Авторизация

Ім'я користувача:

Пароль:

Новини

Топ-новини

Фінансові новини

Фінанси

Банки та банківські технології

Страхування

Новини економіки

Економіка

ПЕК (газ та електроенергія)

Нафта, бензин, автогаз

Агропромисловий комплекс

Право

Міжнародні новини

Україна

Політика

Бізнес

Бізнес

Новини IT

Транспорт

Аналітика

Фінанси

Економіка

ПЕК (газ та електроенергія)

Нафта, бензин, автогаз

Агропромисловий ринок

Політика

Міжнародна аналітика

Бізнес

Прес-релізи

Новини компаній

Корирування

Курс НБУ

Курс валют

Курс долара

Курс євро

Курс британського фунта

Курс швейцарського франка

Курс канадського долара

Міжбанк

Веб-майстру

Інформери

Інформер курсів НБУ

Інформер курс обміну валют

Інформер міжбанківські курси

Графіки

Графік курсів валют НБУ

Графік курс обміну валют

Графік міжбанківській курс

Експорт новин

Інформація про BIN.ua

Про сайт BIN.ua

Реклама на сайті

Контакти

Підписка на новини

Нафта падає, оскільки інвестори спостерігають за кроками Трампа щодо обмеження російського експорту

 

Ціни на нафту впали в понеділок, оскільки очікування того, що обраний президент США Дональд Трамп послабить обмеження на російський енергетичний сектор в обмін на угоду про припинення війни в Україні, нівелювали побоювання перебоїв з поставками через посилення санкцій.

О 06:53 EET ф'ючерси на нафту марки Brent впали на 16 центів, або на 0,2%, до $80,63 за барель після закриття на 0,62% на попередній сесії.

Більш активний квітневий контракт на американську нафту марки West Texas Intermediate впав на 6 центів до 77,33 долара за барель. Контракт на перший місяць, який закінчується у вівторок, коштував 78,03 долара за барель, що на 15 центів, або 0,19% більше, ніж у п'ятницю, коли він знизився на 1,02%.

Очікується, що Трамп, інавгурація якого відбудеться сьогодні, зробить низку політичних заяв в перші години свого другого терміну, в тому числі про скасування мораторію на видачу ліцензій на експорт скрапленого природного газу в США, що є частиною більш широкої стратегії зміцнення економіки.

«Цього тижня на ринках спостерігається значна невизначеність, враховуючи інавгурацію президента Трампа та низку указів, які він, як повідомляється, планує підписати», - зазначають аналітики ING.

«У поєднанні з тим, що сьогодні в США вихідний день, це означає, що деякі учасники ринку, можливо, вирішили зняти з себе частину ризиків».

Минулого тижня обидва контракти подорожчали більш ніж на 1%, що стало четвертим поспіль тижневим зростанням після того, як адміністрація Байдена ввела санкції проти більш ніж 100 танкерів і двох російських нафтовидобувних компаній. Це призвело до того, що найбільші покупці - Китай та Індія - почали боротьбу за швидке постачання нафти, а дилери російської та іранської нафти шукали несанкціоновані танкери для переправлення свого вантажу.

Хоча нові санкції можуть вплинути на постачання майже 1 мільйона барелів нафти на день з Росії, нещодавнє зростання цін може бути нетривалим, залежно від дій Трампа, зазначають аналітики ANZ у своїй записці для клієнтів.

За їхніми словами, Трамп пообіцяв сприяти швидкому завершенню російсько-української війни, що може передбачати послаблення деяких обмежень для досягнення угоди.

Аналітик Тім Еванс сказав, що нові санкції призведуть до зменшення поставок, принаймні в найближчій перспективі.

«Вищі танкерні ставки на незавантажені судна і розширення беквардації (backwardation) в календарних спредах на нафту стали одними з помітних хвильових ефектів, що посилюють занепокоєння з приводу поставок», - сказав він у своєму інформаційному бюлетені Evans on Energy.

Беквардація означає, що ціни на нафту вищі, ніж ціни в майбутніх місяцях, що вказує на обмежену пропозицію.

У понеділок місячний спред нафти Brent розширився на 5 центів до 1,27 долара за барель в результаті беквардації. Спред на WTI склав 63 центи за барель, що на 14 центів вище.

Послаблення напруженості на Близькому Сході також стримувало ціни на нафту.

ХАМАС та Ізраїль обмінялися заручниками і полоненими в неділю, що стало першим днем припинення вогню після 15 місяців війни.

Окремо інвестори стежать за впливом похолодання в Техасі і Нью-Мексико, яке може вплинути на видобуток нафти в США, відзначають аналітики ANZ і ING.

За матеріалами: investing.com
 

ТЕГИ

Курс НБУ на сьогодні
 
за
курс
uah
%
USD
1
42,1257
 0,0472
0,11
EUR
1
43,3684
 0,0484
0,11

Курс обміну валют на сьогодні, 10:32
  куп. uah % прод. uah %
USD 41,9229  0,16 0,39 42,6396  0,17 0,39
EUR 43,2625  0,16 0,38 44,0892  0,13 0,30

Міжбанківський ринок на сьогодні, 11:33
  куп. uah % прод. uah %
USD 42,1600  0,02 0,05 42,1800  0,03 0,07
EUR -  - - -  - -

ТОП-НОВИНИ

ПІДПИСКА НА НОВИНИ

 

Бізнес