Фінансові новини
- |
- 27.07.26
- |
- 00:56
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Дрібногуртові ціни на пальне потроху зростають, відчуваючи тиск зовнішнього ринку
13:30 05.02.2024 |

Але через низький попит і достатню кількість пропозицій ціни не повною мірою реагують на зовнішні стимули, подекуди залишаючись нижчими за собівартість нових партій імпортного ресурсу.
З 26 січня по 1 лютого європейські котирування дизельного пального зросли на $19/т: в Середземномор'ї - до $851- 869/т, на півдні - до $859-868/т. А ось ціни на бензин за підсумками останніх п'яти днів зменшилися на $4/т, до $808-826/т і $858/т. В цілому за січень зовнішній ринок зріс на $55-62/т по бензину і на $97-106/т по ДП.
Кордони працюють
Станом на ранок 1 лютого рух через польсько-український кордон був досить інтенсивний. Як передає «Укрінформ» за посиланням на ефір телемарафону «Єдині новини», речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко розповів, що зараз за добу через пункт пропуску «Ягодин-Дорогуськ» в обох напрямках проходять від 1000 до 1400 вантажівок, «Корчова-Краківець» - 600, через «Гребенне-Рава-Руська» і «Медика-Шегині» - по 500 вантажівок за добу.
Розблокування українського кордону з Польщею продовжує впливати на постачання дизельного пального автомобільним транспортом, що збільшується другий тиждень поспіль. Минулого тижня бензовозами з Польщі і країн Балтії ввезено 15,63 тис. т дизелю, що на 35% більше, ніж попереднього тижня.
Водночас постачання бензину з цих напрямків бензовозами зменшилося на 10%, до 2,43 тис. т.
На початку тижня на Мажейкяйському НПЗ (Orlen Lietuva) сталася аварія на установці каталітичного крекінгу. Учасники ринку говорять, що це поки що не позначилося на постачанні пального із заводу в Україну.
«Але на наступний тиждень Orlen значно збільшив премію на пальне: на бензин вона зросла на $27/т, на ДП - на $64/т», - розповів один з імпортерів литовського пального.
Станом на 2 лютого українські компанії збільшили ціни на пальне, відвантажене з литовських базисів наступного тижня. Згідно з telegram-каналом компанії «УНТК», вартість бензину залежно від базису зросла на 0,5-0,6 грн/л, до 41,00-41,5 грн/л, ДП - на 2,00-2,2 грн/л, до 42,5-43,2 грн/л.
Рух бензовозів через українсько-румунський кордон відбувається в штатному режимі. Згідно з сервісом «єЧерга», станом на 2 лютого через КПП «Порубне-Сірет» на виїзд з України в черзі всього 47 авто.
Трейдери відмічають значне покращення відвантаження дизельного пального залізничним транспортом із Констанци. За їхніми словами, причиною цього є зниження попиту на залізничні партії.
Загалом з 22 по 28 січня імпорт ДП в країну бензовозами зріс порівняно з минулим тижнем на 9%, до 25,4 тис. т, і на 19% більше, ніж за останні сім днів грудня.
Водночас на 35% збільшилося постачання дизелю залізничним транспортом, до 54,1 тис. т. Зростання було зафіксоване на всіх напрямках.
Як раніше повідомляв enkorr, на цьому тижні компанія GTS розпочала постачання дизельного пального залізницею на захід України.
3 22 по 28 січня загальний обсяг імпорту бензину знизився всього на 90 т, до 5,01 тис. т, а порівняно з кінцем грудня збільшився на 5%. Постачання залізницею зменшилося на 7%, до 14,9 тис. т. Це відбулося за рахунок скорочення удвічі імпорту зі Словенії і відсутності залізничних партій із Литви.
Ціни зросли
Попит на пальне в країні залишається низьким. Але на цьому тижні трейдери з півдня країни відмічали незначне пожвавлення.
З 29 січня по 2 лютого на півдні ціна на дизельне пальне варіювалися в межах 42,75-45 грн/л. В кінці тижня компанія «Ексон Юк» (відноситься до групи «Трейд Коммодіті») вийшла на ринок із пропозицією зимового пального за ціною на 0,7-0,8 грн/л (43,2-43,3 грн/л) дешевше, ніж середня по регіону.
По верхній межі пропонують ДП WOG, «Мартін Трейд», «Альянс Енерго Трейд». Водночас станом на 2 лютого вартість імпортного ресурсу у «Континенталь Трейд» становить 43,45 грн/т, «Кворум» - 43,4 грн/л, «УНТК» - 43,8 грн/л.
«Наразі продаємо ресурс з мінімальною націнкою, маржі немає», - поділились поточними результатами в одній із компаній.
На заході дизель пропонували по 43,25-45,5 грн/л. Зазначимо, що паливним компаніям, які працюють на цьому напрямку, продовжує доїжджати ресурс, законтрактований ще в грудні за цінами, нижчими ніж зараз.
Торгівля бензинами А-95 на західному напрямку була в межах 42,75-45 грн/л, в південних регіонах країни цей же ресурс торгувався в діапазоні 42,5-45,5 грн/л.
Європейські котирування і курс валют залишаються основними факторами, які підштовхують ціни на пальне вгору. «Тижневі контракти з Литви 100-відсотково будуть вищі, ніж цього тижня. Але щодо інших цін сказати важко, оскільки котирування не мають сталої динаміки», - поділився думкою один з імпортерів.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Захід суден до українських морських портів станом на 22 липня тимчасово
призупинився через безпекову ситуацію, однак уряд працює над заходами
для забезпечення стабільності експорту.
Національний банк України (НБУ) пропонує зобов'язати надавачів платіжних
послуг присвоювати кожній платіжній операції маркер низького,
середнього або високого ризику, причому операції з високим ризиком мають
автоматично зупинятися до з'ясування деталей та отримання підтвердження
користувача, свідчить проєкт постанови регулятора.
Міністерство енергетики України заявило, що тарифи на газ та електроенергію не підвищуватимуть до кінця воєнного стану.
Міжнародний валютний фонд розкритикував рішення Верховної Ради скоротити
термін посиленого обов'язкового фінансового моніторингу політично
значущих осіб (PEP). Про це йдеться в оновленому Меморандумі про
економічну й фінансову політику.
Британська оборонна компанія BAE Systems та стратегічний оборонний
партнер в Україні підписали ліцензійну угоду щодо місцевого виробництва
артилерійських систем Light Gun.
Питання автономності залишається одним із ключових чинників під час вибору сучасного мобільного пристрою преміального сегмента.
Ця тилова вакансія підходить для кандидатів, що не можуть
виконувати бойові завдання у звʼязку із віком чи станом здоровʼя.
У четвер, 23 липня, середня ціна на бензин
марки А-95 зросла на 63 коп. до 79,03 грн/л, на дизельне пальне - на 1
грн 30 коп. до 83,00 грн/л.
Ціни на нафту зростають у четвер на тлі триваючої ескалації конфлікту на
Близькому Сході, нафта марки Brent торгується вище $98 за барель.
У першому півріччі 2026 року в Україні зафіксували суттєве зростання вартості довгострокової оренди житла.
На засіданні Кабінету міністрів України від 22 липня 2026 року було
ухвалене рішення про скасування постанови уряду щодо створення
Координаційного центру з організації бронювання військовозобов'язаних.
У межах державної програми компенсації вартості гуманітарного
розмінування оператори повернули у використання 16,4 тис. га агроугідь,
виконавши 100 договорів загальною вартістю понад 966 млн грн.
Генеральний директор JPMorgan Chase Джеймі
Даймон заявив, що інвестори недооцінюють геополітичні та фіскальні
ризики для світової економіки
Google почала розсилати користувачам Android електронні листи із
попередженням про майбутні зміни в політиці зберігання резервних копій.
Американський сервіс таксі Uber запустив в аеропорту імені Фридерика
Шопена у Варшаві термінали Tap to Ride, які дають змогу замовити та
оплатити поїздку без використання мобільного застосунку.
Зростання популярності технології бездротових оновлень (over-the-air,
OTA) в автомобілях підвищує ризик кібератак і може становити загрозу для
національної безпеки.
Європейська комісія зобов'язала Google відкрити Android для сторонніх
сервісів штучного інтелекту, щоб вони отримали такі самі можливості, як і
Gemini.
Trump Media & Technology Group обговорювала плату до $100 тисяч на
місяць за швидший доступ до публікацій президента США Дональда Трампа у
Truth Social.
Від кінця 2022 року, коли компанія OpenAI публічно представила
ChatGPT - перший масовий чат-бот штучного інтелекту (ШІ), минуло зовсім
небагато часу за мірками людства і ціла вічність для технологій.
Європейський Союз (ЄС) запровадить вікові обмеження для неповнолітніх
користувачів соціальних мереж. Про це в понеділок, 13 липня, заявила
голова Єврокомісії (ЄК) Урсула фон дер Ляєн