Фінансові новини
- |
- 18.11.24
- |
- 17:23
- |
- RSS
- |
- мапа сайту
Авторизация
Світові ціни на продовольство досягли рекордного рівня у 2022 році
12:33 06.01.2023 |
Зростання вартості більшості продуктів харчування минулого року підняли індекс середніх цін продовольчої агенції ООН до найвищого рівня за всю історію спостережень, оскільки збої, спричинені вторгненням Росії в Україну, викликали побоювання щодо дефіциту.
Індекс цін на продовольство Продовольчої та сільськогосподарської організації (ФАО), який відстежує міжнародні ціни на продовольчі товари, що найбільше продаються у світі, в середньому склав 143,7 пункту в 2022 році, що на 14,3% більше, ніж у 2021 році, і є найвищим показником з початку реєстрації 1990 року, повідомило агентство у п'ятницю. .
У 2021 році індекс уже зріс на 28% порівняно з попереднім роком, оскільки світова економіка оговталася від наслідків пандемії.
Ціни на продовольство зросли після вторгнення Росії в Україну в лютому минулого року через побоювання перебоїв у торгівлі Чорним морем. З того часу вони скоротили частину своїх доходів, частково через підтримуваний ООН канал експорту зерна з України та перспективи покращення постачання в країнах-виробниках.
У грудні еталонний індекс впав дев'ятий місяць поспіль до 132,4 пунктів порівняно з переглянутим значенням 135,00 пунктів за листопад. Листопадовий показник раніше наводився як 135,7 балів.
"Ми вітаємо спокійніші ціни на продовольчі товари після двох дуже нестабільних років", - сказав головний економіст ФАО Максимо Тореро.
За даними ФАО, зниження індексу у грудні було спричинене падінням світових цін на рослинні олії, а також деяким зниженням цін на зернові та м'ясо, але було пом'якшене невеликим зростанням цін на цукор та молочні продукти.
Проте за весь 2022 рік чотири з п'яти харчових субіндексів ФАО - крупи, м'ясо, молочні продукти та олії - досягли рекордних значень, а п'ятий - цукор досяг 10-річного максимуму.
За даними ФАО, індекс цін на зернові ФАО зріс на 17,9% у 2022 році через такі фактори, як значні збої на ринку, вищі витрати на енергію та ресурси, несприятливі погодні умови та високий світовий попит на продовольство, що зберігається.
|
|
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :