Авторизация

Ім'я користувача:

Пароль:

Новини

Топ-новини

Фінансові новини

Фінанси

Банки та банківські технології

Страхування

Новини економіки

Економіка

ПЕК (газ та електроенергія)

Нафта, бензин, автогаз

Агропромисловий комплекс

Право

Міжнародні новини

Україна

Політика

Бізнес

Бізнес

Новини IT

Транспорт

Аналітика

Фінанси

Економіка

ПЕК (газ та електроенергія)

Нафта, бензин, автогаз

Агропромисловий ринок

Політика

Міжнародна аналітика

Бізнес

Прес-релізи

Новини компаній

Корирування

Курс НБУ

Курс валют

Курс долара

Курс євро

Курс британського фунта

Курс швейцарського франка

Курс канадського долара

Міжбанк

Веб-майстру

Інформери

Інформер курсів НБУ

Інформер курс обміну валют

Інформер міжбанківські курси

Графіки

Графік курсів валют НБУ

Графік курс обміну валют

Графік міжбанківській курс

Експорт новин

Інформація про BIN.ua

Про сайт BIN.ua

Реклама на сайті

Контакти

Підписка на новини

У рф не вийшло вивести з Індії мільярди рупій, які та платила за нафту

 

Перемовини з Індією, що тривали понад рік, про долю мільярдів рупій, що застрягли в країні, за російську нафту закінчилися фіаско для кремля.

Жоден із варіантів, які просувала москва, так і не було реалізовано. І було вирішено, що гроші російських компаній залишаться в Індії, повідомляє The Hundu Businessline із посиланням на високопоставлене обізнане джерело.

З його слів, виторг, що залишився у рупіях, обсяг якого оцінювався в мільярди доларів, буде інвестовано в індійську економіку. російським банкам, які відкрили рахунки в індійській валюті, включаючи «росбанк» і «газпромбанк», дозволено вкладати рупії у цінні папери, а також великі інвестиційні проєкти.

Рупії за нафту продовжують накопичуватись, але росія більше не намагається їх вивести з країни, каже джерело Businessline. Розглядалися варіанти з конвертацією рупій у китайські юані чи дирхами ОАЕ, але наразі індійська валюта «із прибутком інвестується», розповів співрозмовник видання. Серед проєктів, які фінансуються російськими грошима, - будівництво поїздів для залізниць Vande Bharat.

Спочатку російська влада сподівалася, що ЦБ Індії дозволить вивести рупії і торгувати ними на мосбіржі - про це ще в березні 2023 року розповідав керуючий директор з розвитку бізнесу біржі кіріл пєстов.

Інший варіант полягав у тому, щоб купити на нафтові рупії індійські товари. У листопаді 2022 року делегація російських чиновників їздила в Нью-Делі й представила список із приблизно 500 товарів, які Індія могла б продавати у рф. До нього увійшли поршні, масляні помпи, котушки запалювання, бампери, обладнання для текстильної промисловості, включаючи нитки й фарби, а також майже 200 товарів для металургії. У січні 2023 року відбувся повторний візит, але з мертвої точки зрушити процес не вдалося.

Наростивши імпорт російської нафти в 33 рази від початку війни і ставши другим за обсягами клієнтом російських нафтовиків, Індія, як і раніше, практично не постачає товари в росію. Її експорт у 2023-2024 роках становив лише $4,26 млрд, тоді як імпорт із росії досяг $61,44 млрд.

Це створює гігантський дисбаланс взаємної торгівлі, яку через санкцію доводиться проводити в обхід світових валют. У результаті у російських компаній рупії збираються на індійських рахунках зі швидкістю $3 млрд на місяць, оцінював раніше Bloomberg Economics.

Зі слів джерела Reuters у російських банківських колах, на серпень минулого року сума, що «застрягла», досягала $39 млрд - майже десятої частини річних експортних доходів російської економіки. російська влада стверджувала, що сума суттєво менша, але конкретних цифр не називала.

Залишки в рупіях на рахунках у російських експортерів незначні щодо обсягів експорту, казав у вересні минулого року заступник голови цб рф алєксєй заботкін.

За матеріалами: EnKorr
Ключові теги: Індія, Росія
 

ТЕГИ

Курс НБУ на 22.11.2024
 
за
курс
uah
%
USD
1
41,2860
 0,0327
0,08
EUR
1
43,4659
 0,0976
0,22

Курс обміну валют на 22.11.24, 10:21
  куп. uah % прод. uah %
USD 40,9832  0,03 0,08 41,6355  0,01 0,01
EUR 43,2364  0,17 0,39 44,0045  0,15 0,33

Міжбанківський ринок на 22.11.24, 11:33
  куп. uah % прод. uah %
USD 41,2950  0,02 0,06 41,3000  0,02 0,05
EUR -  - - -  - -

ТОП-НОВИНИ

ПІДПИСКА НА НОВИНИ

 

Бізнес