Авторизация

Ім'я користувача:

Пароль:

Новини

Топ-новини

Фінансові новини

Фінанси

Банки та банківські технології

Страхування

Новини економіки

Економіка

ПЕК (газ та електроенергія)

Нафта, бензин, автогаз

Агропромисловий комплекс

Право

Міжнародні новини

Україна

Політика

Бізнес

Бізнес

Новини IT

Транспорт

Аналітика

Фінанси

Економіка

ПЕК (газ та електроенергія)

Нафта, бензин, автогаз

Агропромисловий ринок

Політика

Міжнародна аналітика

Бізнес

Прес-релізи

Новини компаній

Корирування

Курс НБУ

Курс валют

Курс долара

Курс євро

Курс британського фунта

Курс швейцарського франка

Курс канадського долара

Міжбанк

Веб-майстру

Інформери

Інформер курсів НБУ

Інформер курс обміну валют

Інформер міжбанківські курси

Графіки

Графік курсів валют НБУ

Графік курс обміну валют

Графік міжбанківській курс

Експорт новин

Інформація про BIN.ua

Про сайт BIN.ua

Реклама на сайті

Контакти

Підписка на новини

Держкомпанії Китаю обмежують імпорт російської нафти

 

Китайські державні нафтові компанії цього місяця ухиляються від російської нафти, причому два імпортери припинили закупівлі, а два інші скоротили обсяги, оскільки вони оцінюють відповідність вимогам після нещодавніх санкцій США проти москви, повідомили численні торгові джерела.

Як пише Reuters, постачання російської нафти найбільшим покупцям Індії й Китаю різко впали після санкцій, введених 10 січня колишньою адміністрацією Байдена проти російських виробників «газпром нєфті», «сургутнєфтєгазу», а також страховиків і понад 100 суден, щоб скоротити нафтові доходи москви.

У той час як російські постачання у дві азійські країни відновилися після того, як до торгівлі долучилося більше несанкційних танкерів, китайська державна компанія Sinopec і Zhenhua Oil призупинили закупівлю російської нафти, що завантажувалася в березні, через занепокоєння відносинами з фірмами, які потрапили під санкції, повідомили джерела, обізнані з цим питанням.

Зменшені закупівлі китайськими державними гравцями вплинули на російські ціни на нафту, з'їдаючи доходи москви й створюючи додатковий тиск на росію перед можливою угодою про припинення вогню з Україною.

Пекінське державне нафтове джерело повідомило, що його компанія припинила російські нафтові угоди, оскільки вона проводить додаткові перевірки відповідності й чекає на «чітку картину» щодо можливої російсько-американської угоди про припинення війни в Україні.

Компанія відновить закупівлі, якщо перемовини призведуть до пом'якшення або скасування санкцій США проти російської нафти, додало джерело на умовах анонімності, оскільки не має права спілкуватися зі ЗМІ.

На «сургутнєфтєгаз» і «газпром нєфть» припадає близько третини морських перевезень основного сорту російського Далекого Сходу, суміші ESPO. Обидва разом експортують у Китай близько 1,2 млн метричних тонн на місяць, або приблизно 300 тис. барелів на день (б/д).

Керівник трейдингу, близький до російського постачальника, який регулярно має справу з китайськими державними покупцями, сказав, що компанії уникають нафти, видобутої компаніями, що нещодавно потрапили під санкції.

«Поки що вони роблять перерву, обмірковуючи, чи є способи це обійти», - додав виконавчий директор.

Китай заявив, що виступає проти односторонніх санкцій.

Sinopec і Zhenhua Oil не відповіли на запити про коментарі.

«газпром нєфть» і «сургутнєфтєгаз» не відповіли на запит Reuters про коментарі.

Незалежні нафтопереробники втрутилися, щоб компенсувати слабину, підтримуючи ціни на російську суміш ESPO на рівні $2,50-3 за барель надбавки до ICE Brent на основі постачання для вантажів, що завантажуються в березні, сказав керівник і два інших трейдери.

Зі слів трейдерів, нещодавні операції із завантаженням квітневих вантажів, ймовірно, проводилися з премією трохи вище за $2/бар.. Ціни відрізняються для різних виробників нафти й суден, додали вони.

Попри низку західних обмежень, спрямованих на обмеження доходів москви через її повномасштабну війну з Україною, китайські державні фірми були ключовими клієнтами російської нафти, купуючи приблизно половину російських постачань у Китай, або близько 1,3 млн б/д, а незалежні нафтопереробники отримували решту.

росія на сьогодні - найбільший постачальник нафти у Китай, на неї припадає 20% імпорту сирої нафти.

PetroChina, давній покупець ESPO у провідного російського виробника «роснєфть», як повідомили два джерела, у березні продовжилися закупівлі морем, але в менших обсягах.

Зі слів трейдерів, компанія CNOOC, яка регулярно купує й торгує російською нафтою, також скоротила березневі обсяги завантаження.

PetroChina і CNOOC не відповіли на запити про коментарі.

Крім морського імпорту, PetroChina продовжувала видобувати 800-900 тис. б/д російської нафти, переважно марки ESPO, по трубопроводах із сибірських родовищ згідно з довгостроковою угодою.

Зі слів трейдерів, Sinopec, найбільший покупець сирої нафти в Азії, заповнює дефіцит російського імпорту вантажами із Західної Африки, Близького Сходу й Бразилії.

За матеріалами: EnKorr
Ключові теги: Китай, Росія
 

ТЕГИ

Курс НБУ на завтра
 
за
курс
uah
%
USD
1
41,2751
 0,1011
0,25
EUR
1
45,5471
 0,5213
1,16

Курс обміну валют на сьогодні, 10:20
  куп. uah % прод. uah %
USD 40,7453  0,11 0,28 41,3693  0,06 0,16
EUR 44,9297  0,25 0,56 45,7297  0,24 0,52

Міжбанківський ринок на сьогодні, 11:33
  куп. uah % прод. uah %
USD 41,2750  0,13 0,32 41,2900  0,13 0,33
EUR -  - - -  - -

ТОП-НОВИНИ

ПІДПИСКА НА НОВИНИ

 

Бізнес