Авторизация

Ім'я користувача:

Пароль:

Новини

Топ-новини

Фінансові новини

Фінанси

Банки та банківські технології

Страхування

Новини економіки

Економіка

ПЕК (газ та електроенергія)

Нафта, бензин, автогаз

Агропромисловий комплекс

Право

Міжнародні новини

Україна

Політика

Бізнес

Бізнес

Новини IT

Транспорт

Аналітика

Фінанси

Економіка

ПЕК (газ та електроенергія)

Нафта, бензин, автогаз

Агропромисловий ринок

Політика

Міжнародна аналітика

Бізнес

Прес-релізи

Новини компаній

Корирування

Курс НБУ

Курс валют

Курс долара

Курс євро

Курс британського фунта

Курс швейцарського франка

Курс канадського долара

Міжбанк

Веб-майстру

Інформери

Інформер курсів НБУ

Інформер курс обміну валют

Інформер міжбанківські курси

Графіки

Графік курсів валют НБУ

Графік курс обміну валют

Графік міжбанківській курс

Експорт новин

Інформація про BIN.ua

Про сайт BIN.ua

Реклама на сайті

Контакти

Підписка на новини

Чому Україна не може піти на енергетичну блокаду Криму

Зараз відбувається повна шизофренія: всі кричать, що треба припинити постачання електрики в Крим, всі згадують ідіотичний контракт Демчишина, де той визнав півострів російським федеральним округом, і ніхто від провладних експертів не сказав, чому ми не можемо піти на енергетичну блокаду.

Для того, щоб розібратися з тим, що насправді відбувається, потрібно знати кілька фактів, без яких неможливо зрозуміти, що сьогодні твориться в Херсонській області.

1. Для початку, всі мають чітко зрозуміти - так звана продуктова блокада Криму була санкціонована державною машиною. Це була така собі гібридна відповідь на гібридну війну. Офіційно держава нічим не допомогла, але вона нічим не завадила. Правда, вже тоді треба було думати над тим, як цю ініціативу легалізувати і направити її виключно в потрібне для нас русло. Тоді вважалося, що лідери кримськотатарського народу не будуть гратися в самостійність і не будуть підтримувати кроки, які ускладнять життя Україні.

2. Станом на зараз, контракт на продаж електроенергії в АРК підписаний державною компанією "Укрінтеренерго". Останнім часом багато говорилося про те, що цей контракт вигідний Григоришину. Але поки єдиним наведеним доказом вини Григоришина була зв'язка між керівництвом цієї компанії і самим російським мультимільйонером. Простіше кажучи, в масовій свідомості вважається, що його людина може мати корупційний інтерес в цій компанії, а тому зацікавлена в цьому контракті. Попри неоднозначну роль Григоришина в сучасних політико-економічних війнах в країні, кримський контракт - це якраз політичне рішення, яке приймається, щонайменше, на рівні керівництва Кабміну.

3. Чи можемо ми безболісно для себе (з економічної точки зору) відключити Крим від електроенергії? Так можемо. Але маємо пам'ятати, що в пікові періоди навантаження на електричні мережі в зимовий період ми змушені користуватися перетоками електроенергії для Харківської і Сумської областей з Росії. При цьому електромережі побудовані так, що зараз перегнати "вивільнену від півострова" енергію в ці регіони неможливо. Це мають розуміти всі ті, хто говорить, що у нас достатньо енергії. Це неможливо фізично, бо за всі роки незалежності ніхто цим не займався.

4. Основна маса вугілля для вироблення енергії на українських ТЕС іде з Росії (вугілля з окупованих територій Донбасу іде через Росію). Ми знову повертаємося до питання налагодження поставок вугілля з інших країн. Зараз всі вже забули, як вугілля з ПАР прекрасно згоріло на шахтах ДТЕК, але виявилося жахливим для Центренерго. За рік держава не змінила схеми і не збирається їх міняти і сьогодні.

Якщо ми завтра відключимо Крим від електроенергії, то отримаємо цілий низку проблем. Перша - перебої з електрикою на Слобожанщині взимку. Друга - вугільна блокада з боку "ДНР" за мовчазної згоди РФ. А це може призвести до проблем з енергією по всій країні. Третє - в Європі ніхто не зрозуміє цього кроку і нас змушуватимуть сісти за стіл переговорів.

Чи можна відключити Крим від енергії безболісно для себе? Так. Але для цього вже сьогодні всі гравці ринку мають знати, що з наступного року ми закуповуємо вугілля виключно за кордоном (окрім РФ) і починаємо продуктову блокаду "ДНР" та "ЛНР". Якщо Ахметову такий варіант не подобається - він може розпрощатися зі своїми активами. Але при цьому ми також розуміємо, що енергія стає дорожчою і населення отримує додаткові субсидії.

І останнє. Чим завершиться перша спроба енергетичної блокади? Нічим. Пікові протести пройдуть в найближчі дні, а потім на деякий час всі заспокояться (кримські татари, які є головними ініціаторами цих виступів, напевне отримають команду трохи відступити). Правда, треба розуміти, що ми маємо готуватися до регулярних терактів на ЛЕП, які може організовувати ціла купа різномастого, дещо маргіналізованого, а подекуди і завербованого росіянами, так званого "батальйонного братства".

Вадим Денисенко

За матеріалами: Деловая столица
 

ТЕГИ

Курс НБУ на сьогодні
 
за
курс
uah
%
USD
1
41,6628
 0,0344
0,08
EUR
1
43,7043
 0,1195
0,27

Курс обміну валют на вчора, 09:53
  куп. uah % прод. uah %
USD 41,3592  0,10 0,24 41,9740  0,03 0,07
EUR 43,5828  0,04 0,08 44,3116  0,04 0,08

Міжбанківський ринок на вчора, 11:33
  куп. uah % прод. uah %
USD 41,6750  0,03 0,07 41,6950  0,02 0,06
EUR -  - - -  - -

ТОП-НОВИНИ

ПІДПИСКА НА НОВИНИ

 

Бізнес