Фінансові новини
- |
- 17.11.24
- |
- 13:24
- |
- RSS
- |
- мапа сайту
Авторизация
США хочуть посилити обмеження проти Китаю у сфері напівпровідників, - Bloomberg
14:14 17.07.2024 |
Адміністрація президента США розглядає можливість запровадження суворіших торговельних обмежень проти іноземних компаній, які продовжують надавати Китаю доступ до передової напівпровідникової мікроелектроніки та обладнання для її виробництва.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Bloomberg.
За словами людей, обізнаних про нещодавні обговорення, США розглядають можливість запровадження заходу під назвою "правило прямого іноземного продукту" (FDPR) у пошуках важелів впливу на союзників. Це правило дозволяє країні контролювати продукцію іноземного виробництва, якщо в ній використовується навіть невелика кількість американських технологій.
Такий крок, який союзники вважають драконівським, міг би бути використаний для обмеження діяльності японської компанії Tokyo Electron і нідерландської ASML у Китаї. Ці компанії виробляють обладнання для виготовлення мікросхем, життєво важливе для галузі.
За словами джерел, які побажали залишитися анонімними через конфіденційність обговорення, США презентують цю ідею офіційним особам у Токіо і Гаазі як дедалі ймовірніший сценарій, якщо ці країни не посилять своїх власних заходів щодо Китаю.
Адміністрація опинилася в складній ситуації. Американські компанії вважають, що обмеження на експорт до Китаю несправедливо їх карають, і вимагають змін. Тим часом союзники не бачать причин змінювати свою політику, коли до президентських виборів у США залишається лише кілька місяців.
Мета полягає в тому, щоб переконати союзників, які вже обмежили деякі поставки ключового обладнання, обмежити можливості своїх компаній з обслуговування та ремонту обладнання, яке вже перебуває в Китаї, що заборонено для американських компаній.
США також розглядають можливість введення додаткових санкцій щодо конкретних китайських компаній, які виробляють чіпи.
|
|
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :