Авторизация

Ім'я користувача:

Пароль:

Новини

Топ-новини

Фінансові новини

Фінанси

Банки та банківські технології

Страхування

Новини економіки

Економіка

ПЕК (газ та електроенергія)

Нафта, бензин, автогаз

Агропромисловий комплекс

Право

Міжнародні новини

Україна

Політика

Бізнес

Бізнес

Новини IT

Транспорт

Аналітика

Фінанси

Економіка

ПЕК (газ та електроенергія)

Нафта, бензин, автогаз

Агропромисловий ринок

Політика

Міжнародна аналітика

Бізнес

Прес-релізи

Новини компаній

Корирування

Курс НБУ

Курс валют

Курс долара

Курс євро

Курс британського фунта

Курс швейцарського франка

Курс канадського долара

Міжбанк

Веб-майстру

Інформери

Інформер курсів НБУ

Інформер курс обміну валют

Інформер міжбанківські курси

Графіки

Графік курсів валют НБУ

Графік курс обміну валют

Графік міжбанківській курс

Експорт новин

Інформація про BIN.ua

Про сайт BIN.ua

Реклама на сайті

Контакти

Підписка на новини

«У Білому домі панує відчуття, що Майк Волтц - ідіот». Головред Atlantic розповів BBC про скандал із чатом в Signal

 BBC

В інтерв'ю кореспондентці BBC Сарі Сміт головний редактор журналу The Atlantic Джеффрі Голдберг розповів, як потрапив у груповий чат посадовців у Signal, і пояснив, чому його журнал вирішив опублікувати листування повністю.

У чат, де американські топполітики і силовики обговорювали плани атаки на хуситів у Ємені, Голдберга помилково додав радник президента США з національної безпеки Майк Волтц.

"Знаєте, мені би хотілося, щоб це було щось у дусі Ле Карре, - каже Голдберг, маючи на увазі британського автора шпигунських романів Джона Ле Карре. - Але все сталося так: він [Волтц] запросив мене [в чат] поспілкуватися. Я погодився. І ось я вже в цьому дуже дивному груповому чаті з керівництвом служб національної безпеки Сполучених Штатів".

Волтц визнав, що саме він додав Голдберга до групового чату в Signal, але заявив, що з журналістом не знайомий.

"Я б його не впізнав, навіть якби випадково зустрівся з ним або якби поліція попросила мене його впізнати", - сказав радник Трампа.

Однак Голдберг стверджує, що вони зустрічалися з Волтцом кілька разів. Журналіст відмовився розкривати деталі їхніх взаємин.

"Він, звісно, може говорити все, що захоче, але я не буду коментувати наші стосунки чи їхню відсутність, - каже Голдберг. - Як журналісту мені некомфортно публічно говорити про взаємини, які у мене можуть бути або не бути з людьми, що опиняються в заголовках новин".

 Майк Волтц взяв на себе відповідальність за додавання журналіста в секретну годину

Так чи інакше, Волтц мав номер телефону Голдберга, інакше він не зміг би додати журналіста в чат у Signal.

Радник Трампа з безпеки заявив, що попросив Ілона Маска, соратника американського президента та технологічного мільярдера, з'ясувати, як у нього опинився контакт Голдберга.

"Серйозно, ви збираєтеся відправити Ілона Маска розбиратися, як чийсь номер опинився у когось у телефоні? Знаєте, більшість восьмирічних дітей могли б із цим впоратися", - прокоментував Голдберг ідею Волтца.

У першій публікації The Atlantic було наведено не всі цитати з переписки в Signal, а деякі деталі та подробиці навмисно вилучили.

Але після того, як адміністрація президента почала применшувати значення інформації з чату й звинуватила Голдберга у брехні, журнал вирішив оприлюднити скріншоти всієї переписки.

Чи було це складним рішенням?

"Коли Дональд Трамп сказав, що там [у чаті] немає нічого особливого, а [глава Національної розвідки] Тулсі Габбард і [директор ЦРУ] Джон Реткліфф заявили, що там не було чутливої інформації, не було секретних даних і так далі, ми подумали - ну ні, ми з цим не погоджуємося, - пояснює Голдберг рішення The Atlantic опублікувати весь зміст чату. - Вони кажуть, [що там нічого немає], а у нас є вся ця переписка, тож, мабуть, люди мають її побачити".

 У груповому чаті, зважаючи на все, були віцепрезидент США Джей Ді Венс, міністр оборони Піт Гегсет і радник з нацбезпеки Майк Уолтц

На публікацію скріншотів Білий дім і Пентагон відповіли, що це не "військові плани", тож нічого секретного в детальному описі того, коли винищувачі F-18, дрони та "томагавки" мають атакувати цілі в Ємені, немає.

"Коли Піт Гегсет, міністр оборони, повідомляє мені, що ось-ось буде завдано удару по Ємену, пише, яка саме авіація буде залучена, яка зброя використовуватиметься і що бомби мають вразити цілі через дві години - мені це здається чутливою інформацією, інформацією, пов'язаною з плануванням військових дій", - каже Голдберг.

Є й інший важливий момент.

"Чи повинні ви, керівники служб національної безпеки, обговорювати це в Signal на своєму телефоні?" - питання звучить риторично.

Головний редактор The Atlantic також зазнав особистих нападок. Президент Трамп назвав його "невдахою" та "мерзотником", а Волтц, який сам додав журналіста в чат, - "брехуном" і "підлим типом".

"Це їхній звичний стиль поведінки: ніколи не захищайся, тільки атакуй, - коментує Голдберг. - Тобто я сидів, займався своїми справами, вони самі запросили мене в цей чат у Signal, а тепер нападають на мене і називають мерзотником. Чогось я тут не розумію".

Трамп захищає свою команду і, схоже, не збирається нікого звільняти, називаючи скандал "полюванням на відьом", яке нібито влаштувала преса.

Але, за словами Голдберга, у Білому домі багато хто вважає, що Волтц зробив серйозну помилку, і серйозно стурбовані тим, як влада відреагувала на ситуацію.

"Припустімо, ти військовий, льотчик, працюєш із ЦРУ та Держдепартаментом і неналежним чином поводишся з чутливою інформацією, так само, як це зробили ці люди - що з тобою буде? Тебе звільнять, тебе віддадуть під суд", - міркує Голдберг.

Водночас Голдберг відповів на запитання журналістки щодо реакції на ситуації всередині Білого дому:

"У Білому домі панує поширене відчуття, що Майк Волтц - ідіот. Саме так його називають, і багато людей в системі, в системі національної безпеки, не можуть повірити, що він, я не знаю, назвемо це поганою телефонною гігієною, зробив це".

За його словами Голдберга, у політичних елітах пішли розмови про те, що до людей з адміністрації Трампа застосовуються особливі, вибіркові стандарти відповідальності.

Присутність у чаті сторонньої людини ніхто з 17 його учасників так і не помітив. Голдберг сам покинув чат незабаром після того, як зрозумів, що це не жарт, а розмова справжніх американських силовиків. [Він зробив це після того, як удар по позиціях хуситів відбувся у зазначений у переписці час].

Головний редактор The Atlantic вважає, що так він проявив відповідальність. Однак деякі журналісти засумнівалися в тому, що він вийшов із чату добровільно.

"Якась частина мене дуже хотіла б дізнатися, що було далі. Але тут виникає багато питань, пов'язаних із законом, етикою та іншими нюансами, в які я не можу заглиблюватися, - пояснює Голдберг. - Повірте, я ухвалив це рішення, порадившись із різними людьми".

Цей матеріал - скорочена версія кореспондента ВВС. З оригіналом англійською мовою можна ознайомитись тут.

Ключові теги: США
 

ТЕГИ

Курс НБУ на завтра
 
за
курс
uah
%
USD
1
41,1941
 0,1485
0,36
EUR
1
45,5524
 0,3007
0,66

Курс обміну валют на 04.04.25, 10:33
  куп. uah % прод. uah %
USD 40,9465  0,04 0,09 41,4931  0,10 0,24
EUR 45,1538  0,46 1,03 46,1396  0,66 1,45

Міжбанківський ринок на 04.04.25, 11:33
  куп. uah % прод. uah %
USD 41,2000  0,18 0,43 41,2300  0,16 0,39
EUR -  - - -  - -

ТОП-НОВИНИ

ПІДПИСКА НА НОВИНИ

 

Бізнес