Авторизация

Ім'я користувача:

Пароль:

Новини

Топ-новини

Фінансові новини

Фінанси

Банки та банківські технології

Страхування

Новини економіки

Економіка

ПЕК (газ та електроенергія)

Нафта, бензин, автогаз

Агропромисловий комплекс

Право

Міжнародні новини

Україна

Політика

Бізнес

Бізнес

Новини IT

Транспорт

Аналітика

Фінанси

Економіка

ПЕК (газ та електроенергія)

Нафта, бензин, автогаз

Агропромисловий ринок

Політика

Міжнародна аналітика

Бізнес

Прес-релізи

Новини компаній

Корирування

Курс НБУ

Курс валют

Курс долара

Курс євро

Курс британського фунта

Курс швейцарського франка

Курс канадського долара

Міжбанк

Веб-майстру

Інформери

Інформер курсів НБУ

Інформер курс обміну валют

Інформер міжбанківські курси

Графіки

Графік курсів валют НБУ

Графік курс обміну валют

Графік міжбанківській курс

Експорт новин

Інформація про BIN.ua

Про сайт BIN.ua

Реклама на сайті

Контакти

Підписка на новини

Європа прагне уникнути російського газу у разі послаблення санкцій

[thumb=left]

 

[/thumb]Європейські покупці навряд чи повернуться до енергетичного сектору росії, якщо санкції буде скасовано, оскільки блок диверсифікував свою структуру електроенергії за допомогою відновлюваних джерел енергії та альтернативних постачальників газу, заявили міністри й керівники на конференції CERAWeek в Х'юстоні, повідомляє Reuters.

Уряд США вивчає способи пом'якшення санкцій проти енергетичного сектору росії у рамках широкого плану, який дозволить Вашингтону надати швидку допомогу, якщо москва погодиться припинити війну в Україні, повідомило Reuters минулого тижня.

«Чи справді ми хочемо бути залежними від енергії такого агресора, як росія? Очевидно, що ні», - сказав комісар Європейського Союзу (ЄС) з енергетики Ден Йоргенсен під час панельної дискусії на конференції в понеділок.

Наразі блок отримує 13% природного газу з росії, порівняно з 45% у лютому 2022 року, завдяки швидкому розгортанню відновлюваної енергетики, додав Йоргенсен.

Минулого місяця Європейська комісія запропонувала план дій, який прискорить видачу дозволів на проєкти з відновлюваної енергетики, змінить порядок встановлення тарифів на енергію й збільшить державну допомогу чистим галузям промисловості й більш гнучкому виробництву електроенергії.

«Ми хочемо бути незалежними від викопного палива, особливо від таких країн, як росія, заради нашої безпеки», - зазначив Йоргенсен, кажучи про план.

За даними енергетичного аналітичного центру Ember, сонячна генерація забезпечила 11% електроенергії ЄС 2024 року, порівняно з 9,3% 2023-го, обігнавши вугілля. Виробництво електроенергії на вугіллі впало менше, ніж на 10% вперше відтоді, як компанія Ember почала порівнювати ці цифри 2011 року, згідно з даними в січні.

За даними Ember, виробництво електроенергії на газі впало до 15,7% з 16,9% 2023-го.

«Моє чарівне слово в енергетичній безпеці - це диверсифікація», - сказав Фатіх Біроль, виконавчий директор Міжнародного енергетичного агентства (МЕА), що базується в Парижі, на панелі CERAWeek разом із Йоргенсеном.

Хоча відновлювані джерела допомагають Європі відійти від виробництва електроенергії на викопному паливі, нові ринки, які виникли після вторгнення росії в Україну, ймовірно, залишаться тут.

«Нам вдалося перейти від російського газу до інших постачальників газу, - сказав в інтерв'ю Хольгер Льош, заступник генерального директора Федерації німецької промисловості. - Я думаю, правда полягає в тому, що Європа, ймовірно, намагатиметься диверсифікувати постачання газу й надалі».

У січні експортний завод СПГ Plaquemines компанії Venture Global Inc у Луїзіані експортував понад півмільйона тонн СПГ, увесь до Європи, LSEG, показали дані відстеження руху суден.

З його слів, Європа має інші варіанти, а також СПГ США, включаючи газ із Близького Сходу, Північної Африки й Азербайджану.

«Я не очікую, що Європа повернеться до місця, де вони купуватимуть значні обсяги енергії з росії. Я думаю, що цей урок було засвоєно», - вважає Тобі Райс, генеральний директор EQT, про що він сказав в інтерв'ю на конференції.

Інші керівники попереджають, що учасники ринку можуть бути менш зацікавлені у відмові від російських постачань, якщо це призведе до здешевшання енергії.

«Чому ми будемо стріляти собі в ногу, маючи найвищі витрати енергії?» - сказав в інтерв'ю Торбйорн Торнквіст, генеральний директор одного з найбільших у світі нафтотрейдерів Gunvor.

За матеріалами: EnKorr
Ключові теги: ЄС, Росія
 

ТЕГИ

Курс НБУ на сьогодні
 
за
курс
uah
%
USD
1
41,3955
 0,0130
0,03
EUR
1
47,0253
 0,0210
0,04

Курс обміну валют на 18.04.25, 10:16
  куп. uah % прод. uah %
USD 40,9217  0,17 0,42 41,5710  0,10 0,25
EUR 46,5490  0,20 0,43 47,3776  0,16 0,34

Міжбанківський ринок на 18.04.25, 11:33
  куп. uah % прод. uah %
USD 41,3900  0,01 0,03 41,4250  0,03 0,07
EUR -  - - -  - -

ТОП-НОВИНИ

ПІДПИСКА НА НОВИНИ

 

Бізнес