Авторизация

Ім'я користувача:

Пароль:

Новини

Топ-новини

Фінансові новини

Фінанси

Банки та банківські технології

Страхування

Новини економіки

Економіка

ПЕК (газ та електроенергія)

Нафта, бензин, автогаз

Агропромисловий комплекс

Право

Міжнародні новини

Україна

Політика

Бізнес

Бізнес

Новини IT

Транспорт

Аналітика

Фінанси

Економіка

ПЕК (газ та електроенергія)

Нафта, бензин, автогаз

Агропромисловий ринок

Політика

Міжнародна аналітика

Бізнес

Прес-релізи

Новини компаній

Корирування

Курс НБУ

Курс валют

Курс долара

Курс євро

Курс британського фунта

Курс швейцарського франка

Курс канадського долара

Міжбанк

Веб-майстру

Інформери

Інформер курсів НБУ

Інформер курс обміну валют

Інформер міжбанківські курси

Графіки

Графік курсів валют НБУ

Графік курс обміну валют

Графік міжбанківській курс

Експорт новин

Інформація про BIN.ua

Про сайт BIN.ua

Реклама на сайті

Контакти

Підписка на новини

Китайський експорт автомобілів до Росії обвалився майже вдвічі через дії Москви

 

Росія більше перестала бути основним напрямком експорту автомобілів із Китаю через підвищення податків і уповільнення продажів. Так, автомобільний експорт Китаю до Росії за два місяці 2025 року скоротився майже вдвічі порівняно з аналогічним періодом минулого року - до 57 592 машин.

Про це пише Bloomberg із посиланням на дані Китайської асоціації легкових автомобілів.

Автомобільний експорт Китаю до Росії в січні та лютому впав до 57 592 автомобілів, відстаючи від обсягів постачання китайських авто до Мексики, яка отримала 85 997 машин, і Об'єднаних Арабських Еміратів (71 418).

Це вперше за два роки, коли Росія не була в лідерах за експортом китайських автомобілів.

Минулого року ринок нових автомобілів у Росії досяг найвищого рівня за п'ять років, причому основна частина продажів припадала на китайські марки, оскільки інші міжнародні бренди вийшли з російського ринку після повномасштабного вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року.

Однак тепер вищі податки на імпорт і процентні ставки сприяли ослабленню споживчих настроїв у Росії. Так, РФ ввела "утилізаційний збір", який поширюється на всі імпортовані з минулого року автомобілі, і цей збір поступово збільшуватиметься до 2030 року.

Окрім того, на ситуацію з експортом Китаю в РФ впливає те, що іноземні бренди можуть повернутися в Росію й почати швидко виготовляти і продавати автомобілі в разі закінчення війни Росії проти України.

Відтак, враховуючи цю невизначеність, китайські автовиробники більш обережні щодо рівня власних запасів, уповільнюючи поставки в РФ.

Ситуація з автомобілями в Росії

Наприкінці листопада стало відомо, що частка китайських брендів на російському ринку нових автомобілів за підсумками 2024 року сягнула 68%.

Раніше повідомлялося, що до чверті потенційних покупців автомобілів в Росії можуть відкладати угоду в очікуванні повернення міжнародних брендів.

Також повідомлялося, що німецькі виробники преміальних автомобілів BMW і Mercedes-Benz, які припинили продажі в Росії після початку розв'язаної РФ повномасштабної війни проти України, за підсумками минулого року опинилися серед лідерів з продажу у грошовому вираженні.

До того стало відомо, що російський ринок автомобілів цього року зіткнеться з масовим виходом китайських брендів із РФ, оскільки десятки китайських автомобільних марок збираються не в Росії, а ввозяться з Китаю, і попит серед росіян на них невисокий.

Перед тим у Росії провели дослідження можливості китайських автомобілів витримувати місцеві погодні умови. Тести проходили у 26 регіонах, участь у них взяли 17 китайських автомобільних брендів, і за результатами тесту, китайські автомобілі в Росії іржавіють за два роки, а європейські бренди, що пішли з РФ, витримують до 22.

Після початку розв'язаної Росією повномасштабної війни проти України з РФ пішли всі міжнародні автовиробники - вони закрили виробництва та припинили поставки.

За матеріалами: БізнесЦензор
Ключові теги: Росія, Китай
 

ТЕГИ

Курс НБУ на понеділок
 
за
курс
uah
%
USD
1
41,5470
 0,0357
0,09
EUR
1
46,7528
 0,1342
0,29

Курс обміну валют на вчора, 10:37
  куп. uah % прод. uah %
USD 41,1362  0,02 0,05 41,7372  0,07 0,16
EUR 46,4845  0,22 0,46 47,2759  0,16 0,34

Міжбанківський ринок на вчора, 11:33
  куп. uah % прод. uah %
USD 41,5250  0,00 0,01 41,5500  0,02 0,04
EUR -  - - -  - -

ТОП-НОВИНИ

ПІДПИСКА НА НОВИНИ

 

Бізнес