вер­сий в ва­шем офи­се

19.01 О чем не сто­ит го­во­рить на ра­бо­те: 8 со­ве­тов

16.01 Как су­деб­ная ре­фор­ма по­вли­я­ет на вы­яс­не­ние от­но­ше­ний ра­бот­ни­ков и ра­бо­то­да­те­лей

10.01 7 оши­бок, ко­то­рые мы со­вер­ша­ем при смене ра­бо­ты

теги

Apple, Aston Martin, Audi, bitcoin, BMW, Credit Suisse, Deutsche Bank, Facebook, Ford, Google, Huawei, Jaguar, Lamborghini, Lenovo, LG, Mercedes-Benz, Microsoft, Porsche, Samsung, Tesla, Toyota, Volkswagen, Volvo, Xiaomi, Англия, Белоруссия, Венесуэла, Газпром, ЕС, Казахстан, Китай, Молдова, Россия, США, Туркменистан, Турция, акции, депозитные ставки, золото, ипотека, кредит, межбанк, облигации, прогноз, форекс

ТОП-НОВОСТИ

ПОДПИСКА НА НОВОСТИ

 

Это интересно