Фінансові новини
- |
- 20.12.24
- |
- 07:41
- |
- RSS
- |
- мапа сайту
Авторизация
Польща готова до переговорів щодо зерна. Україна розраховує на компроміс до кінця тижня
09:28 21.09.2023 |
Польща готова до переговорів з Україною щодо зерна, сказав міністр сільського господарства Польщі Роберт Телус в коментарі PAP.
"Ми чекаємо таких переговорів і готові до того, щоб такі переговори відбулися... Я думаю, що Україна переосмислила свої думки, які вона висловлювала раніше", - сказав він.
Міністр сподівається, що Україна й Польща зможуть знайти спільне рішення.
"Ми хочемо допомогти Україні з транзитом, але він має бути транзитом, а не шкодити польським фермерам", - сказав Телус.
Віцепрем'єр-міністр Польщі та голова польської партії влади "Право і справедливість" Ярослав Качинський у середу також сказав, що Польща підтримуватиме Україну, попри суперечки щодо експорту зерна.
"Ми хочемо і будемо підтримувати Україну на цьому оборонному фронті. Але ми зробили це з фундаментальних міркувань, через цінності, які ми сповідуємо - нашу прихильність до свободи, включно зі свободою націй, а також в ім'я нашого державного розуму", - цитує Качинського Польське радіо.
Заступник міністра економіки, торговий представник України Тарас Качка в ефірі єдиного телемарафону сказав, що Польща вже дає позитивні сигнали щодо готовності розглядати механізм контролю за експортом, запропонований Україною.
За його словами, фактично Україна запропонувала ввести механізм спільної верифікації та погодження постачання чотирьох видів сільськогосподарських товарів (пшениці, кукурудзи, ріпаку та насіння соняшнику) до п'яти країн ЄС.
"Це не розв'яже проблему повністю, тому що це фактично свідчитиме про торгівлю між Україною і цими п'ятьма країнами ЄС в ручному режимі. Але це буде кроком вперед і відмовою від заборон, які для нас неприйнятні по формі. Українська пропозиція може стати основою для розв'язання питання експорту агропродукції до п'яти країн ЄС. Польська сторона вже заявила, що готова працювати над розв'язанням цієї проблеми. Я вірю, що до кінця тижня, ми зможемо досягти певного компромісу. Адже насправді як для Польщі, так і для України важливо розвивати співпрацю, торгівлю, сільське господарство і дбати про інтереси аграріїв один одного, а не лише реагувати на публічні критичні зауваження", - сказав Качка.
|
|
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :