Фінансові новини
- |
- 25.02.26
- |
- 20:46
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Британія і Франція представлять Трампу план «сил заспокоєння» в Україні протягом кількох тижнів – Bloomberg
23:29 11.04.2025 |

Велика Британія і Франція планують представити Дональду Трампу комплексний план післявоєнних «сил заспокоєння» в Україні, який, як вони сподіваються, переконає президента США взяти на себе зобов'язання щодо гарантій безпеки для Києва. Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на людей, знайомих з цим питанням.
За даними журналістів, протягом наступних двох тижнів військові керівники мають намір узгодити деталі того, як очолювана Європою «коаліція охочих» допоможе забезпечити безпеку повітряного простору, берегової лінії і суші України, а також відновлення її збройних сил, заявили в п'ятницю міністр оборони Великої Британії Джон Гілі і його французький колега Себастьєн Лекорню.
Вони сподіваються, що це продемонструє, що Європа серйозно налаштована вкладати власні ресурси в післявоєнне майбутнє України і переконає президента США надати «підтримку» у вигляді військово-повітряних сил, прикордонної охорони і розвідки, сказали джерела.
За словами Лекорню, 30 учасників коаліції, до якої також входять неєвропейські країни, такі як Канада, Австралія, Японія і Нова Зеландія, попросили відповісти письмово до кінця наступного тижня на питання про те, який внесок вони готові зробити.
15 з них вже запропонували свої сили, включаючи літаки, військово-морські кораблі та іншу військову техніку, хоча кількість країн, які взяли на себе тверде зобов'язання надіслати війська, залишається однозначною, кажуть люди.
10 квітня у штаб-квартирі НАТО в Брюсселі відбулося перше засідання міністрів оборони 30 країн у форматі «коаліції охочих» забезпечити в Україні довгостроковий мир, започаткованому в лютому Францією та Британією.
27 березня у Парижі зібралися лідери 27 країн на саміті, щоб обговорити гарантії для України після можливого припинення вогню, зокрема можливе розміщення на її території сил «коаліції охочих».
Після цього президент Франції Емманюель Макрон заявив, що західні контингенти в Україні, які пропонує «коаліція охочих» на чолі з Францією та Британією, не будуть розміщені на лінії зіткнення, а діятимуть у стратегічних пунктах у мирній зоні як сили підтримки безпеки.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Верховна Рада у вівторок, 24 лютого, 230 голосами ухвалила закон, який
скасовує обов'язковість другого підпису на первинних документах
бухгалтерського обліку.
Європейський Союз розраховує "до Великодня" забезпечити Україні перший
оборонний пакет, профінансований з кредиту на 90 млрд євро.
Канада оголосила про передачу Україні 449 броньованих автомобілів
Roshel Senator та LAV 6. Про це йдеться у заяві уряду Канади до
четвертих роковин повномасштабного вторгнення РФ.
Голова фінансового комітету ВР Данило Гетманцев заявив, що вже у квітні
Україна може зіткнутися з ситуацією, коли "не буде чим фінансувати
видатки", бо держава вже витрачає кошти, заплановані на друге півріччя.
Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) може
стати основним регулятором ринку віртуальних активів в Україні,
Національний банк - допоміжним, сказав голова податкового комітету
Верховної Ради
У дорослому віці вивчення англійської рідко починається з нуля. Хтось
уже має кращий рівень, але не може заговорити, хтось роками ходив на
групові заняття й так і не дійшов до впевнених листів чи робочих
дзвінків іноземною.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Правління Національного банку України 19 лютого 2026 року ухвалило
рішення про віднесення АТ "Мотор-Банк" та АТ "Перший Інвестиційний Банк"
до категорії неплатоспроможних.
Американський президент Дональд Трамп офіційно продовжив ще на рік санкції проти Росії через війну в Україні.
Армін Паппергер, генеральний директор оборонного концерну Rheinmetall AG каже, що Росія не зацікавлена в припиненні війни.
У поточному місяці Кабінет Міністрів не вноситиме у Верховну Раду
законопроєкт щодо реєстрації фізичних осіб-підприємців як платників
податку на додану вартість.
Сьогодні
США запропонували Україні гарантії безпеки на 15 років, однак Україна
хоче гарантії безпеки на 20-30 років, заявив президент України Володимир
Зеленський.
Уряду України вдалося домовитися з Міжнародним валютним фондом про
збільшення річного ліміту для ФОПів, після досягнення якого вони мають
зареєструватися платниками ПДВ.
Міністр оборони Британії Джон Гілі заявив, що під час засідання
Контактної групи з питань оборони України союзники пообіцяли Україні $35
млрд військової допомоги.
U.S.-India Connection не просто пара нових дротів під водою, а амбітна спроба замкнути «цифрове кільце» навколо Землі, з’єднавши США, Азію, Австралію та Африку новими оптоволоконними магістралями.
Суд у США залишив у силі рішення про виплату компанією Tesla компенсації
у розмірі $243 мільйони у справі, що стосується аварії з використанням
функції Autopilot.
Уряд США оголосив про запуск нової ініціативи Tech Corps - програми,
що поєднує формат Peace Corps із фокусом на штучний інтелект.
У Google Maps з'явився обмежений режим перегляду для користувачів, які не увійшли в обліковий запис Google.
Це дасть змогу Україні масштабувати цифрові сервіси, розбудувати
хмарні рішення та інтегрувати штучний інтелект у державні процеси.
Samsung Electronics спільно з оператором KT Corporation та фахівцями з вимірювань із Keysight офіційно відзвітували про успішне випробування технології X-MIMO. Це не черговий лабораторний стенд за зачиненими дверима, а повноцінний тест у реальних вуличних умовах Сеула
Американська Nvidia Corp. обговорює вкладення до $30 млрд в AI-стартап
OpenAI в рамках інвестраунду з потенційною оцінкою вартості всієї
компанії на рівні $730 млрд без урахування залучених коштів (pre-money),
пише CNBC із посиланням на джерело.