Фінансові новини
- |
- 09.08.26
- |
- 13:57
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Китайські фірми використовують Малайзію для збірки висококласних чипів – ЗМІ
14:39 18.12.2023 |

Все більше китайських компаній-розробників напівпровідників звертаються до малайзійських фірм для складання частини високотехнологічних чипів, прагнучи попередити ризики на випадок, якщо США розширять санкції проти китайської індустрії мікросхем.
Про це пише Reuters із посиланням на джерела.
За словами трьох людей, знайомих з ходом переговорів, компанії просять малайзійські фірми, що займаються упаковкою мікросхем, зібрати тип мікросхем, відомий як графічні процесори (GPU).
За їхніми словами, запити стосуються лише збірки, що не суперечить жодним обмеженням США, а не виготовлення пластин для чипів. Двоє співрозмовників додали, що деякі контракти вже узгоджені.
Вони відмовилися розголошувати назви компаній, що беруть участь у цій угоді, або називати себе, посилаючись на угоди про конфіденційність.
Прагнучи обмежити доступ Китаю до висококласних графічних процесорів, які могли б сприяти прориву в галузі штучного інтелекту або живити суперкомп'ютери і військові програми, Вашингтон все частіше накладає обмеження на їх продаж, а також на складне обладнання для виробництва чипів.
За словами аналітиків, у міру того, як ці санкції посилюються, а бум штучного інтелекту підживлює попит, невеликі китайські фірми, що займаються розробкою напівпровідників, намагаються забезпечити достатню кількість передових послуг з пакування у себе вдома.
За словами двох співрозмовників, деякі китайські компанії зацікавлені в послугах з пакування мікросхем.
Малайзія, яка є основним центром у ланцюжку поставок напівпровідників, має всі шанси розширити свій бізнес, оскільки китайські компанії, що виробляють мікросхеми, диверсифікують свою діяльність за межі Китаю для забезпечення потреб у складальних роботах.
Unisem, мажоритарним власником якої є китайська компанія Huatian Technology та інші малайзійські компанії, що займаються пакуванням мікросхем, спостерігають зростання бізнесу та збільшення кількості запитів від китайських клієнтів, повідомило джерело.
Голова Unisem Джон Чіа відмовився коментувати інформацію про клієнтів компанії, але сказав: "Через торговельні санкції та проблеми з ланцюжками поставок багато китайських компаній-розробників мікросхем приїхали до Малайзії, щоб знайти додаткові джерела постачання за межами Китаю для підтримки свого бізнесу в Китаї та за його межами".
За словами двох джерел, китайські фірми, що займаються розробкою мікросхем, також розглядають Малайзію як хороший варіант, оскільки ця країна сприймається як така, що перебуває в хороших відносинах з Китаєм, є доступною за ціною, з досвідченою робочою силою і сучасним обладнанням.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Президент США Дональд Трамп заявив, що Сполученим Штатам самим потрібні перехоплювачі до систем Patriot.
Європейський Союз спрямує Україні 1,4 млрд євро за рахунок доходів від заморожених російських активів.
Президент України Володимир Зеленський призначив Pустема Умєрова головою Служби зовнішньої розвідки України.
Посол України у Британії, генерал Валерій Залужний не вважає
перспективним рух України до членства в НАТО, визначений в Конституції
України.
За словами Володимира Зеленського, Україна втратила на війні близько 50 тисяч військових загиблими, тоді як Росія - 700 тисяч.
Питання автономності залишається одним із ключових чинників під час вибору сучасного мобільного пристрою преміального сегмента.
Ця тилова вакансія підходить для кандидатів, що не можуть
виконувати бойові завдання у звʼязку із віком чи станом здоровʼя.
Одне з ключових американських відомств переглядає механізми, за якими
китайські компанії, що працюють у сфері штучного інтелекту, отримують
та використовують чіпи Nvidia Corp. за кордоном.
Нова система біометричного прикордонного контролю ЄС Entry/Exit System
(EES) спричиняє такі тривалі затримки для мандрівників улітку, що деякі
аеропорти відключають її, коли не справляються з напливом пасажирів.
Президент США Дональд Трамп підписав
два виконавчі укази, спрямовані на обмеження права на громадянство за
народженням, продовживши боротьбу з одним із ключових принципів
американського імміграційного законодавства.
Держави-члени НАТО
спрямують Україні €70 млрд на військову допомогу, обладнання та
підготовку військових у 2026 році. Аналогічний обсяг підтримки союзники
планують забезпечити й у 2027 році.
Світовий ринок може зіткнутися з новою хвилею продовольчої інфляції
вже наприкінці 2026 року. Війни в Україні та Ірані формують "ідеальний
шторм", який збільшує витрати агровиробників і створює ризики для
майбутніх урожаїв.
Європейський Союз оновлює правила імпорту
продукції тваринного походження, що потребує від українських експортерів
перегляду виробничих процесів, систем простежуваності та експортної
документації.
Мережа мультимаркетів "Аврора" презентувала B2B-сервіс для юридичних
осіб та фізичних осіб-підприємців, який допоможе здійснювати
корпоративні закупівлі в магазинах мережі за безготівковим розрахунком
через корпоративний баланс, повідомила пресслужба компанії.
Ми вже писали про оновлення Windows Hello, яке очікується в серпневому
патчі Windows 11. Схоже, за повідомленнями, воно почало розгортатися
раніше.
Єврокомісія прагне створити власну інфраструктуру штучного інтелекту, яка має почати функціонувати до середини 2028 року
У першій половині 2026 року світові постачання
чипів для смартфонів скоротилися на 15% порівняно з аналогічним
періодом торік.
Китайський автовиробник Hongqi, преміальний бренд концерну China FAW
Group, представив результати випробувань нового прототипу акумулятора
для електромобілів із надшвидкою зарядкою.
Qualcomm поки не розкрила, наскільки подорожчають чіпи, але для покупців це означає одне: усі Android-пристрої на
чіпах Snapdragon неминуче подорожчають.
Компанія Anthropic повідомила,
що її модель Claude Mythos Preview допомогла знайти нові способи атак
на два криптографічні алгоритми - постквантову схему цифрового підпису
HAWK та спрощену версію шифру AES.