Авторизация

Ім'я користувача:

Пароль:

Новини

Топ-новини

Фінансові новини

Фінанси

Банки та банківські технології

Страхування

Новини економіки

Економіка

ПЕК (газ та електроенергія)

Нафта, бензин, автогаз

Агропромисловий комплекс

Право

Міжнародні новини

Україна

Політика

Бізнес

Бізнес

Новини IT

Транспорт

Аналітика

Фінанси

Економіка

ПЕК (газ та електроенергія)

Нафта, бензин, автогаз

Агропромисловий ринок

Політика

Міжнародна аналітика

Бізнес

Прес-релізи

Новини компаній

Корирування

Курс НБУ

Курс валют

Курс долара

Курс євро

Курс британського фунта

Курс швейцарського франка

Курс канадського долара

Міжбанк

Веб-майстру

Інформери

Інформер курсів НБУ

Інформер курс обміну валют

Інформер міжбанківські курси

Графіки

Графік курсів валют НБУ

Графік курс обміну валют

Графік міжбанківській курс

Експорт новин

Інформація про BIN.ua

Про сайт BIN.ua

Реклама на сайті

Контакти

Підписка на новини

Нові дрони з Німеччини: за що їх прозвали «міні-Таурус»?

 

За інформацією видання BILD, німецький стартап Helsing, який спеціалізується на дронах, що керуються за допомогою штучного інтелекту, у вересні 2024 року підписав з міністерством оборони України контракт на постачання чотирьох тисяч ударних безпілотників. Neue Züricher Zeitung повідомляє, що виробництво здійснює українська компанія у партнерстві з німцями. Закупівля для ЗСУ фінансуватиметься коштом з німецького бюджету. Поставки для Збройних сил України очікуються, починаючи від грудня, по кількасот штук на місяць. Випробування дронів на фронті щойно завершилися, однак, їхнє вдосконалення триватиме, як зазначається, у процесі використання "у польових умовах". Йдеться про одноразові дрони-камікадзе, начинені вибухівкою.

У чому відмінність від звичайних дронів-камікадзе?

Зазвичай дрони-камікадзе, які вже стали стандартним ударним засобом на полі бою, є вразливими до протидії із застосуванням засобів радіоелектронної боротьби. Нерідко противнику вдається нівелювати роботу дронів, створивши радіоперешкоди: безпілотники втрачають зв'язок з оператором або збиваються з курсу хибними координатами і в результаті падають, не долетівши до цілі. Дрони від Helsing орієнтуються на місцевості, використовуючи штучний інтелект і можуть продовжувати рух до заданої цілі навіть у разі втрати зв'язку. Саме за це їх у фахових колах вже охрестили "міні-Таурусами", адже німецькі крилаті ракети Taurus, які уряд Німеччини досі відмовляється надати Україні, так само відрізняються стійкістю автономних систем наведення в умовах радіоелектронної боротьби.

"Безпілотник сам дивиться на місцевість, розпізнає за рахунок багатьох тисяч орієнтирів, де саме він знаходиться і допомагає таким чином оператору тримати курс навіть у поганих погодних умовах або у місцевості, в якій знищена забудова. Коли ціль знайдена, оператор її підтверджує, а далі дрон сам на неї наводиться", - цитує BILD слова одного з фахівців, обізнаних з випробуваннями новітнього безпілотника. За словами співробітника видання, самонаведення є влучним навіть в умовах придушення радіочастот.

За інформацією Neue Züricher Zeitung, відмінність між ракетою Taurus і "міні-Таурусом" полягає у тому, що ракета програмується перед запуском на конкретну статичну ціль. Натомість новітній дрон використовує штучний інтелект для розпізнавання цілей вже у польоті - дрон запрограмований, зокрема, на ідентифікацію російської військової техніки. Штучний інтелект надає дрону перевагу навіть у порівнянні з такими потужними західними засобами ураження як РСЗВ Himars, адже росіяни з перебігом війни навчилися не лише глушити радіочастоти, але й створювати перешкоди для супутникової навігації GPS.

За матеріалами: Deutsche Welle
 

ТЕГИ

Курс НБУ на сьогодні
 
за
курс
uah
%
USD
1
41,8761
 0,0531
0,13
EUR
1
43,5114
 0,0656
0,15

Курс обміну валют на сьогодні, 10:10
  куп. uah % прод. uah %
USD 41,5962  0,08 0,20 42,2854  0,11 0,27
EUR 43,4685  0,16 0,37 44,2804  0,19 0,43

Міжбанківський ринок на сьогодні, 11:33
  куп. uah % прод. uah %
USD 41,9800  0,13 0,31 41,9900  0,12 0,29
EUR -  - - -  - -

ТОП-НОВИНИ

ПІДПИСКА НА НОВИНИ

 

Бізнес