Фінансові новини
- |
- 22.01.25
- |
- 08:53
- |
- RSS
- |
- мапа сайту
Авторизация
МЕА очікує надлишку СПГ на ринку після 2025 року, що знизить волатильність цін на газ
13:04 24.10.2023 |
Запуск нових СПГ-проєктів у середині поточного десятиліття призведе до надлишку пропозиції, що дасть змогу значно знизити ціни на природний газ і запобігти їх коливанням на ринку, пишуть аналітики Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) у своєму щорічному прогнозі World Energy Outlook.
На їхню думку, у короткостроковій перспективі волатильність цін на природний газ збережеться, проте в міру введення нових СПГ-проєктів після 2025 року ситуація зміниться, що "порушить баланс ринків і зніме побоювання з приводу постачань".
"Проєкти, які вже будують або за якими ухвалено остаточне інвестрішення, мають збільшити виробництво СПГ до 2030 року на 250 млрд куб. м за рік, що відповідає половині сьогоднішнього обсягу світових постачань. Згідно з оголошеними термінами (введення потужностей), найбільш значне зростання пропозиції очікується з 2025-го до 2027 року. Понад половина нових проєктів розташовуються в США і Катарі", - повідомляється у звіті.
За оцінкою МЕА, введення нових СПГ-виробництв дасть змогу світовому ринку газу дійти балансу, однак темпи зростання його споживання сповільнюються. Попит і пропозиція зростуть до 4,3 трлн куб. м, що більше порівняно з даними 2022 року на 161 млрд куб. м і 140 млрд куб. м відповідно (біля 4%). При цьому до 2050 року аналітики прогнозують зниження попиту і пропозиції на газ на 3%, до 4,17 трлн куб. м за рік.
Агентство наголошує, що введення нових СПГ-потужностей, а також зниження темпів зростання світового попиту на газ створюють труднощі для Росії щодо диверсифікації постачань "блакитного пального" до країн Азії.
"За нашими оцінками, понад третину постачань нового газу буде представлено на спотовому ринку. Однак зрілі ринки, особливо Європа, переживають структурний спад, а ринкам, що розвиваються, може не вистачити інфраструктури для поглинання більшого обсягу. Надлишок СПГ означає, що у РФ вкрай обмежені можливості щодо завоювання нових ринків. Її частка у світовій торгівлі, яка у 2021 році становила 30%, скоротиться вдвічі до 2030-го в межах STEPS (консервативного кліматичного сценарію - ІФ-У)", - вважають аналітики МЕА.
За оцінкою агентства, частка споживання газу в Китаї до 2030 року зросте на 24%, до 458 млрд куб. м, в Індії - на 78%, до 107 млрд куб. м, решті країн Південно-Східної Азії - на 21%, до 191 млрд куб. м.
|
|
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :