Фінансові новини
- |
- 22.12.24
- |
- 06:21
- |
- RSS
- |
- мапа сайту
Авторизация
Ціни на нафту стабільні через невизначені глобальні перспективи та побоювання з приводу поставок
13:03 24.04.2023 |
Ціни на нафту в понеділок залишалися стабільними, оскільки побоювання щодо зростання відсоткових ставок, світової економіки та перспектив попиту на пальне були врівноважені перспективою скорочення поставок.
Нафта марки Brent подешевшала на 22 центи, або 0,3%, до 81,44 долара за барель о 09:05 за Грінвічем. Американська нафта марки West Texas Intermediate подешевшала на 10 центів, або на 0,1%, до 77,77 долара.
Обидва контракти минулого тижня впали на понад 5%, що стало їх першим щотижневим зниженням за п'ять років, оскільки в США передбачалося, що попит на бензин упав у порівнянні з минулим роком.
За словами аналітика CMC Markets Тіни Тенг, слабкі економічні дані США та гірші, ніж очікувалося, корпоративні доходи у технологічному секторі викликали побоювання щодо зростання серед інвесторів. Вона додала, що стабілізація долара США і зростання доходності облігацій також посилюють тиск на сировинні ринки.
Очікується, що центральні банки від Сполучених Штатів до Великобританії та Європи піднімуть відсоткові ставки, коли вони зберуться в перший тиждень травня, прагнучи впоратися з наполегливою інфляцією.
Нерівне відновлення економіки Китаю після пандемії COVID-19 також затьмарює перспективи попиту на нафту, хоча дані китайської митниці у п'ятницю показали, що найбільший у світі імпортер сирої нафти у березні досяг рекордних обсягів. Імпорт Китаю від провідних постачальників із Росії та Саудівської Аравії перевищив 2 мільйони барелів на добу від кожного.
Маржа переробки в Азії тим часом знизилася через рекордний обсяг виробництва провідних нафтопереробних заводів Китаю та Індії, що стримувало апетит регіону до завантаження поставок на Близький Схід у червні.
Тим не менш, аналітики та трейдери зберігають оптимізм щодо відновлення попиту на паливо в Китаї до другої половини 2023 року та потенційної нестачі пропозиції через додаткові скорочення поставок, заплановані групою виробників ОПЕК+ з травня.
"Плановане скорочення видобутку альянсом ОПЕК+ і високі прогнози попиту з боку Китаю можуть дати поштовх цінам найближчими днями", - сказав незалежний нафтовий аналітик Суганда Сачдєва.
"Brent, ймовірно, знайде ключову підтримку в районі 79 доларів за барель, у той час як підтримка нафти WTI знаходиться на рівні 75 доларів", - сказала вона.
|
|
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :