Авторизация

Ім'я користувача:

Пароль:

Новини

Топ-новини

Фінансові новини

Фінанси

Банки та банківські технології

Страхування

Новини економіки

Економіка

ПЕК (газ та електроенергія)

Нафта, бензин, автогаз

Агропромисловий комплекс

Право

Міжнародні новини

Україна

Політика

Бізнес

Бізнес

Новини IT

Транспорт

Аналітика

Фінанси

Економіка

ПЕК (газ та електроенергія)

Нафта, бензин, автогаз

Агропромисловий ринок

Політика

Міжнародна аналітика

Бізнес

Прес-релізи

Новини компаній

Корирування

Курс НБУ

Курс валют

Курс долара

Курс євро

Курс британського фунта

Курс швейцарського франка

Курс канадського долара

Міжбанк

Веб-майстру

Інформери

Інформер курсів НБУ

Інформер курс обміну валют

Інформер міжбанківські курси

Графіки

Графік курсів валют НБУ

Графік курс обміну валют

Графік міжбанківській курс

Експорт новин

Інформація про BIN.ua

Про сайт BIN.ua

Реклама на сайті

Контакти

Підписка на новини

Ситуація в енергосистемі може суттєво погіршитися попри потепління

 

Ситуація в енергосистемі України може ускладнитися у найближчі місяці через початок виведення енергоблоків АЕС у щорічні планові ремонти.

Про це член наглядової ради НЕК "Укренерго" Юрій Бойко розповів в інтерв'ю виданню "Ділова столиця".

"Фізичних відключень ані бізнесу, ані побутових споживачів вже давно не застосовували, за виключенням хіба що поодиноких випадків у регіонах, які зазнавали точкових ракетних чи дронових атак. Проте в березні-квітні ситуація може змінитися", - зауважив Бойко.

Він пояснив, що, попри потепління, генерація електроенергії може зменшитися, адже на українських АЕС розпочнеться період планових ремонтів, а гідроелектростанції не зможуть суттєво збільшити генерацію через низький рівень води у сховищах.

"На наших АЕС після зими почнуться планові ремонти. А виведення блоку на 1000 МВт - це суттєва величина для нашої енергосистеми в її нинішньому стані. І я не впевнений, що можна буде без проблем замістити відсутність такого енергоблоку, тим більше кількох. Гідроресурс цього року суттєво менший - наслідок м'якої і безсніжної зими", - зазначив Бойко.

Втім, на думку члена наглядової ради "Укренерго", уникнути відключень електроенергії у період проведення планових ремонтів на електростанціях можливо, але для цього потрібно вжити комплексних заходів.

"Перше - це суворе дотримання рекомендацій щодо ощадливого споживання. В поточних українських реаліях - це надзвичайно важливо. Друге - збільшення обсягів імпорту електроенергії... І третє - це підключення до загальної мережі всіх тих енергоустановок, які привіз і встановив бізнес у ролі резервних джерел живлення. Потенційно - це сотні мегават, які поки що не обліковуються в українській енергосистемі, не допомагають її балансувати, не працюють на ринку електроенергії. А це значний ресурс, який за своїм загальним обсягом міг би замінити, наприклад, одну з великих теплових електростанцій", - додав Бойко.

Як повідомлялося, раніше "Укренерго" закликало бізнес підтримати енергосистему, підключивши до об'єднаної енергосистеми України генеруючі установки, встановленні для покриття власних потреб в електроенергії.

Скільки розподіленої генерації встановили у 2024 році?

Як повідомлялося, наприкінці грудня минулого року у Міненерго заявили, що сумарна потужність генеруючих установок розподіленої газової генерації, підключених станом на 31 грудня 2024 року, склала 967 МВт. Із них 835 МВт введено в експлуатацію у 2024 році, стверджували у міністерстві.

Тоді у Міненерго уточнювали, що частина генеруючих об'єктів підключені до технологічних електричних мереж споживача та використовуються для покриття власних потреб підприємств та громад, не навівши інших подробиць.

Своєю чергою в "Укренерго" повідомили, що сумарна потужність генеруючих установок розподіленої газової генерації, підключених до об'єднаної енергосистеми України, станом на кінець 2024 року становила 177,5 МВт, з них за минулий рік підключили установки загальною потужністю лише 32,8 МВт. Крім цього, у 2024 році введено в експлуатації 3 об'єкти газової генерації від 20 до 25 МВт сумарною потужністю 71,4 МВт.

В "Укренерго" пояснювали, що до цих обсягів не входить розподілена газова генерація, яка підключена безпосередньо до внутрішніх мереж споживачів і забезпечує виключно їх споживання та не видає потужність в енергосистему України. Тобто, більшість встановлених торік установок розподіленої газової генерації не підключена до об'єднаної енергосистеми України і використовується лише для власних потреб підприємств.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський на Конференції з відновлення України у Берліні влітку 2024 року заявив про наявність "чіткого плану", як збудувати до 1 гігавата потужностей маневрової газової генерації вже до кінця року, і ще 4 гігавати - упродовж наступних років. В "Ощадбанку" оцінювали будівництво обіцяного Зеленським гігавата потужностей у $700 мільйонів.

За матеріалами: БізнесЦензор
 

ТЕГИ

Курс НБУ на сьогодні
 
за
курс
uah
%
USD
1
41,2751
 0,1011
0,25
EUR
1
45,5471
 0,5213
1,16

Курс обміну валют на сьогодні, 10:31
  куп. uah % прод. uah %
USD 40,8767  0,13 0,32 41,5067  0,14 0,33
EUR 45,0950  0,17 0,37 45,9243  0,19 0,43

Міжбанківський ринок на вчора, 11:33
  куп. uah % прод. uah %
USD 41,2750  0,13 0,32 41,2900  0,13 0,33
EUR -  - - -  - -

ТОП-НОВИНИ

ПІДПИСКА НА НОВИНИ

 

Бізнес