Авторизация

Ім'я користувача:

Пароль:

Новини

Топ-новини

Фінансові новини

Фінанси

Банки та банківські технології

Страхування

Новини економіки

Економіка

ПЕК (газ та електроенергія)

Нафта, бензин, автогаз

Агропромисловий комплекс

Право

Міжнародні новини

Україна

Політика

Бізнес

Бізнес

Новини IT

Транспорт

Аналітика

Фінанси

Економіка

ПЕК (газ та електроенергія)

Нафта, бензин, автогаз

Агропромисловий ринок

Політика

Міжнародна аналітика

Бізнес

Прес-релізи

Новини компаній

Корирування

Курс НБУ

Курс валют

Курс долара

Курс євро

Курс британського фунта

Курс швейцарського франка

Курс канадського долара

Міжбанк

Веб-майстру

Інформери

Інформер курсів НБУ

Інформер курс обміну валют

Інформер міжбанківські курси

Графіки

Графік курсів валют НБУ

Графік курс обміну валют

Графік міжбанківській курс

Експорт новин

Інформація про BIN.ua

Про сайт BIN.ua

Реклама на сайті

Контакти

Підписка на новини

Нафта зростає через занепокоєння щодо пропозиції через санкції Ірану та високу маржу нафтопереробки

 

Ціни на нафту зростають другий день поспіль у вівторок, оскільки нові санкції США проти близькосхідного виробника Ірану посилюють побоювання, що пропозиція може скоротитися, а глобальна маржа нафтопереробки залишається високою.

О 06:01 EET ф'ючерси на нафту марки Brent зросли на 38 центів, або на 0,5%, до 75,16 долара за барель. Ф'ючерси на американську нафту марки West Texas Intermediate виросли на 47 центів, або на 0,7%, до 71,17 долара за барель. Обидва контракти зросли в понеділок після падіння на 2 долари минулої п'ятниці.

«У короткостроковій перспективі, як і раніше, я вважаю, що нафта шукає точку опори. Нові санкції США проти Ірану, оголошені сьогодні вночі, ймовірно, допоможуть цьому, так само як і зобов'язання міністра нафти Іраку впоратися з надлишком пропозиції», - сказав ринковий аналітик IG Тоні Сікамор.

У понеділок США запровадили нові санкції проти понад 30 брокерів, танкерних операторів і судноплавних компаній за їхню роль у транспортуванні іранської нафти. Президент Дональд Трамп заявив, що хоче звести експорт іранської нафти до нуля.

Іран є третім за величиною виробником в Організації країн-експортерів нафти, видобуваючи 3,2 мільйона барелів на добу в січні, згідно з оглядом видобутку ОПЕК, проведеним агентством Reuters.

На думку деяких аналітиків, на сьогоднішній день високий попит на паливо на Заході також підтримує нафтові ринки.

«Глобальна маржа складної переробки виглядає стійкою, з сильним крекінгом мазуту і дистилятів, особливо в USGC і NEW, які виграють від попиту на мазут через похолодання», - сказав аналітик Sparta Commodities Ніл Кросбі, маючи на увазі узбережжя Мексиканської затоки США і Північно-Західну Європу.

Маржа типового нафтопереробного заводу в Сінгапурі, що переробляє регіональну еталонну дубайську нафту, в середньому становила 3,5 долара за барель в лютому в порівнянні з 2,3 долара за барель в минулому місяці, свідчать дані LSEG про ціноутворення.

Однак загальне зростання цін було обмежене невизначеними перспективами попиту.

Президент США Дональд Трамп заявив в понеділок, що мита проти канадського і мексиканського імпорту, введення яких заплановано на 4 березня, «вчасно і за графіком», незважаючи на зусилля двох торгових партнерів, спрямовані на вирішення проблем Трампа, пов'язаних з безпекою кордонів і фентанілом. Аналітики кажуть, що тарифи будуть «ведмежими» для зростання світового попиту на нафту.

В Європі Україна приймала європейських лідерів, щоб відзначити трирічну річницю вторгнення Москви, але американські чиновники залишилися осторонь, що стало ілюстрацією зближення президента Трампа з Росією.

Ринок розглядає потепління відносин Трампа з Москвою як потенційний сигнал про послаблення санкцій проти Росії, що збільшить світову пропозицію нафти.

«Хоча є надії на закінчення війни в Україні, я не думаю, що це дуже ймовірно на тих умовах, на яких наполягають Росія і США, і без широкої підтримки відродженої Європи», - сказав Сикамор з IG, додавши, що конфлікт все ще може бути підтримкою для нафтових ринків у найближчій перспективі.

За матеріалами: investing.com
 

ТЕГИ

Курс НБУ на завтра
 
за
курс
uah
%
USD
1
41,5387
 0,0083
0,02
EUR
1
46,1578
 0,5950
1,27

Курс обміну валют на сьогодні, 10:29
  куп. uah % прод. uah %
USD 41,1352  0,00 0,00 41,7652  0,03 0,07
EUR 46,4352  0,05 0,11 47,2074  0,07 0,14

Міжбанківський ринок на сьогодні, 11:33
  куп. uah % прод. uah %
USD 41,5400  0,02 0,04 41,5600  0,01 0,02
EUR -  - - -  - -

ТОП-НОВИНИ

ПІДПИСКА НА НОВИНИ

 

Бізнес