Фінансові новини
- |
- 01.01.25
- |
- 09:37
- |
- RSS
- |
- мапа сайту
Авторизация
Російським ученим закриють доступ до Великого адронного колайдера
23:36 20.09.2024 |
Європейська організація з ядерних досліджень (ЦЕРН), відома як оператор Великого адронного колайдера у Швейцарії, з 1 грудня цього року відмовить сотням вчених, пов'язаних із російськими організаціями, у доступі до своїх об'єктів.
Про це пише Nature, передає The Moscow Times.
Як зазначається, рішення пов'язане з розв'язаною Росією повномасштабною війною проти України.
Так, із грудня вчені, які працюють у зв'язці з російськими інститутами, більше не зможуть відвідувати ЦЕРН і мають здати свої французькі та швейцарські посвідки на проживання. Щоб продовжити роботу в лабораторіях організації, їм доведеться розірвати співпрацю з російськими установами та перейти до іноземних наукових інститутів.
ЦЕРН збереже вже запущені проекти за участю близько 270 співробітників російського Об'єднаного інституту ядерних досліджень, які працюють над експериментами на колайдері NICA в Дубні.
У лютому 2024 року представник ЦЕРН Арно Марсольє оголосив про те, що понад 500 вчених із російських інститутів буде відсторонено від роботи в організації.
Рішення про припинення співпраці з російськими вченими було ухвалено ЦЕРН ще в листопаді 2022 року у відповідь на повномасштабне вторгнення Росії до України. Тоді російським вченим дали два роки на завершення розпочатих проєктів.
Створити аналог ЦЕРН у Росії не вдасться, тому що для цього потрібно залучити "сто країн з усіма ультрасучасними технологіями, можливостями, компаніями тощо", упевнений запрошений ЦЕРН російський фізик Анатолій Романюк.
"Те, що російські вчені брали участь у ЦЕРН, дозволяло працювати на передньому краї сучасної науки. Більш просунутої організації у сфері фізики високих енергій ніде немає", - сказав він.
На початку серпня президент Росії Владімір Путін доручив запрошувати до Росії вчених з-за кордону, а фінансування науки частково перекласти на приватний бізнес.
Згідно із законом про бюджет Росії на трирічний період, який Путін підписав восени минулого року, витрати на цивільні дослідження та розробки у 2025 році будуть урізані на 17%, до 596,7 млрд руб. 2026 року заплановано додатковий секвестр наукового бюджету - на 10%, до 536 млрд руб. При цьому частка асигнувань на громадянську науку в скарбниці становитиме лише 2% і стане найнижчою з 2004 року.
|
|
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :