Авторизация

Ім'я користувача:

Пароль:

Новини

Топ-новини

Фінансові новини

Фінанси

Банки та банківські технології

Страхування

Новини економіки

Економіка

ПЕК (газ та електроенергія)

Нафта, бензин, автогаз

Агропромисловий комплекс

Право

Міжнародні новини

Україна

Політика

Бізнес

Бізнес

Новини IT

Транспорт

Аналітика

Фінанси

Економіка

ПЕК (газ та електроенергія)

Нафта, бензин, автогаз

Агропромисловий ринок

Політика

Міжнародна аналітика

Бізнес

Прес-релізи

Новини компаній

Корирування

Курс НБУ

Курс валют

Курс долара

Курс євро

Курс британського фунта

Курс швейцарського франка

Курс канадського долара

Міжбанк

Веб-майстру

Інформери

Інформер курсів НБУ

Інформер курс обміну валют

Інформер міжбанківські курси

Графіки

Графік курсів валют НБУ

Графік курс обміну валют

Графік міжбанківській курс

Експорт новин

Інформація про BIN.ua

Про сайт BIN.ua

Реклама на сайті

Контакти

Підписка на новини

Світові ціни на продовольство в листопаді досягли піку з квітня 2023 р., вартість вершкового масла побила рекорд - ФАО

14:47 06.12.2024 |

Новини АПК

 

Світові ціни на продовольство в листопаді порівняно з жовтнем зросли на 0,5%, їхній індекс становив 127,5 пункта, сягнувши максимального рівня з квітня 2023 року, повідомляють у щомісячному огляді ФАО (продовольча і сільськогосподарська організація ООН).

Порівняно з листопадом 2023 року ціни зросли на 5,7%, але були на 20,4% нижчими за пікове значення березня 2022 року.

Індекс цін на зернові в листопаді в річному вираженні знизився 8%. Але порівняно з жовтнем світові ціни на пшеницю зросли у зв'язку зі збільшенням поставок зерна в Південній півкулі та поліпшенням стану озимини в деяких великих країнах-експортерах Північної півкулі. Ціни на кукурудзу залишалися стабільними на тлі сприятливих погодних умов у Південній Америці, зниження попиту на поставки з України, а також низки інших факторів сезонного характеру.

Ціни на ячмінь, сорго та рис дещо знизилися.

Індекс цін на рослинні олії в листопаді порівняно з жовтнем зріс на 7,5% і досяг найвищого рівня з липня 2022 року. Як пояснюється в документі, це збільшення було зумовлено зростанням котирувань пальмової, ріпакової, соєвої та соняшникової олій. Найактивніше зростають ціни на пальмову олію, це триває шостий місяць поспіль.

Індекс цін на молочну продукцію в листопаді порівняно з жовтнем зріс на 0,6% і на 20,1% у річному вираженні. Найбільше зросли котирування сухого молока, особливо незбираного, що зумовлено відновленням світового попиту та сезонним зниженням виробництва молока в країнах Західної Європи.

Світові ціни на вершкове масло зростають 14-й місяць поспіль. Вони досягли нового рекордного рівня в умовах активного попиту на внутрішніх і світових ринках за обмеженості складських запасів, особливо в Західній Європі. Зростання цін на сир зумовлене обмеженістю пропозиції, яка не здатна задовольнити зростання імпортного попиту на спотовому ринку.

Індекс цін на м'ясо в листопаді порівняно з переглянутим показником жовтня знизився на 0,8%, але в річному вираженні він був вищим на 5,9%. "Місячне зниження було зумовлене, головним чином, падінням світових цін на свинину, яке триває п'ятий місяць поспіль. Воно спричинене зниженням котирувань у ЄС в умовах значних обсягів пропозиції та стійко низького попиту на світових і внутрішніх ринках", - йдеться в огляді.

Ціни на баранину дещо знизилися під впливом динаміки курсів валют. М'ясо птиці трохи подешевшало через великі обсяги експортної пропозиції з боку провідних регіонів-виробників. Світові котирування яловичини загалом зберігали стабільність.

Індекс цін на цукор у листопаді порівняно з жовтнем знизився на 2,4% після двох місяців зростання. У результаті його значення виявилося на 21,7% нижчим, ніж рік тому. Зниження пояснюється початком сезону переробки в Індії та Таїланді, а також ослабленням занепокоєння з приводу врожаю майбутнього року в Бразилії, пояснюється в огляді.

Індекс продовольчих цін ФАО - це середньозважений показник, що відстежує динаміку міжнародних цін на п'ять основних продовольчих товарних груп.

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
 

ТЕГИ

Курс НБУ на понеділок
 
за
курс
uah
%
USD
1
42,1257
 0,0472
0,11
EUR
1
43,3684
 0,0484
0,11

Курс обміну валют на вчора, 10:29
  куп. uah % прод. uah %
USD 42,0870  0,04 0,10 42,8067  0,11 0,25
EUR 43,4259  0,01 0,03 44,2222  0,06 0,13

Міжбанківський ринок на сьогодні, 11:33
  куп. uah % прод. uah %
USD 42,1400  0,04 0,09 42,1500  0,05 0,11
EUR -  - - -  - -

ТОП-НОВИНИ

ПІДПИСКА НА НОВИНИ

 

Бізнес