Авторизация

Ім'я користувача:

Пароль:

Новини

Топ-новини

Фінансові новини

Фінанси

Банки та банківські технології

Страхування

Новини економіки

Економіка

ПЕК (газ та електроенергія)

Нафта, бензин, автогаз

Агропромисловий комплекс

Право

Міжнародні новини

Україна

Політика

Бізнес

Бізнес

Новини IT

Транспорт

Аналітика

Фінанси

Економіка

ПЕК (газ та електроенергія)

Нафта, бензин, автогаз

Агропромисловий ринок

Політика

Міжнародна аналітика

Бізнес

Прес-релізи

Новини компаній

Корирування

Курс НБУ

Курс валют

Курс долара

Курс євро

Курс британського фунта

Курс швейцарського франка

Курс канадського долара

Міжбанк

Веб-майстру

Інформери

Інформер курсів НБУ

Інформер курс обміну валют

Інформер міжбанківські курси

Графіки

Графік курсів валют НБУ

Графік курс обміну валют

Графік міжбанківській курс

Експорт новин

Інформація про BIN.ua

Про сайт BIN.ua

Реклама на сайті

Контакти

Підписка на новини

Рютте: Україна має вступати в перемовини з РФ з позиції сили

 

Генеральний секретар Північноатлантичного альянсу (НАТО) Марк Рютте переконаний, що Україна має отримати більше допомоги від західних союзників, щоб бути в змозі вступати в можливі перемовини з РФ з позиції сили. Відповідну заяву Рютте зробив у середу, 4 грудня, під час пресконференції, відповідаючи на запитання кореспондентки DW.

За словами Рютте, нині "найголовнішим пріоритетом" для України є саме її військове посилення союзниками, щоб вона могла розпочати перемовини з РФ саме з позиції сили. "Саме це зараз є пріоритетом номер один, два і три", - наголосив очільник НАТО. Тож з огляду не це він пояснив, що уникає коментарів щодо того, якими будуть наступні перемовини, хто братиме в них участь, а також якими можуть бути можливі гарантії безпеки для України.

Відповідаючи на запитання DW, чи стала Україна нині ближче до членства в НАТО, ніж до початку дводенної зустрічі глав МЗС країн-членів блоку, Рютте нагадав, що одного дня Україна таки стане членом НАТО, про що було домовлено ще під час саміту НАТО у 2008 році у Бухаресті та підтверджено під час низки інших зустрічей блоку після того. Він також наголосив на тому, що нині НАТО намагається у різний спосіб "вибудувати міст до членства" України в НАТО, зокрема завдяки зобов'язанням щодо підтримки України, а також роботі командного центру НАТО у Вісбадені.

Зміна "траєкторії війни" завдяки військовій допомозі Заходу

Крім того, під час спілкування з журналістами Рютте наголосив, що зміна "траєкторії війни", про яку він говорив раніше, означає саме перенесення України в позицію сили завдяки допомозі. За словами генсека НАТО, західні союзники України мають "цілком і повністю" сконцентруватися саме на військовому посиленні України.

Цими словами Рютте фактично повторив свої зроблені напередодні заяви щодо необхідності зосередитися на допомозі Україні, а не на обговорення майбутніх форматів мирного врегулювання.

Рютте різко розкритикував західний ВПК за високі ціни на продукцію й мляві темпи виробництва

Водночас Рютте різко розкритикував збройові компанії країн-членів Альянсу, заявивши, що ті виробляють занадто мало, беруть за свою продукцію занадто багато, а її постачають занадто повільно, в той час, як НАТО прагне підтримати Україну і посилити її обороноздатність у війні, розв'язаній Росією.

"Ми виробляємо недостатньо, за надто високими цінами, а постачання триває надто повільно, тож оборонній промисловості потрібно збільшити кількість робочих змін, встановити більше виробничих ліній", - наголосив генсек НАТО.

"Нам просто не можна допустити ситуації, коли ми просто платимо більше за те ж саме і бачимо великі виплати акціонерам (оборонних компаній. - Ред.)", - сказав він журналістам. На тлі цього Рютте наголосив, що деякі країни НАТО звертаються до південнокорейських збройових компаній, тому що "наші власні оборонні компанії не виробляють зброю в потрібних нам обсягах".

За матеріалами: Deutsche Welle
Ключові теги: Росія
 

ТЕГИ

Курс НБУ на сьогодні
 
за
курс
uah
%
USD
1
42,0889
 0,0504
0,12
EUR
1
43,3347
 0,0406
0,09

Курс обміну валют на 03.01.25, 10:30
  куп. uah % прод. uah %
USD 41,7981  0,07 0,16 42,5046  0,06 0,13
EUR 43,2662  0,22 0,50 44,1015  0,21 0,47

Міжбанківський ринок на 03.01.25, 11:33
  куп. uah % прод. uah %
USD 42,0650  0,05 0,13 42,0900  0,05 0,12
EUR -  - - -  - -

ТОП-НОВИНИ

ПІДПИСКА НА НОВИНИ

 

Бізнес