Авторизация

Ім'я користувача:

Пароль:

Новини

Топ-новини

Фінансові новини

Фінанси

Банки та банківські технології

Страхування

Новини економіки

Економіка

ПЕК (газ та електроенергія)

Нафта, бензин, автогаз

Агропромисловий комплекс

Право

Міжнародні новини

Україна

Політика

Бізнес

Бізнес

Новини IT

Транспорт

Аналітика

Фінанси

Економіка

ПЕК (газ та електроенергія)

Нафта, бензин, автогаз

Агропромисловий ринок

Політика

Міжнародна аналітика

Бізнес

Прес-релізи

Новини компаній

Корирування

Курс НБУ

Курс валют

Курс долара

Курс євро

Курс британського фунта

Курс швейцарського франка

Курс канадського долара

Міжбанк

Веб-майстру

Інформери

Інформер курсів НБУ

Інформер курс обміну валют

Інформер міжбанківські курси

Графіки

Графік курсів валют НБУ

Графік курс обміну валют

Графік міжбанківській курс

Експорт новин

Інформація про BIN.ua

Про сайт BIN.ua

Реклама на сайті

Контакти

Підписка на новини

Через ремонти на НПЗ у березні рф скоротила морський експорт ДП на 5%

 

Експортні відвантаження дизпального з рф у березні 2025 року знизилися приблизно на 5% у добовому вираженні до попереднього місяця, до близько 3,8 млн т, на тлі скорочення випуску продукту через ремонти НПЗ, показали дані LSEG і джерел Reuters у галузі.

Зі слів учасників ринку, скорочення експорту дизпального пов'язане зі зниженням виробництва через аварійні зупинки рязанської НПК, саратовського й сизранського НПЗ, а також волгоградського НПЗ після атак безпілотних літальних апаратів (БпЛА).

Основними покупцями російського продукту минулого місяця залишалися Туреччина й Бразилія, при цьому відвантаження у напрямку Туреччини зросли приблизно на 17% до лютого, до близько 1,19 млн т, у Бразилію - майже на чверть, до 0,85 млн т.

Після набуття чинності ембарго на імпорт нафтопродуктів із рф до країн Євросоюзу у лютому 2023 року Бразилія й Туреччина залишаються основними покупцями російського дизпального.

Відвантаження продукту з портів рф у напрямку країн Африки у березні скоротилися майже вдвічі до попереднього місяця, до близько 0,64 млн т, при цьому основними покупцями, за даними LSEG, виступили Марокко, Того, Туніс і Єгипет.

Близько 335 тис. т російського дизпального минулого місяця відвантажено у напрямку перевалки «борт-борт» (ship-to-ship, STS) поблизу кіпрського порту «Лімасол», кінцевий пункт призначення цих вантажів поки невідомий.

Трейдери розпочали STS-перевалку ДП з рф поблизу Лімасола у січні, основна частина обсягів надходить із чорноморських портів рф - «новоросійська», «тамані» й «туапсе», згідно з даними LSEG.

Низка танкерів, що завантажили у портах рф близько 250 тис. т продукту, зараз перебувають у дорозі й не показують кінцевого пункту призначення.

Експортні постачання нафтопродуктів із прихованим пунктом призначення зростають останніми місяцями під тиском санкцій з боку США, Великобританії та Євросоюзу.

Згідно з розрахунками Reuters, обсяг потужностей первинного перероблення нафти, що простоюють, на НПЗ рф у березні збільшився на 0,62 млн т (+21,0%) щодо колишнього графіка поточного місяця, до 3,58 млн т.

Скорочення морського експорту дизпального з російських портів триває другий місяць поспіль. Нагадаємо, експортні відвантаження дизпального з рф у лютому 2025 року знизилися приблизно на 6% у добовому вираженні до попереднього місяця на тлі скорочення випуску палива й штормової погоди у південних портах.

За матеріалами: EnKorr
Ключові теги: Росія
 

ТЕГИ

Курс НБУ на понеділок
 
за
курс
uah
%
USD
1
41,3879
 0,0152
0,04
EUR
1
46,9153
 1,0738
2,34

Курс обміну валют на вчора, 10:42
  куп. uah % прод. uah %
USD 40,9550  0,08 0,19 41,6554  0,15 0,36
EUR 45,8150  0,72 1,60 47,0854  1,16 2,53

Міжбанківський ринок на вчора, 11:33
  куп. uah % прод. uah %
USD 41,3700  0,02 0,04 41,4000  0,01 0,01
EUR -  - - -  - -

ТОП-НОВИНИ

ПІДПИСКА НА НОВИНИ

 

Бізнес