Фінансові новини
- |
- 22.01.25
- |
- 15:52
- |
- RSS
- |
- мапа сайту
Авторизация
Чехія та Польща закриють небо Словаччини, яка має віддати Україні свої Міг-29
08:49 29.08.2022 |
Чехія та Польща допоможуть забезпечити повітряну безпеку Словаччини, доки її ВПС переходять із винищувачів МіГ-29 на літаки, вироблені в США.
Про це в суботу заявили у чеському міністерстві оборони. Голова відомства Яна Чорнохова, її польський колега Маріуш Блащак та голова словацького оборонного відомства Ярослав Над у суботу підписали відповідну угоду.
"Домовленість набуде чинності 1 вересня, коли експлуатація словацьких винищувачів МіГ-29 припиниться", - йдеться у заяві міноборони Чехії.
Словаччина - член НАТО. Російські винищувачі вона планує замінити на американські F-16.
А свої МіГ-29 Словаччина планує передати Україні.
В кінці липня міністр оборони Словаччини Ярослав Над під час зустрічі з його британським колегою Беном Уоллесом у Братиславі заявив, що Словаччина готова розглянути питання про надання Україні винищувачів МіГ-29.
Тоді видання Washington Post повідомило, що йдеться про 11 винищувачів МіГ-29, які Словаччина, ймовірно, зможе передати Україні вже до кінця серпня, якщо домовиться із союзниками.
Про намір передати Україні винищувачі прем'єр-міністр Словаччини Едуард Гегер заяви ще на початку липня. Тоді він повідомив про це в ефірі чеського телебачення разом з прем'єр-міністром Чехії Петером Фіалою.
Лідери обох країн оголосили, що з вересня Чехія допоможе Словаччині захищати повітряний простір, поки країна не отримає замовлені літаки F-16.
Зараз Польща та Чехія уклали угоду про захист словацького неба, тож можна очікувати подальших заяв щодо літаків для України.
З початку вторгнення 24 лютого Україна закликала західних союзників надати їй військові літаки, щоб кинути виклик перевазі Росії в повітрі.
11 літаків - це може бути вагомий внесок Словаччини.
Раніше Словаччина передала Україні систему ППО С-300.
Аналіз кореспондента ВВС Павла Аксьонова
Винищувачі - на вершині списку побажань українського військового командування.
Росія від початку мала значну перевагу у військовій авіації. Щоправда, їй досі не вдавалося її реалізувати повною мірою через протидію української ППО, основою якої є зенітно-ракетні комплекси, а не винищувачі.
Українські ВПС зіткнулися з ще більшими труднощами, оскільки їм протистоять як російські комплекси ППО, так і російська винищувальна авіація, чисельніша і добре озброєна.
У відкритих джерелах немає точних даних про те, які втрати зазнала кожна зі сторін, але Україні безперечно потрібні бойові літаки різних класів.
Можлива передача МіГ-29 - добрі новини для Києва.
По-перше, ВПС України просто потрібні будь-які літаки. По-друге, МіГ-29 складають основу винищувальної авіації країни, їх добре знають льотчики, яким потрібно буде зовсім небагато часу, щоб опанувати специфіку словацьких МіГів, модернізованих у рамках особливої програми.
Зрештою, словацькі МІГи можуть стати "пожежним" рішенням гострої нестачі бойової авіації нині - їх можуть передати до кінця серпня.
У майбутньому, ймовірно, Україна отримає винищувачі F-16, програма підготовки українських пілотів для яких зараз проходить затвердження в Конгресі США.
Коли це станеться невідомо, оскільки саму програму ще остаточно не затвердили, а про передачу F-16 взагалі поки що говорять лише експерти, і немає навіть твердої впевненості, що це в результаті будуть саме ці літаки.
На думку фахівців, МіГ-29 сильно поступається F-16 за багатьма параметрами. Проте замінити бойовий літак у сучасній війні зараз нічим - безпілотники поки не вміють вести повітряний бій, а для завдання ударів по наземних цілях у них набагато скромніше корисне навантаження.
11 літаків - досить велика партія літаків. Їх вистачило б на те, щоб сформувати ескадрилью. До початку війни, згідно з довідником World Air Forces 2022, в Україні було 43 бойові МіГ-29 та вісім навчально-бойових. Довідник Military Balance повідомляє про 37 МіГів. Скільки з них було у боєздатному стані, невідомо.
|
|
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :