Авторизация

Ім'я користувача:

Пароль:

Новини

Топ-новини

Фінансові новини

Фінанси

Банки та банківські технології

Страхування

Новини економіки

Економіка

ПЕК (газ та електроенергія)

Нафта, бензин, автогаз

Агропромисловий комплекс

Право

Міжнародні новини

Україна

Політика

Бізнес

Бізнес

Новини IT

Транспорт

Аналітика

Фінанси

Економіка

ПЕК (газ та електроенергія)

Нафта, бензин, автогаз

Агропромисловий ринок

Політика

Міжнародна аналітика

Бізнес

Прес-релізи

Новини компаній

Корирування

Курс НБУ

Курс валют

Курс долара

Курс євро

Курс британського фунта

Курс швейцарського франка

Курс канадського долара

Міжбанк

Веб-майстру

Інформери

Інформер курсів НБУ

Інформер курс обміну валют

Інформер міжбанківські курси

Графіки

Графік курсів валют НБУ

Графік курс обміну валют

Графік міжбанківській курс

Експорт новин

Інформація про BIN.ua

Про сайт BIN.ua

Реклама на сайті

Контакти

Підписка на новини

Очікування бізнесу обвалилися у січні. НБУ пов' язує це із сезонними факторами

07:44 10.02.2025 |

Економіка

Очікування бізнесу обвалилися у січні. НБУ пов' 	язує це із сезонними факторами

 

Індекс очікувань ділової активності (ІОДА) у січні 2025 року становив 41.0, що відповідає рівню січня 2024 року. Традиційно в січні бізнес послаблює свої оцінки поточної ділової активності порівняно з іншими місяцями, що пов'язано з сезонними факторами.

Динаміку ІОДА стримували складна безпекова ситуація, нестача інвестицій у виробничий капітал, потреби в енергоресурсах і робочій силі, зростання виробничих витрат, інфляційні й девальваційні процеси. Водночас драйверами позитивного впливу були стійкий споживчий попит та значні обсяги надходження міжнародної фінансової допомоги.

Підприємства промисловості стриманіше оцінили результати своєї поточної діяльності, зважаючи на руйнування виробничих потужностей, нестачу інвестицій у виробничий капітал, дефіцит кадрів і збільшення виробничих витрат: секторальний індекс у січні становив 42.0 (у січні 2024 року - 43.7).

Очікування бізнесу обвалилися у січні. НБУ пов' 	язує це із сезонними факторами

 

Тривало послаблення очікувань щодо обсягів виготовленої продукції, нових замовлень на продукцію, в тому числі експортних, а також обсягу незавершеного виробництва. Респонденти очікували на подальше зменшення залишків готової продукції, а також запасів сировини та матеріалів, водночас пом'якшили песимістичні оцінки щодо обсягу незавершеного виробництва.

Оцінки підприємств торгівлі щодо своєї ділової активності на початку року традиційно суттєво нижчі, ніж в інші місяці: секторальний індекс у січні становив 40.0. Водночас такий показник є вищим, ніж у січні 2024 року (38.9).

Очікування бізнесу обвалилися у січні. НБУ пов' 	язує це із сезонними факторами

 

Торговельні компанії очікували на зменшення обсягів товарообороту та закупівлі товарів для продажу, водночас поліпшили оцінки щодо обсягу залишків товарів для продажу. Респонденти, як і раніше, були налаштовані на зниження торговельної маржі.

Підприємства сфери послуг також послабили оцінки щодо своїх економічних перспектив на тлі сезонного фактору, а також зростання виробничих витрат: секторальний індекс становив 41.1 у січні. Однак оцінка була дещо вищою, ніж у січні 2024 року (40.4).

Очікування бізнесу обвалилися у січні. НБУ пов' 	язує це із сезонними факторами

 

Респонденти очікували на подальше зменшення обсягів наданих послуг, нових замовлень на послуги та послуг у процесі виконання.

Підприємства будівництва втретє поспіль надали найстриманіші оцінки своїх поточних економічних результатів на тлі сезонності будівельних робіт та дефіциту кваліфікованих кадрів: секторальний індекс у січні становив лише 37.2. Водночас оцінка відчутно поліпшилась порівняно з січнем 2024 року (31.9).

Очікування бізнесу обвалилися у січні. НБУ пов' 	язує це із сезонними факторами

 

Будівельники очікували на подальше зниження обсягів будівництва, нових замовлень, закупівлі сировини та матеріалів. Очікування щодо обсягу закупівлі послуг підрядників також погіршилися, попри сповільнення темпів зростання їх вартості.

У секторах промисловості, будівництва та послуг частка респондентів, які очікують зростання цін на товари й послуги власного виробництва, змінилася незначно. Натомість у секторі торгівлі частка тих підприємств, які прогнозують подорожчання продукції для продажу, значно зменшилася, в тому числі на тлі сезонних розпродажів.

Ситуація на ринку праці залишається складною. Респонденти всіх опитаних секторів були налаштовані на скорочення кількості працівників, найсуттєвіше в будівництві. Водночас підприємства сфери послуг очікували на сповільнення темпів скорочення персоналу.

За матеріалами: НБУ
Ключові теги: прогноз
 

ТЕГИ

Курс НБУ на завтра
 
за
курс
uah
%
USD
1
41,5730
 0,0072
0,02
EUR
1
45,3229
 0,0254
0,06

Курс обміну валют на сьогодні, 10:39
  куп. uah % прод. uah %
USD 41,2370  0,04 0,09 41,8448  0,03 0,07
EUR 44,9704  0,08 0,19 45,7600  0,07 0,15

Міжбанківський ринок на сьогодні, 11:33
  куп. uah % прод. uah %
USD 41,5400  0,02 0,04 41,5700  0,00 0,00
EUR -  - - -  - -

ТОП-НОВИНИ

ПІДПИСКА НА НОВИНИ

 

Бізнес