Авторизация

Ім'я користувача:

Пароль:

Новини

Топ-новини

Фінансові новини

Фінанси

Банки та банківські технології

Страхування

Новини економіки

Економіка

ПЕК (газ та електроенергія)

Нафта, бензин, автогаз

Агропромисловий комплекс

Право

Міжнародні новини

Україна

Політика

Бізнес

Бізнес

Новини IT

Транспорт

Аналітика

Фінанси

Економіка

ПЕК (газ та електроенергія)

Нафта, бензин, автогаз

Агропромисловий ринок

Політика

Міжнародна аналітика

Бізнес

Прес-релізи

Новини компаній

Корирування

Курс НБУ

Курс валют

Курс долара

Курс євро

Курс британського фунта

Курс швейцарського франка

Курс канадського долара

Міжбанк

Веб-майстру

Інформери

Інформер курсів НБУ

Інформер курс обміну валют

Інформер міжбанківські курси

Графіки

Графік курсів валют НБУ

Графік курс обміну валют

Графік міжбанківській курс

Експорт новин

Інформація про BIN.ua

Про сайт BIN.ua

Реклама на сайті

Контакти

Підписка на новини

Європарламент ухвалив нові мита на продукцію з РФ і Білорусі

 

Підвищення на 50 відсотків мит на низку сільськогосподарських товарів із Росії та Білорусі схвалив у четвер, 22 травня, Європейський парламент у Брюсселі.

Йдеться про решту продуктів, які досі не обкладалися жодними митними зборами Європейського Союзу, серед них - цукор, оцет, борошно і корми для худоби. Таким чином, щойно новий закон набуде чинності, весь сільськогосподарський імпорт з Росії обкладатиметься митами ЄС.

Євродепутати також підтримали введення 6,5-відсоткових мит на добрива з Росії та Білорусі, плюс додаткові збори по 40-45 євро за тонну протягом 2025-2026 років. До 2028 року ці мита зростуть до 430 євро за тонну.

Законопроєкт ухвалений в першому читанні. Його підтримали 411 європарламентарів, 100 проголосували проти, 78 - утрималися. Європарламент схвалив пропозицію, з якою наприкінці січня виступила Європейська Комісія. Тепер за неї має проголосувати Рада ЄС.

Нововведення не зачіпає російського експорту сільськогосподарської продукції та добрив до третіх країн, що, як пояснюють в Єврокомісії, "відповідає зобов'язанням ЄС щодо забезпечення продовольчої безпеки в усьому світі". Це означає, що операції купівлі-продажу російської аграрної продукції залишаються незмінними, так само як і її зберігання на митних складах ЄС, транспортування на його суднах і надання послуг зі страхування та фінансування.

ЄС більше не хоче платити Москві та Мінську

Доходи, які Росія та Білорусь отримують від добрив, у Брюсселі вважають прямим внеском у війну проти України. "Постанова про поступове підвищення митних зборів на продукцію з Росії та Білорусі допоможе запобігти використанню Росією ринку ЄС для фінансування своєї військової машини", - зазначила раніше постійна доповідачка Європарламенту з питань Росії Інесе Вайдере.

Вона вважає неприйнятним той факт, що через понад три роки після початку повномасштабної війни Росії проти України ЄС усе ще закуповує в РФ критично важливі товари у великих обсягах. "Фактично, цей імпорт значно збільшився", - заявила євродепутатка.

Обсяг імпорту в ЄС сечовини та азотних добрив із Росії, і без того великий у 2023 році, суттєво зріс у 2024 році. Єврокомісія називає цю ситуацію економічною залежністю від РФ і вважає, що без належного втручання вона може завдати шкоди продовольчій безпеці ЄС і, особливо у випадку з добривами, зробити ЄС вразливим для можливого тиску з боку Росії.

Мета: знизити залежність ЄС від поставок з РФ і РБ

ЄС прагне знизити залежність від поставок із Росії та Білорусі й розраховує, що нові заходи значно скоротять обсяг ввезення зазначених вище товарів, які походять або експортуються прямо або побічно з цих двох країн.

Це, як ідеться у пресрелізі Європарламенту, має призвести до подальшої диверсифікації виробництва добрив у ЄС - галузі, яка наразі страждає від низьких цін на імпортні товари. Закон також дасть змогу збільшити постраждале від дешевого російського імпорту виробництво добрив у ЄС і дасть фермерам час на адаптацію.

Європарламент доручив Єврокомісії відстежувати та вживати заходів для пом'якшення зростання цін, яке може завдати шкоди внутрішньому ринку і сільськогосподарському сектору ЄС.

За матеріалами: Deutsche Welle
 

ТЕГИ

Курс НБУ на сьогодні
 
за
курс
uah
%
USD
1
41,7924
 0,0778
0,19
EUR
1
48,5084
 0,4875
1,02

Курс обміну валют на сьогодні, 10:36
  куп. uah % прод. uah %
USD 41,3952  0,10 0,24 41,9796  0,11 0,26
EUR 48,1111  0,06 0,13 48,8533  0,03 0,06

Міжбанківський ринок на вчора, 11:33
  куп. uah % прод. uah %
USD 41,8050  0,05 0,11 41,8200  0,05 0,12
EUR -  - - -  - -

ТОП-НОВИНИ

ПІДПИСКА НА НОВИНИ

 

Бізнес