Авторизация

Ім'я користувача:

Пароль:

Новини

Топ-новини

Фінансові новини

Фінанси

Банки та банківські технології

Страхування

Новини економіки

Економіка

ПЕК (газ та електроенергія)

Нафта, бензин, автогаз

Агропромисловий комплекс

Право

Міжнародні новини

Україна

Політика

Бізнес

Бізнес

Новини IT

Транспорт

Аналітика

Фінанси

Економіка

ПЕК (газ та електроенергія)

Нафта, бензин, автогаз

Агропромисловий ринок

Політика

Міжнародна аналітика

Бізнес

Прес-релізи

Новини компаній

Корирування

Курс НБУ

Курс валют

Курс долара

Курс євро

Курс британського фунта

Курс швейцарського франка

Курс канадського долара

Міжбанк

Веб-майстру

Інформери

Інформер курсів НБУ

Інформер курс обміну валют

Інформер міжбанківські курси

Графіки

Графік курсів валют НБУ

Графік курс обміну валют

Графік міжбанківській курс

Експорт новин

Інформація про BIN.ua

Про сайт BIN.ua

Реклама на сайті

Контакти

Підписка на новини

Нафта зростає, оскільки падіння Асада приносить більше невизначеності на Близькому Сході

 

Ціни на нафту зросли в понеділок після того, як падіння режиму президента Сирії Башара Асада внесло більшу невизначеність на Близькому Сході, хоча цей ріст був обмежений погіршенням прогнозу попиту на наступний рік.

О 07:13 EET ф'ючерси на нафту марки Brent зросли на 36 центів, або на 0,51%, до 71,48 долара за барель. Ф'ючерси на американську нафту марки West Texas Intermediate (WTI) зросли на 38 центів, або на 0,57%, до 67,58 долара за барель.

Сирійські повстанці оголосили по державному телебаченню в неділю, що вони скинули президента Асада, ліквідувавши 50-річну сімейну династію в результаті блискавичного наступу, що викликало побоювання нової хвилі нестабільності в регіоні, вже охопленому війною.

«Події в Сирії додали новий рівень політичної невизначеності на Близькому Сході, надавши певну підтримку ринку, - сказав Томомічі Акута, старший економіст Mitsubishi UFJ Research and Consulting.

«Але зниження цін у Саудівській Аравії та продовження обмеженнь ОПЕК+ минулого тижня підкреслили слабкий попит з боку Китаю, що вказує на те, що ринок може пом'якшитися до кінця року», - сказав він, зазначивши, що інвестори чекають на перші ознаки впливу на ринки очікуваної енергетичної та близькосхідної політики новообраного президента США Дональда Трампа.

Saudi Aramco, найбільший в світі експортер сирої нафти, знизив ціни на січень 2025 року для азіатських покупців до найнижчого рівня з початку 2021 року, оскільки слабкий попит з боку найбільшого імпортера Китаю тисне на ринок.

У четвер Організація країн-експортерів нафти та її союзників, група, відома як ОПЕК+, відклала початок збільшення видобутку нафти на три місяці, до квітня, і продовжила повне згортання скорочення видобутку на рік, до кінця 2026 року.

ОПЕК+, на яку припадає близько половини світового видобутку нафти, планувала почати згортання скорочень з жовтня 2024 року, але уповільнення світового попиту - особливо з боку найбільшого імпортера нафти, Китаю, і зростання видобутку в інших країнах змусило її кілька разів переносити терміни виконання плану.

Кількість нафтових і газових бурових установок, розгорнутих у США минулого тижня, також досягла найвищого рівня з середини вересня, що вказує на зростання видобутку найбільшого світового виробника нафти.

На тлі очікуваного надлишку пропозиції в наступному році, ціни на нафту Brent і WTI демонстрували збитки протягом останніх двох тижнів поспіль.

У міру зниження цін керуючі активами збільшили свої чисті довгі позиції по ф'ючерсах і опціонах на нафту в США за тиждень до 3 грудня, повідомила в п'ятницю Комісія з торгівлі сировинними ф'ючерсами США.

Інвестори готуються до тижня, насиченого даними, включаючи ключовий звіт по інфляції в США (в середу), який дасть більше підказок щодо планів Федеральної резервної системи щодо процентних ставок.

Аналітики ANZ заявили в понеділок, що навіть додаткове зниження ставок ФРС навряд чи зменшить занепокоєння нафтового ринку щодо ослаблення глобального економічного зростання і його впливу на попит.

Крім того, цього тижня в Пекіні відбудеться конференція, на якій, як очікується, політики намітять курс розвитку економіки країни до 2025 року.

Згідно з даними, опублікованими в понеділок, споживча інфляція в Китаї досягла п'ятимісячного мінімуму в листопаді, в той час як дефляція в промисловості збереглася, що свідчить про те, що зусилля, спрямовані на підтримку економічного попиту, що слабшає, мають обмежений вплив.

За матеріалами: investing.com
 

ТЕГИ

Курс НБУ на сьогодні
 
за
курс
uah
%
USD
1
41,8271
 0,0868
0,21
EUR
1
43,9143
 0,1079
0,25

Курс обміну валют на сьогодні, 09:38
  куп. uah % прод. uah %
USD 41,5240  0,10 0,24 42,1224  0,08 0,19
EUR 43,7248  0,09 0,20 44,4100  0,07 0,16

Міжбанківський ринок на сьогодні, 11:33
  куп. uah % прод. uah %
USD 41,8850  0,05 0,12 41,9050  0,05 0,13
EUR -  - - -  - -

ТОП-НОВИНИ

ПІДПИСКА НА НОВИНИ

 

Бізнес