Авторизация

Ім'я користувача:

Пароль:

Новини

Топ-новини

Фінансові новини

Фінанси

Банки та банківські технології

Страхування

Новини економіки

Економіка

ПЕК (газ та електроенергія)

Нафта, бензин, автогаз

Агропромисловий комплекс

Право

Міжнародні новини

Україна

Політика

Бізнес

Бізнес

Новини IT

Транспорт

Аналітика

Фінанси

Економіка

ПЕК (газ та електроенергія)

Нафта, бензин, автогаз

Агропромисловий ринок

Політика

Міжнародна аналітика

Бізнес

Прес-релізи

Новини компаній

Корирування

Курс НБУ

Курс валют

Курс долара

Курс євро

Курс британського фунта

Курс швейцарського франка

Курс канадського долара

Міжбанк

Веб-майстру

Інформери

Інформер курсів НБУ

Інформер курс обміну валют

Інформер міжбанківські курси

Графіки

Графік курсів валют НБУ

Графік курс обміну валют

Графік міжбанківській курс

Експорт новин

Інформація про BIN.ua

Про сайт BIN.ua

Реклама на сайті

Контакти

Підписка на новини

Канада першою на планеті визнала атомну енергетику екологічно чистою

 

Наслідки аварій на атомних електростанціях є жахливими. На щастя, технології приборкання "мирного атома" не стоять на місці і розвинулися до достатньо надійних для повсюдної експлуатації. Усі зацікавлені у зростанні економіки країни роблять ставку на атомну енергетику - хтось інтенсивно, як Франція, хтось обережно, як Японія. Є й країни з повною відмовою від ядерної енергетики, найяскравішим прикладом яких є Німеччина, але це виняток, який лише підкреслює загальносвітову тенденцію.

Історично Канада сильна в атомній енергетиці. Численні «зелені» ініціативи останніх двох десятиліть не змогли знищити місцевий атомпром. До того ж, для країни-сусідки США питання дешевої електричної енергії - це питання виживання економіки. У США, як відомо, ухвалений рік тому так званий Закон про зниження інфляції одним зі своїх пунктів прямо робить ставку на атомну енергію і чи не прирівнює її до чистої енергії. Для Канади це сигнал, що йти доведеться тією ж доріжкою.

Днями федеральний уряд Канади документально закріпив статус атомної енергії як екологічно чисту. Втім, зроблено це трохи хитро: чистою енергетикою визнано малі модульні реактори, плани будівництва яких у Канаді вже затверджені (запуск очікується в районі 2028 року). Повномасштабні АЕС поки що поза формулюванням нового документа, але це питання обговорюється і очікується, що великі реактори також отримають статус екологічно чистих.

Формально визнання атомної енергетики (у вигляді малих модульних реакторів) екологічно чистої оформлено в Канаді як дозвіл пільгових інвестицій у ММР нарівні з іншими видами відновлюваної та маловуглецевої енергетики та промисловості на цій основі. Зокрема, для таких інвестицій встановлено зворотний податковий кредит у розмірі 30% суми інвестицій. Для стимулювання таких проектів Канада має намір виділити 6,7 млрд. канадських доларів ($5 млрд.) протягом п'яти років, починаючи з 2023-24 років.

«Включення атомної енергетики в інвестиційний податковий кредит для чистих енергетичних технологій - це великий крок вперед для галузі та чудова новина для нашого клімату та економіки, - сказав Джон Горман (John Gorman), президент та генеральний директор Канадської ядерної асоціації (CNA). - Це підтверджує те, що ми в CNA говоримо вже багато років: атомна енергетика - це чиста енергія, і вона має бути ключовою частиною стратегії Канади щодо підтримки енергетичної безпеки при скороченні викидів на шляху до чистого нуля».

За матеріалами: World Nuclear News
Ключові теги: Канада
 

ТЕГИ

Курс НБУ на сьогодні
 
за
курс
uah
%
USD
1
41,3715
 0,0919
0,22
EUR
1
43,6345
 0,0187
0,04

Курс обміну валют на сьогодні, 10:17
  куп. uah % прод. uah %
USD 41,0420  0,03 0,07 41,6792  0,01 0,03
EUR 43,5120  0,10 0,24 44,2428  0,04 0,08

Міжбанківський ринок на сьогодні, 11:33
  куп. uah % прод. uah %
USD 41,3600  0,02 0,04 41,3750  0,02 0,04
EUR -  - - -  - -

ТОП-НОВИНИ

ПІДПИСКА НА НОВИНИ

 

Бізнес